NELMSC SCM Champs ( Fri, Dec 9, 2011 - Sun, Dec 11, 2011 )

Heat Sheet - 7 Heats

Event 12 Men 100 M Fly
68 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
4 KING Hadley, Bruce 55-59 2:02.34 1:58.48 3 14
5 CONN Skolnick, Stewart 55-59 1:50.00 1:52.38 2 15
6 ABC Baxter, David 65-69 1:55.00 1:56.45 2 15

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 MAMA Knight, Andy 50-54 1:50.00 1:45.52 12 5
3 LANE Heffernan, Sean 60-64 1:40.47 1:42.82 6 11
4 MESC Roth, Douglas 50-54 1:39.00 1:36.21 10 7
5 OAKY Mauro, Eric 40-44 1:35.00 1:30.98 8 9
6 CMSC Maxted, George 60-64 1:35.00 1:33.32 5 12
7 YNS Lipkowitz, Robert 50-54 1:40.00 1:35.72 9 8
8 MAMA Frackleton, Jack 50-54 1:43.15 1:42.42 11 6
9 SCY Wright, Phil 60-64 1:50.00 NS NP 0

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MAMA Parsons, Edward 35-39 1:32.11 1:35.58 6 11
2 GBM Griffin, Paul 50-54 1:30.00 NS NP 0
3 LANE Coombs, John 45-49 1:30.00 1:25.16 6 11
4 MIT Gladstone, Jonathan 40-44 1:27.07 1:27.45 6 11
5 MAMA Prescott, Al 40-44 1:25.00 1:28.02 7 10
6 NEM Eger, Laszlo 65-69 1:26.00 1:24.35 1 17
7 MAMA Keil, Mark 55-59 1:28.39 1:35.53 1 17
8 OAKY Myers, Richard 60-64 1:30.00 1:26.79 4 13
9 JCCN Kaplan, Benjamin 40-44 1:30.00 1:25.96 5 12
10 MAMA Rose, Bruce 30-34 1:33.73 DQ NP 0

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CCM Rufleth, Peter 60-64 1:20.00 1:24.32 3 14
2 MAMA Maclennan, John 60-64 1:20.00 1:23.64 2 15
3 LANE Seligman, James 50-54 1:20.00 1:23.06 7 10
4 SWMR Sayles, Douglas 40-44 1:18.01 1:13.49 3 14
5 CMSC Wallace, Thomas 50-54 1:16.45 1:17.73 5 12
6 MAMA Riley, David 45-49 1:16.50 1:17.33 5 12
7 MESC Nguyen, Son 30-34 1:19.99 1:22.65 4 13
8 SWMR Burks, Vincent 50-54 1:20.00 1:14.88 4 13
9 UCLB Davis, Bill 50-54 1:20.00 1:23.12 8 9
10 MAMA Foster, Walter 50-54 1:25.00 1:19.09 6 11

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MIT Neumayer, Sebastian 25-29 1:14.00 1:14.35 8 9
2 MAMA Stucker, William 18-24 1:12.00 1:15.34 2 15
3 MESC Wignall, Simon 35-39 1:11.55 1:10.55 4 13
4 GBM Seraiva, Robert 25-29 1:10.00 1:06.41 5 12
5 GBM Zola, Brett 40-44 1:09.48 1:12.27 2 15
6 SWMR Gandy, Ray 50-54 1:10.00 1:07.29 2 15
7 CONN Coffey, Tom 50-54 1:10.40 1:09.70 3 14
8 CMSC Bosetti, Damon 25-29 1:11.72 1:07.08 6 11
9 MESC Davala, Dave 50-54 1:13.00 DQ NP 0
10 MAMA Nemirovsky, Sergei 35-39 1:15.00 1:20.61 5 12

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GBM White, Darwin 45-49 1:08.80 1:08.81 4 13
2 MAMA Brown, Ethan 25-29 1:07.99 1:08.50 7 10
3 MAMA Sipos, Joseph 30-34 1:06.90 1:05.08 2 15
4 GBM Drasher, Ryan 25-29 1:05.51 1:05.68 4 13
5 MAMA Ash, Jeffrey 35-39 1:05.00 1:05.77 2 15
6 NEM Shaw, Greg 60-64 1:05.00 1:04.47 1 17
7 BC Hughes, Jimmy 25-29 1:05.76 1:04.69 3 14
8 GBM Davis, Guy 50-54 1:07.99 1:05.86 1 17
9 CCM Fratantoni, Dave 40-44 1:08.18 1:07.30 1 17
10 WAM Stockl, Thomas 35-39 1:09.00 1:09.13 3 14

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MAMA Broglio, Mike 40-44 1:05.00 1:13.63 4 13
2 GBM Larsen, Kirk 30-34 1:02.00 1:03.44 1 17
3 LANE Guarnier, Bryan 25-29 1:00.93 1:01.17 2 15
4 GSP Ohman, Niclas 35-39 59.68 1:00.28 1 17
5 CMSC Mc Inerney, Scott 25-29 57.99 59.53 1 17
6 JAM Hiltabiddle, Steve 45-49 59.50 58.70 1 17
7 WTS Czerwinski, Robert 45-49 1:00.50 1:06.65 3 14
8 MESC Pride, Douglas 45-49 1:01.40 1:01.28 2 15
9 CMSC Chereukhin, Vyacheslav 18-24 1:05.00 1:11.21 1 17
10 GBM Johnson, Darren 30-34 1:05.00 1:07.61 3 14

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
LANE Egan, Richard 50-54 1:45.00 NP
CMSC Reese, Jeff 35-39 1:27.30 NP
UNAT Whittaker, Ben 30-34 1:03.09 NP
SWMR Garcia, Albert 40-44 1:07.90 NP
MAMA Crane, Robert 50-54 1:50.00 NP
ISF Krajewski, Thomas 30-34 1:03.00 NP
PITY Young, Matthew 35-39 1:38.00 NP

For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
SwimShare
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home