SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2011 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 5 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 5 Women 800 M Free
43 Swimmers

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 FMM Hutinger, Margie 70-74 25:41.24 24:52.45 2 17
3 FMM Bogue, Sherri 45-49 19:57.81 NS NP 0
4 FACT Rodenfels, Bill 65-69 16:30.00 15:31.81 1 20
5 FACT Henderson, Martha 75-79 17:05.40 17:02.53 1 20
6 YCFM Deutch, Steven 35-39 21:15.59 20:06.58 5 14
7 FLAQ Adair, John 50-54 11:30.00 11:09.37 2 17

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SNM Tyler, A Susan 60-64 15:38.40 NS NP 0
2 TBAM Mussler, Valerie 25-29 15:00.00 12:57.21 4 15
3 FLAQ Webb, Linda 65-69 15:00.00 13:54.52 1 20
4 GOLD Sonenshein, Roy 50-54 13:53.63 14:16.10 4 15
5 MESC Ellis-Alcaide, Jessie 25-29 14:00.00 10:54.83 3 16
6 T2NM Jebe, Margit 70-74 15:00.00 14:38.64 1 20
7 FLAQ Keeney, Cheryl 45-49 15:30.00 15:38.85 2 17
8 FLAQ Legaspi, Adrian 55-59 16:00.00 13:58.23 1 20

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FMM Januszewski, Cindy 45-49 13:00.00 13:14.97 1 20
2 YCFM McCall, John 60-64 12:22.84 11:34.84 1 20
3 SPM Mc Nulty, Barbara 50-54 12:05.65 11:43.26 2 17
4 GOLD Protzman, Barbara 55-59 11:58.00 11:54.80 1 20
5 NEM Kolb, Karl 50-54 12:00.00 10:58.94 1 20
6 T2NM Moore, Meredith 60-64 12:20.00 12:33.79 1 20
7 GOLD Rolston, Howard 70-74 12:50.00 NS NP 0
8 HLJ Byron, John 50-54 13:00.00 13:30.31 3 16

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Hynes, Brodie 35-39 11:42.47 11:07.74 4 15
2 YCFM Keen, John 45-49 11:05.00 11:08.90 1 20
3 UNAT Mendes, Ryan 35-39 10:15.00 9:53.26 2 17
4 YCFM Agnello, Anthony 18-24 10:10.00 10:25.88 1 20
5 FLAQ Pardo, Robert 35-39 10:12.00 10:13.62 3 16
6 FACT Roebuck, Mary 50-54 10:48.00 10:35.97 1 20
7 GOLD Hoffman, David 60-64 11:33.83 11:53.77 2 17
8 BLU Kuk, Royd 18-24 11:45.02 11:18.48 2 17

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NBAC Dawson, Deborah 40-44 10:00.00 9:47.31 1 20
2 YCFM Morenus, Jesse 25-29 9:50.15 9:45.81 1 20
3 GSC Holman, Mary 25-29 9:49.00 9:37.62 2 17
4 FLAQ Corcho, Rodrigo 30-34 8:00.00 10:50.06 1 20
5 SYSM Rodriguez, Ramses 35-39 9:25.00 9:13.36 1 20
6 GSC Holman, Sara 25-29 9:50.00 9:34.78 1 20
7 BLU Livingston, Terry 40-44 10:00.00 9:50.69 1 20
8 UNAT Namba, Hiroshi 45-49 10:00.00 12:57.54 2 17

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
CFM Griffin, Dane 60-64 12:50.00 NP
UNAT Mc Kenna, Joel 40-44 9:50.00 NP
SYSM Walker, Rick 60-64 10:10.00 NP
SPM Steinmann, Sharon 50-54 11:22.00 NP
YCFM Horns, Scott 40-44 11:00.00 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home