2022 SPMS Short Course Meters Championships ( Fri, Dec 2, 2022 - Sun, Dec 4, 2022 )

Heat Sheet - 10 Heats

Next Event >>>

Event 1 Mixed 1500 M Free
77 Swimmers

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 UC33 Hobbs, Delrie 65-69 NT 33:09.04 3 6
4 NOVA Shockro, Ellen 80-84 36:12.15 34:54.07 1 9
5 LBG Smith, Stan 75-79 45:00.00 33:33.04 1 9
6 UC33 Peoples, Christopher 55-59 NT 28:06.82 10 0

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Gharibi, Armen 40-44 34:00.00 29:38.76 1 9
2 ROSE Finch, Aileen 60-64 33:30.00 28:19.67 3 6
3 SPP Osborne, Nathan 65-69 32:00.00 NS NP 0
4 WH2O Shore, Susan 60-64 30:00.00 NS NP 0
5 LBG Liu, Jeff 45-49 30:25.00 25:39.91 2 7
6 FMT Bergstrom, Robert 80-84 32:30.22 31:21.41 1 9
7 MVN Shalhoup, Dinara 25-29 33:54.00 24:29.34 4 5
8 RMDA Davies, Lucila 25-29 35:59.99 30:52.52 5 4

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WH2O Bove, Lisa 60-64 29:19.00 27:51.01 2 7
2 MVN Montrella, Beverly 75-79 27:16.36 26:13.05 1 9
3 ARIZ Hofmann, Jean 65-69 26:07.30 26:11.50 2 7
4 GRA Duncan, Fiona 45-49 25:31.03 25:49.94 2 7
5 MMAC Menard, Joanne 70-74 26:06.00 25:37.38 2 7
6 ROSE Lynch, Evie 70-74 26:35.35 23:17.14 1 9
7 ROSE Huang, Chi-Ying 50-54 27:26.16 NS NP 0
8 LBG Chang, Edward 35-39 30:00.00 NS NP 0

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC33 Ciraulo, Christie 65-69 25:01.99 21:22.11 1 9
2 ROSE Dickinson, Peter 60-64 25:00.00 29:03.79 7 2
3 LBG Miller, Kirsten 25-29 24:00.00 22:23.35 2 7
4 MVN Cochran, Van 70-74 23:50.91 23:15.36 2 7
5 WIND Scheff, Jonathan 70-74 24:00.00 22:21.25 1 9
6 SDSM Simpson, Lisa 55-59 24:29.90 24:55.66 4 5
7 SCAQ Vila, Mark 60-64 25:00.00 22:13.58 6 3
8 ROSE Doudikian-Scaff, Nayiri 50-54 25:14.13 24:33.99 3 6

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Kreger, Jeffrey 55-59 23:31.00 23:35.16 8 1
2 LBG Dobra, Jeffrey 65-69 23:05.14 22:57.32 3 6
3 SPP Taylor, Hannah 25-29 23:00.00 22:52.67 3 6
4 SRM Nelson, Sheila 50-54 22:44.08 21:47.34 1 9
5 LBG Sheahan, Thomas 55-59 22:50.50 25:06.12 9 0
6 ROSE Campbell, Frank 60-64 23:00.00 22:09.24 5 4
7 LVM Saul-Zachau, Joanne 60-64 23:12.90 23:00.56 1 9
8 GRA Frias, Maria Teresa 50-54 23:41.80 24:10.76 2 7

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MVN Ahmadi-Kashani, Magid 50-54 22:30.00 19:50.39 1 9
2 ROSE Mc Ginley, Patrick 55-59 22:14.64 NS NP 0
3 NOVA Bartels, Dave 50-54 22:00.00 21:24.04 5 4
4 WH2O Adams, Robert 60-64 21:42.00 21:04.10 3 6
5 LBG Fowler, Chris 55-59 21:46.70 21:03.58 6 3
6 ROSE Frost, Ray 55-59 22:00.00 22:26.03 7 2
7 UC34 Treiman, Gerald 60-64 22:30.00 NS NP 0
8 OREG Hathaway, David 60-64 22:37.00 19:22.16 1 9

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NOVA Serbia, George 60-64 21:30.00 21:36.49 4 5
2 SDSM Lund, Sam 65-69 21:15.00 20:46.09 2 7
3 MYST Holbeck, John 60-64 21:01.00 20:03.56 2 7
4 RIPT Yao, Sarah 25-29 21:00.00 19:52.53 1 9
5 GRA Reason, Matt 45-49 21:00.00 NS NP 0
6 LVM Jauch, Kari 55-59 21:10.96 19:48.84 1 9
7 ROSE Borton, Dan 50-54 21:20.45 20:23.97 3 6
8 UC33 Yesayan, Arman 50-54 21:36.25 20:56.38 4 5

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Fuller, Lindsay 35-39 20:54.15 21:37.02 1 9
2 ARIZ DeLozier, Anna 55-59 20:49.90 20:38.57 3 6
3 GRA Lucero, Michael 50-54 20:21.55 19:54.32 2 7
4 SCAQ Fahey, Lynn 30-34 20:20.00 19:22.89 1 9
5 ROSE Tsuchiya, Ann 30-34 20:21.02 20:03.01 2 7
6 ARIZ Modjeska, Mark 65-69 20:39.87 20:28.50 1 9
7 LVM Saucy, Stephanie 55-59 20:50.99 20:38.36 2 7
8 LVM Hitch, Susan 40-44 21:00.00 20:27.19 1 9

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NOVA Ridenour, Cole 18-24 20:00.00 20:23.02 1 9
2 CMAC Toberman, Daniel 30-34 20:00.00 21:44.81 4 5
3 NOVA Collins, Michael 55-59 19:52.94 20:35.60 5 4
4 MVN Tobin, James 55-59 19:21.09 19:32.24 3 6
5 SDSM Agudelo, Jorge 30-34 19:30.10 19:19.94 3 6
6 SDSM Jones, Kenton 55-59 19:59.99 20:18.07 4 5
7 CMAC Adams, Andrew 30-34 20:00.00 19:11.03 2 7
8 PSCM El Dokor, Tarek 45-49 20:18.40 NS NP 0

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Popko, David 45-49 18:33.33 18:24.02 1 9
2 SMM Gutto, Shane 30-34 18:02.93 17:47.25 1 9
3 UC38 Wells, Barton 55-59 17:30.18 17:21.15 1 9
4 UC33 Ortiz, Juan 35-39 17:04.58 16:35.09 1 9
5 UC38 George, Heidi 45-49 17:09.61 17:07.20 1 9
6 GRA Pierce, Jonathan 25-29 17:31.72 17:28.83 2 7
7 VCM Shaffer, Mike 55-59 18:31.52 17:37.80 2 7
8 UC33 Fidler, Tyler 25-29 18:45.00 17:25.28 1 9

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
TOC Quinn, Phyllis 65-69 25:20.61 NP

Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home