Michigan Masters 2011 State Short Course Yards Championship ( Fri, Apr 15, 2011 - Sun, Apr 17, 2011 )

Heat Sheet - 12 Heats

Next Event >>>

Event 45 Mixed 1650 Y Free
71 Swimmers

Heat 1 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AAM Guthrie, Sally 60-64 22:56.67 23:27.38 1 9
2 UNAT Shaffer, Karl 50-54 20:45.00 19:23.45 2 7
4 DB Karas, Paul 55-59 18:24.83 18:37.59 1 9
5 DB Allen, John 45-49 19:25.02 19:00.46 1 9
6 FAST Severt, Cary 40-44 20:34.35 20:27.88 1 9
7 FAST Birmelin, Jenny 30-34 21:56.33 20:20.77 1 9
8 SRAY Lopez, Joe 40-44 23:10.82 24:01.43 5 4

Heat 2 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MAC Richardson, Melissa 40-44 25:15.00 23:54.84 2 7
2 BCYM McCullough, Mark 40-44 24:00.00 23:18.75 4 5
3 FAST Durham, Tracy 25-29 23:30.00 23:54.14 1 9
4 FAST Johnson, Jaret 40-44 23:13.00 22:59.49 2 7
5 FAST Rosinski, Karen 45-49 23:14.94 23:24.88 3 6
6 DM Kreps, Kathy 50-54 24:00.00 21:07.56 1 9
7 FAST Berger, Andrew 45-49 25:00.00 20:41.99 3 6
8 SRAY Buys, Joe 65-69 25:30.00 23:54.86 1 9

Heat 3 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 MAC Neal, Thomas 65-69 27:57.00 27:05.35 2 7
4 DM Jasker, Janet 45-49 26:00.00 21:15.47 1 9
6 BCYM Cody, Frank 70-74 27:50.00 27:41.54 1 9
7 BCYM Cavis, Jared 25-29 28:10.00 24:57.95 1 9
8 FAST Morrissey, Carol 45-49 30:33.55 30:54.40 8 1

Heat 4 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FAST Ray, Ann 50-54 31:24.49 31:33.00 4 5
2 DB Gogola, Laura 75-79 32:55.57 33:14.81 1 9
3 BCYM Parker, Karen 55-59 36:00.00 32:15.50 2 7
4 BCYM Furu, JoAnne 55-59 38:06.13 34:12.64 3 6
5 BCYM Anderson, Sherry 55-59 50:00.00 39:06.08 6 3
6 DB Smieska, Dick 70-74 33:00.00 33:41.91 2 7
7 AAM Jyawook, Shawn 35-39 23:09.53 23:05.08 2 7

Heat 5 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FAST Fleming, John 45-49 21:31.84 22:05.43 4 5
2 AAM Arneson, Gaard 60-64 20:55.05 21:11.37 2 7
3 AAM Jackson, Dale 50-54 19:00.00 19:11.53 1 9
4 DM Brenner, Steve 35-39 18:45.76 18:56.41 1 9
5 DM Creason, Paul 50-54 18:51.08 19:33.22 3 6
6 MICH Day, Lawrence 60-64 20:02.82 18:54.69 1 9
7 SRAY Crookston, Heidi 45-49 21:00.00 23:23.01 2 7
8 FAST Briggs, Todd 45-49 21:59.59 20:15.90 2 7

Heat 6 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BCYM Hastings, Dick 60-64 24:00.00 23:14.79 3 6
2 MICH Hays, Laura 40-44 23:25.10 23:01.84 1 9
4 FAST Gutowski, Kenneth 50-54 22:30.00 21:57.20 5 4
5 AAM Morey, Bruce 50-54 23:00.00 22:06.18 6 3
7 SRAY Lintner, Patricia 35-39 23:55.00 22:33.07 1 9
8 FAST Szymczak, Wendy 50-54 24:48.14 23:22.39 2 7

Heat 7 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MAC Pheeney, Walter 65-69 27:20.00 28:00.92 3 6
4 BCYM Barrett, Jason 18-24 25:00.00 22:03.29 1 9
5 SRAY Mielock, Michael 50-54 25:00.00 22:28.62 7 2
6 SRAY Edison, Leslie 40-44 26:00.00 26:28.39 4 5
7 FAST Wright, Paul 55-59 26:30.00 28:11.16 2 7
8 DM Smith, Susan 55-59 27:25.00 26:39.76 1 9

Heat 8 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FAST Feldmann, Carol 45-49 30:00.00 28:56.00 7 2
4 FAST Gutowski, Susan 50-54 28:00.00 27:25.55 3 6
5 MAC Sieja, Jeffrey 40-44 28:57.00 26:55.34 6 3
6 FAST Byrne, Mia 45-49 29:00.00 27:26.37 4 5
8 BCYM Clark, Natasha 18-24 NT 27:59.39 1 9

Heat 9 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FAST Szuba, Richard 60-64 33:00.00 33:06.56 4 5
2 BCYM Harrington, Gregory 50-54 32:00.00 28:59.13 8 1
3 AAM D'Amour, James Carl 45-49 30:21.36 31:37.55 8 1
5 BCYM Wenk, Roger 45-49 NT 24:28.76 6 3
6 AAM Lowe, Richard 65-69 32:00.00 28:30.49 4 5
7 BCYM Shambach, Mason 60-64 32:00.00 NS NP 0
8 UNAT Weeks, Andrew 45-49 33:00.00 37:14.03 9 0

Heat 10 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MAC Kickhofel, Rob 55-59 38:54.74 38:45.52 3 6
5 FAST Krolikowski, Lana 30-34 35:00.00 32:40.46 3 6
8 BCYM Phillips, Howard 45-49 NT 37:21.64 10 0

Heat 11 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BCYM Korten, Don 80-84 40:00.00 1:04:31.31 1 9
4 BCYM Phillips, Judy 50-54 NT 37:41.88 5 4
5 AAM Fitzmorris, Drew 50-54 NT 21:46.62 4 5
7 FAST Brezee, Shane 45-49 NT 27:31.09 7 2
8 UNAT Kuntzleman, Tom 40-44 NT 23:14.62 3 6

Heat 12 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MAC Welsh, Tom 45-49 NT 23:33.44 5 4

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
MICH Brown, Denise 50-54 19:56.56 NP
SRAY Campbell, Michael 55-59 23:17.00 NP
BCYM Hood, Camille 50-54 26:19.06 NP

Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
SwimShare
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home