SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2011 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 46 Men 50 M Breast
48 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BLU Hermes, Mike 30-34 NT NS NP 0
2 FACT Kutanovski, Milan 80-84 1:01.60 NS NP 0
3 YCFM Hickey, Ken 65-69 56.00 58.31 2 17
4 MOO Sady, Jonathan 25-29 55.90 50.29 4 15
5 FMM Schlegel, Charles 80-84 55.99 NS NP 0
6 FMM MacDonald, Robert 80-84 56.19 50.74 1 20
7 YCFM Dionisi, Nicolas 25-29 1:05.00 1:03.08 5 14
8 FLAQ Wise, Dillon 18-24 NT 39.95 2 17

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FMM Watkins, Matt 35-39 50.39 47.07 6 13
2 WFLM Goldstein, Bradley 30-34 50.00 NS NP 0
3 HLJ Byron, John 50-54 46.00 44.08 2 17
4 FLAQ Grey, Douglas 30-34 45.77 40.84 5 14
5 YCFM Klausner, Curt 40-44 45.99 40.66 2 17
6 BDO Deaguiar, Jose 45-49 47.00 47.15 4 15
7 FMM Weatherbee, Charles 75-79 50.00 56.45 1 20
8 GOLD Parsons, Brant 35-39 52.00 DQ NP 0

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 USMS Nichols, Paul 60-64 45.00 46.02 2 17
2 USMS Rush, Edward 35-39 43.74 42.88 5 14
3 GAJA Zeigler, John 65-69 42.53 42.75 1 20
4 BLU Wilk, Tomasz 35-39 41.00 38.24 3 16
5 TBAM Fernandez, Sebastian 35-39 42.00 41.47 4 15
6 UNAT Glatzer, Phillip 40-44 42.92 DQ NP 0
7 UNAT Kilbourne, Charles 70-74 44.18 45.45 1 20
8 YCFM Boyd, Martin 60-64 45.00 NS NP 0

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Marti, Peter 18-24 40.63 38.06 1 20
2 YCFM Miltenberger, Chester 60-64 40.00 37.04 1 20
3 TMM Groomes, David 35-39 38.33 36.85 2 17
4 UNAT Barbero, Matias 18-24 38.00 41.92 3 16
5 ADMS Carvotta, Tom 55-59 38.00 NS NP 0
6 FLAQ Bhawanie, Terence 30-34 40.00 39.61 4 15
7 BLU Weiss, Scot 45-49 40.00 NS NP 0
8 FLAQ Hendrick, Marty 50-54 40.88 NS NP 0

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM De Ataide, Thiago 25-29 37.00 35.65 2 17
2 GOLD Mejia, JC 25-29 36.00 36.79 3 16
3 BLU Guenther, Bernard 30-34 35.00 35.57 3 16
4 FACT Newman, John 55-59 34.04 33.77 1 20
5 VMST Barley, Adam 30-34 34.50 34.33 2 17
6 BLU Caligiuri, Dan 55-59 36.00 NS NP 0
7 SYSM Matysek, Jim 50-54 36.20 37.11 1 20
8 PCAT Whitney, Timothy 45-49 37.00 37.13 3 16

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FLAQ Nieuwenhuis, Mark 45-49 33.00 35.90 2 17
2 YCFM Mulligan, Mark 40-44 32.25 32.57 1 20
3 SYSM Deery, Kyle 25-29 31.00 30.32 1 20
4 PHX Commings, Jeff 35-39 29.00 29.33 1 20
5 BLU Unger, Michael 45-49 30.99 31.93 1 20
6 FLAQ Corcho, Rodrigo 30-34 32.20 32.87 1 20
7 GOLD Moreno, Al 50-54 33.00 NS NP 0
8 LVM Dennison, Keith 40-44 33.04 NS NP 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home