SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

30th Annual Long Course Meet

Heat Sheet - 7 Heats

Next Event >>>

Event 1 Mixed 400 M Free
45 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DCM Lathram, Mary 95-99 15:16.53 DQ NP 0
2 1776 Gladfelter, David 75-79 9:30.00 10:25.52 1 20
3 UNAT Joy, Craig 45-49 NT 6:12.47 3 16
4 TERR Wagner, Cheryl 55-59 7:04.09 6:38.05 1 20
5 TRIN Vallhonrat, Christopher 40-44 9:00.00 6:44.65 5 14

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 DCRP Axelrod, Robert 60-64 7:00.00 7:13.36 1 20
3 CUBU Bennett, Ruth 65-69 7:00.00 6:43.95 1 20
4 TCYS Henry, Kristina 45-49 6:49.68 6:52.59 4 15
5 RMST Vurdelja, David 45-49 6:58.00 7:30.31 4 15
6 TCYS Kubeluis, Al 65-69 7:00.00 7:04.45 1 20
7 DCRP Caldwell, Leigh Ann 30-34 6:45.00 6:38.08 4 15

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 RMST Dawson, Mandy 45-49 6:35.00 5:57.70 3 16
3 DCRP Sern, Garret 40-44 6:30.00 6:02.22 4 15
4 DCRP Beveridge, Michael 45-49 6:10.97 NS NP 0
5 AARG Perfall, Betty 50-54 6:15.00 NS NP 0
6 TERR Payne, Stephen 50-54 6:30.00 6:56.95 1 20
7 TERR Erskine, Kara 30-34 6:35.60 6:40.08 5 14

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GOLD Rolston, Howard 70-74 6:09.18 NS NP 0
2 DCRP Heil, Leah 30-34 6:00.00 5:33.50 1 20
3 DCAC Linderman, Ross 30-34 6:00.00 6:14.78 4 15
4 RMST Wymelenberg, Lynn 55-59 5:53.01 NS NP 0
5 NEM Harvey, Jenny 30-34 5:59.00 5:54.81 2 17
6 WARD Schmitt, Jacqueline 18-24 6:00.00 5:55.78 1 20
7 WARD Pearson, Maryellen 30-34 6:05.00 6:18.05 3 16

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CUBU Edgell, Don 55-59 5:53.00 6:00.20 1 20
2 RMST Hajost, Cynthia 50-54 5:47.00 5:53.40 1 20
3 CUBU Armstrong, Schuyler 25-29 5:40.00 5:28.96 1 20
4 GERM Wolf, Paul 45-49 5:39.44 NS NP 0
5 FXCM Kehoe, Rose 45-49 5:40.00 5:39.53 1 20
6 RMST Carlson, John 40-44 5:40.67 5:28.87 3 16
7 TERR Roddin, Julie 35-39 5:50.00 5:59.10 1 20

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WSC Hatakeyama, Chio 35-39 5:25.00 NS NP 0
2 SCAQ Bryan, Chris 40-44 5:20.00 5:10.61 2 17
3 UNAT Kuehnle, William 25-29 5:20.00 5:23.07 2 17
4 DCAC Moon, WonKee 35-39 5:15.15 5:15.31 1 20
5 TERR Ekstrom, Gretchen 45-49 5:15.50 NS NP 0
6 FXCM Kress, Jay 45-49 5:20.00 5:24.80 2 17
7 FXCM Demyanovich, Sara 45-49 5:25.00 5:43.91 2 17

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FXCM Neikirk, John 45-49 5:10.00 5:16.61 1 20
2 CUBU di Filippo, Mario 30-34 4:57.38 5:04.31 2 17
3 NCYM Rodiger, Stephan 40-44 4:52.00 4:57.98 1 20
4 TERR Galan, Peter 18-24 4:18.82 4:24.78 1 20
5 WARD Garner, Sam 25-29 4:30.17 4:49.84 1 20
6 STON De Hart, Pieter 30-34 4:54.45 4:52.99 1 20
7 TERR Strahota, Jeffrey 30-34 5:02.05 5:05.45 3 16

Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home