SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2011 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 27 Women 100 M Free
49 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BDO Hill, Cara 35-39 3:00.00 1:27.59 6 13
2 BLU Roth Cohen, Karin 60-64 2:04.00 2:04.81 2 17
3 YCFM Ciotlaus, Felicia 40-44 2:00.17 2:00.15 6 13
4 FACT Bradley, Marianne 65-69 1:59.08 1:48.44 2 17
5 UNAT Keleher, Shannon 35-39 2:00.00 1:22.27 5 14
6 FACT Delaney, Florence 65-69 2:02.19 1:52.54 3 16
7 FMM Hutinger, Margie 70-74 2:26.79 2:30.67 1 20
8 BLU Kremer, Andrea 50-54 NT 1:31.28 8 11

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BLU Ross, Nancy 50-54 1:50.00 1:20.96 7 12
2 BDO Brown, Darlene 55-59 1:37.29 1:38.58 3 16
3 FLAQ Webb, Linda 65-69 1:29.53 1:25.13 1 20
4 GOLD Beatty, Yukako 40-44 1:25.00 1:19.66 3 16
5 GOLD Mitchell, Jeannie 65-69 1:25.20 NS NP 0
6 ARMS Hynes, Shawn 40-44 1:31.27 1:25.16 5 14
7 FMM Troy, Jean 80-84 1:49.00 1:43.82 1 20
8 FACT Henderson, Martha 75-79 1:53.08 1:54.41 1 20

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BLU Stromberg, Michelle 30-34 1:24.00 1:15.91 2 17
2 BLU Roberts, Deborah 45-49 1:22.44 1:18.10 3 16
3 SPM Mc Nulty, Barbara 50-54 1:15.47 1:15.94 6 13
4 T2NM Moore, Meredith 60-64 1:15.00 NS NP 0
5 TBAM Mussler, Valerie 25-29 1:15.00 1:16.96 5 14
6 BLU Edwards, Cameron 35-39 1:15.99 1:16.23 4 15
7 FLAQ Ventura Visbal, Rosa 60-64 1:24.00 1:24.17 1 20
8 WET Smeyne, Marissa 40-44 1:24.24 1:24.19 4 15

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GOLD Devanney, Celia 50-54 1:13.00 1:14.10 5 14
2 HLJ Pamula, Sarah 40-44 1:12.00 1:14.45 2 17
3 BDO Harvey, Nicole 35-39 1:10.00 1:14.28 3 16
4 BLU Richey Said, Vanessa 45-49 1:09.99 1:11.03 2 17
5 ARIZ Winslow, Laura 50-54 1:10.00 1:08.59 4 15
6 GOLD Stewart, Ann 40-44 1:10.00 NS NP 0
7 GOLD Ogier, Danielle 55-59 1:12.90 1:13.14 2 17
8 UNAT Emery, Anna 25-29 1:15.00 NS NP 0

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GOLD Sargeant, Pat 55-59 1:08.76 1:07.94 1 20
2 FACT Roebuck, Mary 50-54 1:08.50 1:08.56 3 16
3 GSC Holman, Sara 25-29 1:06.00 1:06.06 3 16
4 BLU Bennett, Brooke 30-34 1:05.99 1:00.83 1 20
5 GSC Holman, Mary 25-29 1:06.00 1:06.41 4 15
6 BLU Slaton, Kathy 45-49 1:06.99 NS NP 0
7 BLU Shonkwiler, Cathy 50-54 1:08.50 NS NP 0
8 NBAC Limke, Tobi 35-39 1:08.94 1:04.58 2 17

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NBAC Voorhees, Carolyn 50-54 1:04.25 1:06.09 2 17
2 NBAC Dawson, Deborah 40-44 1:03.00 1:02.63 1 20
3 UNAT McGinniss, Kate 25-29 59.00 1:03.34 2 17
4 MESC Ellis-Alcaide, Jessie 25-29 55.92 58.52 1 20
5 BLU Jones, Eney 50-54 58.20 1:03.83 1 20
6 FLAQ Mayville-Armas, Janey 35-39 1:00.23 1:00.34 1 20
7 NBAC Rapuano, Lisa 45-49 1:04.23 1:02.47 1 20
8 BLU Nyblade, Kyra 18-24 1:05.00 1:03.26 1 20

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
BLU Runnick, Mariah 25-29 NT NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home