SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2011 Southern Pacific Masters Swimming Long Course Championship Meet

Heat Sheet - 9 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 25 Women 800 M Free
74 Swimmers

Heat 1 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 MVN Kornfeld, Maurine E 90-94 20:00.00 20:31.74 2 7
3 LBG Utu, Robyn 45-49 18:30.00 18:28.28 8 1
4 SDSM Baker, Donald J 80-84 17:38.90 17:13.66 1 9
5 LBG Jacobus, Anne M 60-64 18:00.00 17:17.42 2 7
6 GWSC Simonton, Rita 90-94 19:50.00 20:13.64 1 9

Heat 2 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Krakower, Mark A 65-69 16:55.23 17:12.20 1 9
2 LBG Parnes, Barton 55-59 16:45.00 16:53.43 3 6
3 LVM Rauch, Will 75-79 16:00.00 13:44.89 1 9
4 NOVA McConkle, Cori M 55-59 15:00.00 13:57.60 3 6
5 NOVA Wight, Stephen G 30-34 15:03.00 14:30.05 3 6
6 NOVA Kirker, Amanda G 30-34 16:16.02 15:40.56 5 4
7 SDSM Baker, Gini M 60-64 16:49.90 15:28.54 1 9
8 NOVA Caldwell, Dionne B 75-79 17:19.87 17:07.53 1 9

Heat 3 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LVM Hannon, Martina V 40-44 14:47.65 13:26.32 1 9
2 SDSM Williams, Anne H 70-74 14:25.14 14:29.78 1 9
3 LVM Allen, Doug 50-54 14:00.00 13:40.16 5 4
4 LVM Post, Heather M 40-44 13:52.89 13:33.08 2 7
5 NOVA Juliusson, Julia M 45-49 14:00.00 12:30.51 2 7
6 FMT Bergstrom, Robert W 70-74 14:00.00 14:36.21 1 9
7 NOVA Schumacher, Jennifer M 25-29 14:31.95 10:41.11 1 9
8 LBG Turner, Monica M 30-34 15:00.00 13:06.18 4 5

Heat 4 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SLV Goldsmith, Dara 45-49 13:45.00 12:50.73 5 4
2 MVN Montrella, Beverly 65-69 13:30.00 13:42.28 1 9
3 NOVA Arshat, Brad 45-49 13:14.86 13:18.02 6 3
4 MVN Weissman, Deanne R 45-49 13:00.00 12:49.38 4 5
5 MVN Uthus, Gwen 55-59 13:00.00 12:48.38 2 7
6 SCMC Edge, Marci J 45-49 13:23.00 12:46.60 3 6
7 MVN Terry, Mark B 45-49 13:45.00 12:09.27 3 6
8 ROSE Hughes, Suzanne M 45-49 13:48.03 13:41.13 6 3

Heat 5 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NOVA Owen, Steven P 60-64 13:00.00 13:23.14 6 3
2 ROSE Pittichova, Jana 35-39 12:59.00 11:54.43 2 7
3 ROSE Seubert, Erica L 30-34 12:31.05 12:11.11 3 6
4 LVM DeYoung, Richard 40-44 12:30.00 11:14.35 3 6
5 LBG Stava, Kjell N 30-34 12:30.00 12:59.41 2 7
6 LVM Soiberg, Henrik A 45-49 12:49.00 12:17.28 4 5
7 NOVA Arbogast, Patricia A 45-49 13:00.00 13:54.37 7 2
8 LVM Saul, Joanne 50-54 13:00.00 11:44.69 2 7

Heat 6 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Reis, Raul 45-49 12:28.00 13:00.47 5 4
2 NOVA Rovinsky, Jeff L 40-44 12:10.58 11:42.17 4 5
3 NOVA Tonelli, Marlena L 18-24 12:02.00 10:33.15 2 7
4 MVN Ramirez, Miguel 30-34 12:00.00 10:58.85 1 9
5 ROSE Hitch, Walter D 55-59 12:00.00 11:38.31 2 7
6 MVN Burns, Howard W 60-64 12:05.00 12:08.42 5 4
7 NOVA Maclean, Tanya 35-39 12:18.53 11:43.62 1 9
8 ROSE Whitehead, Michael L 45-49 12:30.00 11:49.99 2 7

Heat 7 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UCI Hibben, Veronica 55-59 11:30.00 11:34.80 1 9
2 SDSM Sicard, Federico 60-64 11:23.36 11:24.84 4 5
3 MVN Homan, Ham 50-54 11:15.00 11:10.29 3 6
4 MVN Ripic, Steve 35-39 11:00.00 10:33.42 2 7
5 PNA Penn, William J 60-64 11:06.07 10:46.91 2 7
6 UTAH Baird, Fred C 60-64 11:15.00 11:06.02 3 6
7 NOVA Ahmadi-Kashani, Magid 35-39 11:30.00 NS NP 0
8 ARIZ Stites, Jim S 50-54 11:39.99 11:29.62 4 5

Heat 8 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ARIZ Roth, Barry 55-59 10:52.07 10:56.39 1 9
2 NOVA Fernandez, Dickie 40-44 10:40.00 10:34.46 2 7
3 NOVA Cough, Heidi M 30-34 10:25.00 10:21.68 1 9
4 MVN Moore, Katie M 18-24 10:23.93 10:17.18 1 9
5 UNAT Carlsen, Jeanne 50-54 10:21.81 10:14.62 1 9
6 CMS Friedlander, Rebecca L 45-49 10:37.77 11:07.11 1 9
7 UNAT Darby, Bill 60-64 10:45.00 10:41.38 1 9
8 NOVA Bounds, Brandy S 30-34 10:56.00 10:55.63 2 7

Heat 9 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SCMC Edge, Jonathan A 45-49 10:12.00 10:08.27 1 9
2 NOVA Biessmann, Max R 25-29 10:00.00 9:46.08 1 9
3 SCAQ Thomas, Bruce W 50-54 9:56.09 9:45.52 1 9
4 ROSE Alders, Alec 18-24 8:54.00 9:01.06 1 9
5 MVN Cox, Ryan E 35-39 9:17.02 9:01.46 1 9
6 UNAT Carlsen, Glenn 50-54 9:59.00 9:57.92 2 7
7 SDSM Jones, Kenton R 40-44 10:05.64 9:54.44 1 9

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
UNAT Kalas, Pam 35-39 10:24.00 NP
ARIZ Krongaard, Jeffrey S 55-59 10:40.16 NP
ROSE Lucero, Michael D 40-44 11:03.43 NP
GWSC Evans, Janet B 40-44 9:00.00 NP
MVN Rolph, Robert W 80-84 18:00.00 NP
LBG Derbyshire, Donald B 50-54 17:00.00 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home