SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

30th Annual Long Course Meet

Heat Sheet - 10 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 8 Mixed 50 M Free
68 Swimmers

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 RMST Manheim, Lucy 65-69 NT 48.81 1 20
3 DCRP Alliaume, Gilles 35-39 NT 31.53 6 13
4 UNAT Joy, Craig 45-49 NT 29.11 1 20
5 UNAT LaRow, Andrew 45-49 NT 30.37 2 17
6 DCAC Parisi, Michael 25-29 NT 32.83 4 15

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UNAT Ault, Dave 50-54 NT 38.20 3 16
2 1776 Gladfelter, David 75-79 55.00 46.84 1 20
3 VMST Walker, Laura 70-74 44.68 42.92 1 20
4 DCRP Axelrod, Robert 60-64 43.00 37.29 2 17
5 MARY Mazyck, Carla 50-54 43.82 39.63 2 16
6 NCYM Harris, Megan 30-34 45.00 35.31 5 14
7 DCM Lathram, Mary 95-99 1:43.00 2:04.67 1 20

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GERM Wall, Kenneth 70-74 42.00 NS NP 0
2 TERR Wagner, Cheryl 55-59 38.17 38.78 2 17
3 ANCM Stack, Suzanne 40-44 38.00 36.05 2 17
4 UNAT Purcell, Frank 45-49 37.65 36.41 8 11
5 UNAT Ognisty, Kimberly 30-34 38.00 36.19 6 13
6 MARY Shannon, Toby 60-64 38.00 37.01 1 20
7 TCYS Kubeluis, Al 65-69 39.20 37.56 1 20

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ANCM Lim-Sharpe, Judy 60-64 37.00 37.55 1 20
2 RMST Boyle, Michael 60-64 36.81 38.23 3 16
3 RMST Hajost, Cynthia 50-54 35.22 33.82 1 17
4 DCRP De Sousa, Juliette 40-44 35.00 32.72 1 20
5 TERR Payne, Stephen 50-54 35.00 34.17 2 17
6 TERR Ekstrom, Gretchen 45-49 35.50 NS NP 0
7 AARG Perfall, Betty 50-54 37.00 NS NP 0

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DCAC St Clair, Travis 30-34 35.00 NS NP 0
2 WARD Pearson, Maryellen 30-34 35.00 34.82 4 15
3 NCYM Schlimm, Greg 45-49 35.00 33.34 6 13
4 DCRP Austin, Kelli 30-34 34.50 31.67 2 17
5 RMST Wymelenberg, Lynn 55-59 34.77 35.75 1 20
6 CUBU Armstrong, Schuyler 25-29 35.00 33.72 4 15
7 UNAT Nitkiewicz, Alexander 50-54 35.00 32.98 1 20

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ANCM Feinstein, John 55-59 34.50 34.23 2 17
2 RMST Dawson, Mandy 45-49 34.45 NS NP 0
3 SCAQ Bryan, Chris 40-44 34.00 30.04 5 14
4 DCRP Beveridge, Michael 45-49 33.10 NS NP 0
5 CUBU Lam, Julia 25-29 33.50 32.29 3 16
6 RMST Kusseling, Brooke 50-54 34.10 DQ NP 20
7 DCRP Sourrouille, Diego 45-49 34.48 33.62 7 12

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RMST Jay, Mike 45-49 33.00 32.16 5 14
2 FXCM Neikirk, John 45-49 32.00 31.16 4 15
3 ALEX Lewis, Cicely 25-29 32.00 32.19 2 17
4 WARD Rai, Vanessa 25-29 32.00 NS NP 0
5 NEM Harvey, Jenny 30-34 32.00 31.65 1 20
6 NCYM Khoury, Karim 30-34 32.00 NS NP 0
7 RMST Pitman, Suni 35-39 32.50 31.33 1 20

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WSC Hatakeyama, Chio 35-39 31.62 NS NP 0
2 CMYM Hinz, Brian 35-39 31.20 30.45 5 14
3 DCAC Newsome, Mike 40-44 30.42 NS NP 0
4 ARMS Miller, Alexandra 25-29 29.90 30.87 1 20
5 RMST Carlson, John 40-44 30.01 29.29 4 15
6 DCAC Czander, Eric 45-49 31.00 30.50 3 16
7 GMUP Livingston, Leslie 50-54 31.50 NS NP 0

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CUBU Xu, Allen 18-24 29.50 31.17 1 20
2 GERM Wolf, Paul 45-49 29.23 NS NP 0
3 DCAC Koch, Gregory 25-29 28.71 28.38 3 16
4 DCAC Richard, Jean-Philippe 35-39 28.35 28.97 3 16
5 DCAC Stakem, Meredith 30-34 28.68 32.80 3 16
6 DCAC Moon, WonKee 35-39 28.82 28.57 2 17
7 UNAT Rees, Matt 40-44 29.30 28.96 3 16

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ANCM McCleskey, Edwin 55-59 28.00 28.77 1 20
2 GMUP von Loewe, Pete 40-44 27.00 26.72 1 20
3 ARMS Hicks, Jeff 25-29 25.90 25.80 2 17
4 UNAT Goldman, Brian 25-29 24.72 24.59 1 20
5 DCAC Bezerra, Andre 35-39 25.00 29.66 4 15
6 DCAC Williams, Neill 40-44 26.80 26.94 2 17
7 FXCM Hannesschlager, Michael 35-39 27.77 28.22 1 20

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home