The 6th Annual Terrapin Cup & 2010 Colonies Zone Long Course Meters Championship ( Sat, Aug 21, 2010 - Sun, Aug 22, 2010 )

Heat Sheet - 5 Heats

Event 17 Mixed 1500 M Free
45 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
AGUA Katz, Jane 65-69 28:30.00 NS 0
GERM Robinson, David L 65-69 28:30.00 NS 0
VMST Lewis, Lee 35-39 22:45.00 NS 0
TERR Conroy, Bill 65-69 23:00.00 NS 0
RMST Gerson, Gordon M 70-74 35:00.00 NS 0
NBAC Haerian, Kathy A 40-44 22:00.00 NS 0
MICH Guthrie, Sally K 60-64 23:50.00 NS 0
MARY Konits, Cindy G 55-59 30:00.00 NS 0

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 COLU Hahne, Reg 55-59 21:00.00 22:05.08 4 5
2 TERR Thomas, Lillian M 25-29 20:08.19 19:27.99 1 9
3 1776 Dittmar, Greg M 35-39 18:39.16 20:39.60 1 9
4 TERR Galan, Peter A 18-24 16:53.76 17:07.87 1 9
5 1776 Patterson, Thomas J 30-34 18:24.42 19:08.03 1 9
6 1776 Hug, Laurie 45-49 18:44.81 19:40.67 1 9
7 TERR Roddin, Julie 30-34 21:00.00 21:32.69 1 9
8 MICH Thompson, Frank L 55-59 21:25.16 20:54.13 1 9

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1776 Burkart, Dana M 35-39 22:30.00 NS NP 0
2 TPIT Thornton, James 55-59 22:22.90 21:14.76 3 6
3 COLU Six, Cindy 25-29 22:00.00 22:55.29 2 7
4 VMST Loftus-Charley, Shirley A 55-59 21:45.00 20:31.89 1 9
5 WAVA Holland, Troy 45-49 22:00.00 21:57.81 1 9
6 GSM Ryan, James 55-59 22:05.00 21:08.76 2 7
7 1776 Keane, Jim 65-69 22:27.00 26:01.73 1 9
8 DCAC Richard, Jean-Philippe 30-34 23:28.57 19:53.75 2 7

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1776 Watts, Sue N 55-59 25:19.59 24:25.30 2 7
2 GSM Wallace, Richard J 60-64 24:30.00 24:39.28 2 7
3 GERM Main, Bryan A 35-39 24:00.00 24:23.86 2 7
4 AGUA Bernstein, Richard F 60-64 23:29.00 23:37.37 1 9
5 PAFC Platt, Jay R 60-64 23:35.00 NS NP 0
6 DCAC Moon, WonKee 35-39 24:24.24 NS NP 0
7 VMST Swiger, Ralph B 50-54 24:55.00 26:27.77 1 9
8 DCM Cohen, Lawrence 75-79 26:30.00 29:34.14 1 9

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TERR Corbin, Diana M 40-44 30:00.00 29:09.04 1 9
2 1776 Flickinger, Katie A 35-39 29:00.00 27:11.42 1 9
3 RMST Nobbe, Nick 70-74 29:00.00 28:14.99 1 9
4 RMST Boyle, Michael 55-59 27:00.00 28:45.20 5 4
5 ANCM Loman, Jeffrey P 50-54 28:00.00 28:50.04 2 7
6 ANCM Ohlhaber, Kathy 25-29 29:00.00 27:53.38 3 6
7 TCYS Kubeluis, Al 65-69 29:00.00 26:42.27 2 7
8 DCAC Homa, Becca 18-24 31:05.00 25:23.56 1 9

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 VMST Scott, Richard A 75-79 43:00.00 37:13.71 2 7
3 COLU Six, Jeff 30-34 35:00.00 29:17.19 3 6
4 VMST Barnes, Calvin W 85-89 34:00.00 34:22.29 1 9
5 CUBU Pattie, Kenton H 70-74 34:47.77 35:17.42 2 7
6 1776 Gladfelter, David D 70-74 37:00.00 39:23.61 3 6

For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home