Michigan Masters 2011 State Short Course Yards Championship ( Fri, Apr 15, 2011 - Sun, Apr 17, 2011 )

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 30 Men 200 Y IM
49 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 BCYM Barrett, Jason 18-24 NT 2:35.22 1 9
4 BCYM Doud, Bob 85-89 6:32.00 5:57.61 1 9
5 MAC Welsh, Tom 45-49 NT 2:53.41 7 2

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 BCYM Lam, Richard 65-69 4:00.00 3:29.29 2 7
3 BCYM Korten, Don 80-84 3:28.00 NS NP 0
4 MAC Izzi, James 45-49 3:15.00 3:13.21 9 0
5 FAST Funk, Tim 50-54 3:24.40 2:57.32 5 4
6 BCYM Harrington, Gregory 50-54 3:30.00 4:07.79 6 3
7 FAST Muma, Michael 60-64 4:40.00 4:46.09 3 6

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DRY Zeese, Chuck 60-64 3:01.62 3:05.03 1 9
2 BCYM Colquhoun, Peter 50-54 3:00.00 2:50.74 4 5
3 BCYM Hunt, Rick 55-59 2:50.00 2:52.79 3 6
4 BCYM Mange, Kenneth 55-59 2:49.50 2:48.07 2 7
5 FAST Lokensgard, Erik 65-69 2:50.00 2:51.15 1 9
6 SRAY Lynch, Tom 45-49 2:58.00 2:58.88 8 1
7 MAC Palmer, Bill 60-64 3:00.00 3:17.68 2 7
8 BCYM Dowell, Michael 50-54 3:08.18 DQ NP 0

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SRAY Lopez, Joe 40-44 2:45.63 2:52.20 7 2
2 WMM Shireman, Peter 50-54 2:43.50 2:40.50 3 6
3 SLM Caldwell, Bill 45-49 2:41.00 2:45.35 6 3
4 DRY Brown, Douglas 45-49 2:40.00 NS NP 0
5 BCYM Vogt, Jeffrey 25-29 2:40.00 2:40.96 3 6
6 SRAY Danhof, Kenneth 55-59 2:41.00 2:41.87 1 9
7 FAST Fleming, John 45-49 2:44.00 2:39.87 5 4
8 FAST Taylor, Bob 40-44 2:45.82 2:40.36 6 3

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SRAY Spindler, William 50-54 2:37.00 2:25.59 1 9
2 AAM Willman, Joseph 40-44 2:35.00 NS NP 0
3 DB Thompson, Frank 55-59 2:30.00 NS NP 0
4 FAST Cassidy, John 45-49 2:25.00 2:25.53 4 5
5 BCYM Diegel, David 40-44 2:30.00 2:29.07 5 4
6 BCYM Diegel, Paul 40-44 2:30.00 2:27.01 4 5
7 FAST Constantino, Mark 45-49 2:35.00 NS NP 0
8 FAST Etienne, Michael 50-54 2:38.00 2:37.82 2 7

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DM Dale, Michael 30-34 2:24.24 2:31.05 3 6
2 FAST Kelly, Sean 35-39 2:18.00 2:18.32 3 6
3 DM Christensen, Kurt 45-49 2:16.00 2:11.97 1 9
4 UNAT Truesdell, Cory 30-34 2:13.00 2:15.67 2 7
5 DM Brenner, Steve 35-39 2:14.00 2:12.26 1 9
6 DM Slocum, Tom 50-54 2:17.00 NS NP 0
7 DM Cooper, Ken 45-49 2:18.87 2:14.67 3 6
8 DM Sherman, Matt 35-39 2:24.51 2:20.56 4 5

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DB Allen, John 45-49 2:11.87 2:14.10 2 7
2 DM Spore, Mark 40-44 2:11.71 2:12.76 3 6
3 UNAT Gombai, Steven 40-44 2:08.00 2:09.86 1 9
4 SRAY Saucedo, Patrick 25-29 1:56.50 1:57.23 1 9
5 AAM Papa, Ryan 30-34 2:03.00 2:04.89 1 9
6 BCYM Mahar, Paul 35-39 2:09.00 2:14.78 2 7
7 DM Bargwell, Steve 40-44 2:11.84 2:11.43 2 7
8 FAST Clayson, Brian 25-29 2:13.00 2:12.21 2 7

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home