SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2012 Patriot Masters Sprint Classic

Heat Sheet - 5 Heats

Next Event >>>

Event 1 Women 100 Y Free
39 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
MERR Gray, Kelsey 18-24 1:05.81 NS

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
2 RMST Manheim, Lucy 70-74 1:50.00 1:46.68 2
3 AGUA Hill, Marcia 65-69 1:22.00 NS NP
4 CUBU Bennett, Ruth 65-69 1:20.90 1:21.65 1
5 MERR Boilini, Lauren 25-29 1:21.37 1:23.23 9
6 CUBU Schade, Mary 65-69 1:40.39 NS NP
7 GMUP Livingston, Leslie 50-54 1:59.00 NS NP

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 UNAT Kozub, Catherine 30-34 1:17.50 1:13.14 4
2 VMST Schreiner, Beth 70-74 1:14.79 1:15.87 1
3 CUBU Cole, Missy 35-39 1:10.00 1:05.94 1
4 AGUA Craffey, Joan 55-59 1:09.17 1:09.21 1
5 UNAT Cavazos, Ann 45-49 1:10.00 1:12.94 2
6 UNAT Swanson, Ulrika 35-39 1:11.40 1:07.81 2
7 TERR Wagner, Cheryl 55-59 1:16.55 1:18.49 2
8 ARMS Hufford, Ellen 30-34 1:18.64 1:20.69 5

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NCMS Rudisill, Kamie 40-44 1:07.10 1:04.63 2
2 RMST Katsaros, Sheryl 40-44 1:06.00 1:06.10 3
3 VMST Loftus-Charley, Shirley 60-64 1:04.18 1:05.98 1
4 ASAM Gayle, Deborah 30-34 1:04.00 1:02.59 3
5 VMST Milner, Kristin 25-29 1:04.10 1:03.62 5
6 TERR Williams, Kendra 25-29 1:05.16 1:07.08 7
7 GERM Friedlander, Lauren 25-29 1:07.00 1:00.32 2
8 RMST Dawson, Mandy 50-54 1:08.11 1:07.45 2

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 UNAT Chapman, Holly 18-24 1:03.00 1:05.90 2
2 DCTC Bauer, Amanda 25-29 1:01.00 1:07.95 8
3 CUBU Tighe, Erica 30-34 1:00.87 57.81 1
4 DCRP Jenko, Kim 25-29 59.97 57.99 1
5 UNAT Henderson, Lissa 18-24 1:00.00 NS NP
6 UNAT Buswell, Trish Seubert 40-44 1:00.99 1:03.00 1
7 DCAC Hemady, Noura 25-29 1:02.65 1:04.01 6
8 ALEX Legas, Sarah 25-29 1:03.56 1:02.36 4

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NBAC Voorhees, Carolyn 50-54 58.50 59.68 1
2 NBAC Rapuano, Lisa 45-49 57.98 NS NP
3 CUBU Valint, Brittany 25-29 57.00 NS NP
4 VMST Patterson, Annette 45-49 55.66 56.03 1
5 GMUP Walsh-Thomas, Jenell 18-24 56.00 55.84 1
6 NBAC Dawson, Deborah 40-44 57.25 NS NP
7 RMST Carlson, Jennifer 30-34 58.28 57.93 2
8 ALEX Rathbun, Kyra 25-29 59.00 1:02.28 3

Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home