The 6th Annual Terrapin Cup & 2010 Colonies Zone Long Course Meters Championship ( Sat, Aug 21, 2010 - Sun, Aug 22, 2010 )

Heat Sheet - 5 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 24 Mixed 200 M IM
40 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1776 Dougherty, Stephen P 55-59 2:50.00 NS 0
GERM Robinson, David L 65-69 3:33.00 NS 0
NCYM Sanchez Torrente, Luis 30-34 2:40.00 NS 0
VMST Russo, Claire C 25-29 2:46.55 NS 0

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 CUBU Pattie, Kenton H 70-74 4:54.22 4:54.02 2 7
4 1776 Gladfelter, David D 70-74 4:30.00 4:48.88 1 9
5 VMST Scott, Richard A 75-79 4:35.16 4:23.34 1 9
6 RMST Manheim, Frank T 80-84 4:06.00 4:09.72 1 9

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CONN Berghaus, Peter P 65-69 3:57.65 3:58.06 2 7
2 UNAT Freund, Ken F 55-59 3:45.00 4:23.33 2 7
3 VMST Swiger, Ralph B 50-54 3:29.00 3:39.16 1 9
4 AGUA Bernstein, Richard F 60-64 3:24.00 3:30.04 3 6
5 SNOW Russello, Stacey D 45-49 3:24.04 3:17.13 3 6
6 MICH Guthrie, Sally K 60-64 3:31.48 3:31.88 1 9
7 ALEX Jost, Karen M 45-49 3:55.00 3:58.44 4 5
8 VMST Gaulrapp, Edward H 65-69 4:00.00 3:53.65 1 9

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CMYM Beisel, Dan 55-59 3:15.00 3:26.34 1 9
2 CONN Geoghegan, William J 60-64 3:09.00 3:04.44 1 9
3 AGUA Harris, Janet 45-49 3:01.57 2:53.45 2 7
4 1776 Hug, Laurie 45-49 2:50.52 2:47.52 1 9
5 GERM Lappin, Jeanne L 55-59 3:00.00 3:02.11 1 9
6 UNAT Aker, Scott L 25-29 3:03.03 2:53.63 3 6
7 ANCM Harmon, David C 60-64 3:10.88 3:05.84 2 7
8 UNAT Hyland, Cynthia L 50-54 3:20.00 3:08.30 1 9

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ALEX Creazzo, Kelly Anne 25-29 2:50.00 2:53.52 2 7
2 RMST Baldwin, Craig M 35-39 2:45.42 2:37.46 2 7
3 1776 Creazzo, Tim A 25-29 2:41.09 2:32.08 1 9
4 VMST Hibbard, Kate 25-29 2:36.00 2:38.78 1 9
5 CMYM Hicks, Stephen C 35-39 2:38.64 2:36.60 1 9
6 DCAC Richard, Jean-Philippe 30-34 2:41.12 2:35.78 2 7
7 MARY Hiskey, Justin R 25-29 2:46.40 2:45.02 2 7
8 VMST Turner, Betsy 25-29 2:50.00 3:05.63 3 6

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1776 Patterson, Thomas J 30-34 2:35.00 2:33.74 1 9
2 UNAT Connor, Mac 35-39 2:30.00 3:01.11 3 6
3 PAFC Perfanov, Val 25-29 2:20.58 NS NP 0
4 TERR Galan, Peter A 18-24 2:16.46 2:18.20 1 9
5 UNAT Frentsos, Jerome A 45-49 2:20.00 2:14.90 1 9
6 ANCM Roddin, Jeffrey H 40-44 2:24.21 2:22.78 1 9
7 CUBU Battle, Glenn H 45-49 2:32.00 2:32.02 2 7
8 NCMS Caldas, Hannah 30-34 2:35.50 2:35.41 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home