SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2011 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 11 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 40 Men 50 M Free
82 Swimmers

Heat 1 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 FACT Holmes, Rogers 90-94 58.02 55.53 1 20
4 YCFM Deutch, Steven 35-39 51.12 52.33 9 9
5 YCFM Dionisi, Nicolas 25-29 53.46 55.22 6 13

Heat 2 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BDO Deaguiar, Jose 45-49 46.00 45.14 11 6
2 FACT Kutanovski, Milan 80-84 44.38 NS NP 0
3 MOO Sady, Jonathan 25-29 43.00 35.62 5 14
4 HLJ Byron, John 50-54 41.00 36.18 4 15
5 FMM MacDonald, Robert 80-84 42.61 41.98 1 20
6 WFLM Goldstein, Bradley 30-34 44.00 NS NP 0
7 FMM Schlegel, Charles 80-84 45.99 NS NP 0
8 BLU Hermes, Mike 30-34 NT NS NP 0

Heat 3 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BLU Carbone, Richard 40-44 40.00 30.91 4 15
2 FACT Rodenfels, Bill 65-69 38.00 38.62 3 16
3 FACT Kung, Luke 70-74 37.04 41.18 1 20
4 USMS Nichols, Paul 60-64 35.79 35.88 7 12
5 FMM Weatherbee, Charles 75-79 36.00 39.10 2 17
6 FMM Watkins, Matt 35-39 37.29 34.17 8 11
7 FLAQ Legaspi, Adrian 55-59 38.00 36.94 5 14
8 YCFM Hickey, Ken 65-69 40.00 42.25 4 15

Heat 4 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Broadley, Richare 50-54 35.00 32.11 3 16
2 UNAT Glatzer, Phillip 40-44 34.97 35.20 6 13
3 BLU Moody, Dainon 35-39 32.99 NS NP 0
4 GOLD McIntyre, David 70-74 32.40 NS NP 0
5 YCFM Greve, Jesse 18-24 32.76 33.89 5 14
6 UNAT Barbero, Matias 18-24 33.00 30.57 4 15
7 GOLD Parsons, Brant 35-39 35.00 33.63 7 12
8 FACT Nagle, Robert 60-64 35.00 NS NP 0

Heat 5 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 HLJ Cardozo, James 40-44 32.00 31.80 5 14
2 FLAQ Grey, Douglas 30-34 31.77 29.14 2 17
3 GOLD Cavanaugh, Cav 75-79 31.00 31.38 1 20
4 BLU Wilk, Tomasz 35-39 31.00 29.86 4 15
5 YCFM Boyd, Martin 60-64 31.00 NS NP 0
6 USMS Rush, Edward 35-39 31.16 30.08 5 14
7 UNAT Noyer, Robert 60-64 31.80 32.22 6 13
8 YCFM Miltenberger, Chester 60-64 32.00 29.33 4 15

Heat 6 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BLU Barson, Ryan 35-39 30.99 NS NP 0
2 SYSM Vazmina, Rudy 60-64 30.97 29.09 3 16
3 NEM Kolb, Karl 50-54 30.75 NS NP 0
4 TBAM Fernandez, Sebastian 35-39 30.00 33.23 6 13
5 HLJ Nickodem, Peter 60-64 30.50 30.42 5 14
6 ADMS Carvotta, Tom 55-59 30.88 30.16 4 15
7 BLU Rios, Andrew 25-29 30.99 NS NP 0
8 GOLD Mejia, JC 25-29 31.00 29.35 4 15

Heat 7 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GOLD Ferraz, Jose 65-69 29.50 30.23 2 17
2 PCAT Whitney, Timothy 45-49 29.00 28.48 9 9
3 YCFM Hynes, Brodie 35-39 28.77 29.40 3 16
4 UNAT Caprio, Tom 45-49 28.40 28.52 10 7
5 BLU Hobbs, Johnston 45-49 28.50 NS NP 0
6 BLU Middleton, Marc 60-64 28.92 26.42 1 20
7 YCFM Marti, Peter 18-24 29.21 29.00 3 16
8 LAS Roy, Richard 30-34 30.00 NS NP 0

Heat 8 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Albines, Moises 18-24 28.28 NS NP 0
2 TMM Ribecky, Jack 45-49 28.00 27.08 7 12
3 GOLD Moreno, Al 50-54 28.00 NS NP 0
4 BLU Vickers, Anderson 18-24 27.89 26.13 1 20
5 NBAC O'Dell, Rick 40-44 27.94 25.68 2 17
6 YCFM De Ataide, Thiago 25-29 28.00 27.67 3 16
7 TMM Groomes, David 35-39 28.25 27.82 2 17
8 GOLD Quiggin, David 65-69 28.38 28.07 1 20

Heat 9 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BLU Bohlken, Ross 55-59 27.50 26.81 2 17
2 GOLD Jacobson, James 45-49 27.00 28.04 8 11
3 YCFM Meisenheimer, Lucky 50-54 26.80 28.11 2 17
4 YCFM Mulligan, Mark 40-44 26.30 26.20 3 16
5 YCFM Beattie, John 50-54 26.50 NS NP 0
6 BLU Caligiuri, Dan 55-59 27.00 28.88 3 16
7 MOO Laugen, Steve 45-49 27.16 26.50 6 13
8 BLU Wigo, Bruce 60-64 27.50 28.83 2 17

Heat 10 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BLU Weiss, Scot 45-49 26.00 25.93 5 14
2 BLU Unger, Michael 45-49 25.99 25.82 3 16
3 SYSM Shaheen, Luke 18-24 25.67 26.28 2 17
5 BLU Streiner, Jarret 35-39 25.66 26.35 1 20
6 FACT Newman, John 55-59 25.98 26.26 1 20
7 UNAT Burnazos, Matthew 30-34 26.00 27.50 1 20
8 BLU Lydecker, Charles 45-49 26.00 25.87 4 15

Heat 11 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LVM Dennison, Keith 40-44 25.11 NS NP 0
2 ECM Tatterson, Bryan 45-49 25.08 24.90 1 20
3 BLU Miller, Hugh 50-54 25.00 27.52 1 20
4 BLU Gaines, Ambrose 50-54 23.38 NS NP 0
5 ISF Krajewski, Thomas 30-34 25.00 NS NP 0
6 BLU Delazanos, Dimitri 25-29 25.04 24.88 1 20
7 YCFM Morenus, Jesse 25-29 25.10 25.22 2 17
8 O*H* Mehok, George 40-44 25.20 25.44 1 20

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home