The 6th Annual Terrapin Cup & 2010 Colonies Zone Long Course Meters Championship

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 7 Mixed 200 M Free
54 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
CHEL Borderies, Pascal 50-54 2:24.26 NS 0
GSM Luallen-Egg, Andrea 45-49 2:35.00 NS 0
MARY Konits, Cindy G 55-59 4:00.00 NS 0
RMST Gerson, Gordon M 70-74 4:19.28 NS 0
VMST Lewis, Lee 35-39 2:24.00 NS 0
NCYM Sanchez Torrente, Luis 30-34 2:20.00 NS 0

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GERM Sanderson, Bobby 50-54 4:09.38 4:07.51 1 9
2 AGUA Katz, Jane 65-69 3:43.25 3:32.09 4 5
3 UNAT Rolston, Howard 70-74 3:20.00 2:49.75 1 9
4 TERR Erskine, Kara S 30-34 3:19.38 3:04.98 5 4
5 VMST Maher, Owen C 75-79 3:20.00 3:33.10 2 7
6 CONN Berghaus, Peter P 65-69 3:30.52 3:40.86 3 6
7 1776 Dana, Christopher S 55-59 3:50.44 3:45.51 4 5
8 CUBU Pattie, Kenton H 70-74 4:15.25 4:25.27 3 6

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VMST Durrant, Betsy 65-69 3:15.00 3:14.85 2 7
2 GSM Wallace, Richard J 60-64 3:10.00 2:56.65 2 7
3 GSM Katz, Jerry A 70-74 3:09.05 3:09.29 2 7
4 GERM Halem, Jennifer L 35-39 3:05.00 2:58.67 3 6
5 VMST Novell, Kenneth M 65-69 3:05.00 2:53.79 1 9
6 CUBU Bennett, Ruth R 60-64 3:10.00 3:16.99 2 7
7 VMST Nelson, Bill L 55-59 3:15.00 3:09.63 3 6
8 QMST Dameron, Pam D 65-69 3:15.60 3:20.58 3 6

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TERR Payne, Stephen D 45-49 3:03.20 3:04.62 5 4
2 COLU Six, Jeff 30-34 3:00.00 3:25.93 1 9
3 GSM Ryan, James 55-59 2:57.00 2:36.35 2 7
4 1776 Burkart, Dana M 35-39 2:52.00 2:44.17 1 9
5 MICH Guthrie, Sally K 60-64 2:56.75 2:53.77 1 9
6 VMST Umbdenstock, Kathy 55-59 2:58.30 2:53.65 2 7
7 DCM Cohen, Lawrence 75-79 3:00.00 3:15.03 1 9
8 VMST Schreiner, Beth 65-69 3:04.63 3:11.34 1 9

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1776 Keane, Jim 65-69 2:47.00 2:57.97 2 7
2 VMST Webb, Katie 30-34 2:43.56 2:44.78 3 6
3 NEM Hirsty, Jacki 55-59 2:40.00 2:26.64 1 9
4 TERR Roddin, Julie 30-34 2:35.56 2:31.33 2 7
5 CMYM Formica, Raquel 35-39 2:40.00 2:53.39 2 7
6 PAFC Platt, Jay R 60-64 2:42.00 2:42.46 1 9
7 WAVA Goins, Todd 45-49 2:45.00 2:39.24 4 5
8 1776 Flickinger, Katie A 35-39 2:50.00 3:07.16 4 5

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VMST Turner, Betsy 25-29 2:30.00 2:34.51 3 6
2 VMST Russo, Claire C 25-29 2:29.08 2:27.32 2 7
3 WAVA Holland, Troy 45-49 2:27.00 2:33.76 3 6
4 TPIT Thornton, James 55-59 2:24.51 2:25.80 1 9
5 TERR Ellis, Andrew F 40-44 2:25.00 2:25.17 1 9
6 UNAT Kobal, Stephanie A 25-29 2:27.76 2:38.29 4 5
7 COLU Six, Cindy 25-29 2:30.00 2:45.35 5 4
8 GERM Main, Bryan A 35-39 2:35.00 2:40.62 1 9

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WAVA Worst, Jeremy A 45-49 2:21.12 2:28.79 2 7
2 TERR Grover, Mollie K 25-29 2:18.64 2:24.93 1 9
3 NCMS Caldas, Hannah 30-34 2:14.79 3:03.64 4 5
4 VMST Stevenson, Chris L 45-49 2:01.76 2:05.51 1 9
5 VMST Gaines, Billy 25-29 2:02.11 1:59.83 1 9
6 UNAT Wessel, Alexandra 18-24 2:15.00 2:26.47 1 9
7 WAVA Seal, Tiffany F 30-34 2:19.82 2:28.62 1 9
8 1776 Hug, Laurie 45-49 2:22.22 2:26.16 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home