The 6th Annual Terrapin Cup & 2010 Colonies Zone Long Course Meters Championship ( Sat, Aug 21, 2010 - Sun, Aug 22, 2010 )

Heat Sheet - 5 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 26 Mixed 200 M Breast
38 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1776 Casciato, Michael G 50-54 2:51.00 NS 0
CONN Rutkowski, Rae Ann 45-49 3:41.85 NS 0
DCAC Williams, Neill 40-44 2:49.55 NS 0
VMST Martin, Judy 65-69 4:45.10 NS 0

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 RMST Davis, Cory 30-34 NT 3:01.24 3 6
3 PAFC Preddy, Donovan 30-34 NT 3:04.77 4 5
4 RMST Boyle, Michael F 55-59 4:31.78 4:31.24 5 4
5 VMST Scott, Richard A 75-79 4:38.43 4:38.52 1 9

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 CONN Berghaus, Peter P 65-69 4:03.90 4:09.41 2 7
3 CMYM Beisel, Dan 55-59 4:00.00 4:09.73 3 6
4 UNAT Freund, Ken F 55-59 3:59.00 4:21.26 4 5
5 VMST Gaulrapp, Edward H 65-69 4:00.00 3:57.09 1 9
6 VMST Davis, James W 60-64 4:00.52 3:48.61 3 6
7 UNAT Wallace, Karen 45-49 4:04.92 4:06.21 3 6

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH Guthrie, Sally K 60-64 3:55.66 3:58.51 2 7
2 VMST Swiger, Ralph B 50-54 3:48.00 NS NP 0
3 AGUA Bernstein, Richard F 60-64 3:43.00 3:48.96 4 5
4 VMST Arnold, Clifford N 55-59 3:34.50 3:39.51 2 7
5 ANCM Pettijohn, Margot K 60-64 3:34.60 3:34.50 1 9
6 RMST Nakazawa, Muraji 50-54 3:45.00 4:00.18 1 9
7 DAMD White, Maureen T 55-59 3:55.00 3:53.03 1 9
8 QMST Dameron, Pam D 65-69 3:58.20 3:53.54 1 9

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ALEX Novitske, Ray 55-59 3:33.00 3:33.44 1 9
2 1776 Hug, Laurie 45-49 3:20.23 3:18.45 1 9
3 MESC Bell, Richard J 40-44 3:14.00 3:16.78 1 9
4 TERR Francois, Olivier 30-34 3:10.00 3:34.64 5 4
5 RMST Carlson, Jennifer M 30-34 3:12.35 3:14.50 1 9
6 TERR Hoffman, Charles L 60-64 3:15.00 3:11.08 1 9
7 SNOW Russello, Stacey D 45-49 3:29.98 3:29.49 2 7
8 CONN Geoghegan, William J 60-64 3:34.00 3:35.81 2 7

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Caldas, Hannah 30-34 2:59.23 NS NP 0
2 DCAC Richard, Jean-Philippe 30-34 2:55.08 2:51.90 1 9
3 1776 Dittmar, Greg M 35-39 2:51.83 2:57.77 2 7
4 UNAT Connor, Mac 35-39 2:50.00 3:16.71 4 5
5 CMYM Hicks, Stephen C 35-39 2:50.00 3:07.93 3 6
6 RMST Baldwin, Craig M 35-39 2:52.53 2:52.00 1 9
7 1776 Patterson, Thomas J 30-34 2:58.00 2:56.57 2 7
8 ALEX Harris, Mark E 45-49 3:06.32 3:07.42 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home