SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Ozark SC Yards Championships

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 9 Mixed 100 Y Free
37 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
4 ZILA Compton, Lea J 4044 4:00.00 1:32.39 2 5
5 ZILA Ward, Rachel 2529 2:18.00 1:24.41 1 7
6 MSMS Hovatter, Mike 5054 2:21.01 1:53.99 7 0

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
4 MSMS Mayden, Christine M 5054 2:03.20 2:20.55 2 5
5 SLAM McCain, Lynn C 5054 1:50.00 1:26.83 1 7
6 ZILA Cedor, James 5054 1:55.00 1:27.49 6 1
7 MSMS Gillespie, Larry L 6569 2:15.35 2:11.54 1 7

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 MSMS Rose, Lynne M 5559 1:43.10 1:55.07 3 4
4 SLAM Aud, Susan 5559 1:41.26 1:36.34 2 5
5 MOVY Bohl, Nan 8084 1:27.41 NS NP 0
6 MSMS Peuterbaugh, Chris 4044 1:32.15 1:29.30 1 7
7 MSMS Fleming, Karen A 4549 1:42.50 1:24.90 1 7
8 SLAM Petersen, Stephanie O 4549 1:45.00 NS NP 0

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 MSMS Hatch, Karen 3539 1:23.06 1:23.94 2 5
4 SLAM Davidson, Wallace N 5559 1:20.00 1:17.08 3 4
5 SLAM McDowell, Teresa W 6064 1:13.37 1:14.39 1 7
6 SLAM Hamilton, Jamie S 4549 1:19.88 1:26.75 2 5
7 MSMS Mayden, Charles 5054 1:21.41 1:15.79 5 2
8 ZILA Donahue, James M 4549 1:27.05 1:27.30 3 4

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 SLAM Moorkamp, Tom M 4549 1:10.00 1:01.54 1 7
4 SLAM Compton, Rebecca 3539 1:05.00 1:03.16 1 7
5 SLAM Smith, Laurie G 5559 1:02.13 1:02.87 1 7
6 SLAM Dowd, Douglas B 5054 1:04.74 1:05.17 4 3
7 SLAM Smith, Stephen D 5559 1:06.23 1:06.62 2 5
8 CSPM Larson, Karl A 4549 1:13.00 1:09.16 2 5

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 MSMS Bemis, Missy S 3034 1:01.17 1:03.41 3 4
4 SLAM Jensen, Stacie 3034 1:00.00 1:01.03 1 7
5 CSPM Brungardt, Brian J 2529 58.00 54.17 2 5
6 SLAM Leonard, Randy 5054 59.09 58.02 2 5
7 SLAM Hiebert, Stephanie I 3034 1:00.50 1:01.31 2 5
8 SLAM Hancock, Steven T 5054 1:02.00 59.04 3 4

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 SLAM Zirngibl, James L 5559 57.00 57.91 1 7
4 SLAM Sullivan, Daniel J 5054 55.61 56.08 1 7
5 CSPM Kovarik, Jacob J 2529 51.10 50.14 1 7
6 SLAM Rempert, John 4549 55.00 NS NP 0
7 SLAM Beck, Jonathan P 4044 56.31 59.57 1 7
8 MSMS Helfrich, Steven T 3034 57.21 NS NP 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home