The 6th Annual Terrapin Cup & 2010 Colonies Zone Long Course Meters Championship ( Sat, Aug 21, 2010 - Sun, Aug 22, 2010 )

Heat Sheet - 5 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 23 Mixed 400 M Free
38 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
GERM Lappin, Jeanne L 55-59 5:50.00 NS 0
TERR Payne, Stephen D 45-49 6:41.99 NS 0
VMST Lewis, Lee 35-39 5:00.00 NS 0

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 VMST Barnes, Calvin W 85-89 10:00.00 8:47.81 1 9
4 UNAT Freund, Ken F 55-59 7:30.00 NS NP 0
5 CUBU Pattie, Kenton H 70-74 8:39.25 9:09.62 2 7

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ANCM Lim-Sharpe, Judy 55-59 7:25.25 6:51.40 4 5
2 DCM Cohen, Lawrence 75-79 7:00.00 NS NP 0
3 UNAT Rolston, Howard 70-74 6:40.00 6:09.18 1 9
4 TERR Erskine, Kara S 30-34 6:37.31 6:35.60 3 6
5 GSM Wallace, Richard J 60-64 6:40.00 6:14.75 2 7
6 ARMS Hufford, Ellen U 25-29 6:57.93 7:14.28 3 6
7 VMST Durrant, Betsy 65-69 7:10.00 7:02.40 1 9
8 UNAT Wallace, Samantha J 18-24 7:25.46 6:34.53 1 9

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VMST Umbdenstock, Kathy 55-59 6:12.00 6:10.35 3 6
2 RMST Hajost, Cynthia M 50-54 5:54.79 5:39.02 1 9
3 RMST Katsaros, Sheryl K 40-44 5:50.00 5:41.65 1 9
4 PAFC Platt, Jay R 60-64 5:45.00 5:54.41 1 9
5 TERR Francois, Olivier 30-34 5:50.00 6:02.00 1 9
6 CUBU Edgell, Don 55-59 5:50.18 5:53.00 3 6
7 RMST Wymelenberg, Lynn A 55-59 6:04.00 5:53.01 2 7
8 VMST Swiger, Ralph B 50-54 6:20.00 6:41.51 1 9

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UNAT Kobal, Stephanie A 25-29 5:36.22 5:51.54 2 7
2 RMST Carlson, John 35-39 5:29.93 5:25.56 2 7
3 VMST Turner, Betsy 25-29 5:25.00 5:27.05 1 9
4 RMST Carlson, Jennifer M 30-34 5:24.64 5:07.15 1 9
5 GSM Luallen-Egg, Andrea 45-49 5:25.00 5:26.83 2 7
6 WAVA Worst, Jeremy A 45-49 5:26.19 5:24.55 2 7
7 WAVA Seal, Tiffany F 30-34 5:30.22 5:19.82 2 7
8 NEM Hirsty, Jacki 55-59 5:40.00 5:14.52 1 9

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH Thompson, Frank L 55-59 5:10.93 5:26.38 2 7
2 1776 Hug, Laurie 45-49 5:00.50 5:03.16 1 9
3 1776 Dittmar, Greg M 35-39 4:36.01 5:03.42 1 9
4 VMST Stevenson, Chris L 45-49 4:21.26 NS NP 0
5 VMST Gaines, Billy 25-29 4:23.62 4:23.11 1 9
6 UNAT Rodiger, Stephan M 40-44 4:48.00 NS NP 0
7 TPIT Thornton, James 55-59 5:10.43 4:58.22 1 9
8 FXCM Neikirk, John S 45-49 5:12.25 5:10.15 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home