The 6th Annual Terrapin Cup & 2010 Colonies Zone Long Course Meters Championship ( Sat, Aug 21, 2010 - Sun, Aug 22, 2010 )

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 10 Mixed 100 M Back
47 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CUBU Pattie, Kenton H 70-74 2:11.86 2:09.79 3 6
2 1776 Gladfelter, David D 70-74 2:05.00 2:05.57 2 7
3 TERR Morrin-Nordlund, Deborah J 45-49 2:01.55 1:59.11 2 7
4 AAA Corones, Lou 55-59 2:00.00 2:04.82 2 7
5 MARY Konits, Cindy G 55-59 2:00.00 NS NP 0
6 RMST Manheim, Lucy M 65-69 2:04.00 2:06.88 2 7
7 RMST Gerson, Gordon M 70-74 2:07.21 NS NP 0

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VMST Walker, Laura S 70-74 1:56.08 2:01.23 1 9
2 AGUA Katz, Jane 65-69 1:52.50 NS NP 0
3 VMST Sween, Niel L 75-79 1:50.32 1:59.45 1 9
4 RMST Manheim, Frank T 80-84 1:46.00 1:52.25 1 9
5 ALEX Novitske, Ray 55-59 1:48.00 1:46.36 3 6
6 VMST Martin, Judy 65-69 1:51.05 1:49.07 1 9
7 CONN Berghaus, Peter P 65-69 1:53.53 1:52.57 1 9
8 GERM Robinson, David L 65-69 1:44.00 NS NP 0

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GERM Halem, Jennifer L 35-39 1:45.00 1:28.06 2 7
2 VMST Swiger, Ralph B 50-54 1:43.00 1:42.01 1 9
3 RMST Nakazawa, Muraji 50-54 1:40.10 1:44.67 2 7
4 ALEX Creazzo, Kelly Anne 25-29 1:38.11 1:21.72 3 6
5 VMST Umbdenstock, Kathy 55-59 1:40.00 1:37.35 1 9
6 TERR Erskine, Kara S 30-34 1:40.19 1:40.35 1 9
7 VMST Barnes, Calvin W 85-89 2:00.00 2:12.43 1 9
8 ANCM Greer, Marshall R 70-74 1:45.00 1:58.04 1 9

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PAFC Platt, Jay R 60-64 1:35.00 1:31.57 1 9
2 1776 Burkart, Dana M 35-39 1:27.00 1:28.59 3 6
3 1776 Kagy-Schwartz, Michelle C 35-39 1:20.00 1:21.38 1 9
4 AGUA Harris, Janet 45-49 1:19.79 1:18.40 1 9
5 NBAC Messersmith, Gray R 45-49 1:20.00 DQ NP 0
6 DCAC Richard, Jean-Philippe 30-34 1:25.12 1:21.38 1 9
7 GMUP Timmons, Timothy T 60-64 1:34.50 1:37.94 2 7
8 CMYM Toy, Raymond 40-44 1:35.02 1:30.23 2 7

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TERR Galan, Juliana M 25-29 1:18.96 1:17.93 2 7
2 GMUP Clifford-Dicks, Barbara J 40-44 1:17.78 1:18.92 3 6
3 VMST Lewis, Lee 35-39 1:17.00 NS NP 0
4 VMST Hibbard, Kate 25-29 1:15.00 1:12.45 1 9
5 UNAT Wessel, Alexandra 18-24 1:15.00 1:15.01 1 9
6 PAFC Matz, Michael S 45-49 1:17.59 1:20.91 2 7
7 MICH Thompson, Frank L 55-59 1:18.58 1:17.36 2 7
8 SYSM Buxton, Sylvia 45-49 1:19.00 NS NP 0

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WARD Williams, Susan O 40-44 1:13.00 1:14.81 2 7
2 NCYM Nakahodo, Sidney 35-39 1:11.00 NS NP 0
3 AGUA Willeboordse, Fall 40-44 1:08.85 1:08.92 1 9
4 VMST Stevenson, Chris L 45-49 1:00.55 1:03.25 1 9
5 ISF Krajewski, Thomas J 30-34 1:07.00 NS NP 0
6 VMST Clear, Kirk W 40-44 1:09.60 1:14.55 1 9
7 MARY Hiskey, Justin R 25-29 1:12.72 1:13.32 1 9
8 1776 Meyer, Geoffrey A 55-59 1:14.85 1:14.90 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home