2020 Phillips Exeter Mini Meet ( Sun, Feb 2, 2020 )

Heat Sheet - 8 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 13 Mixed 100 Y Free
44 Swimmers

Heat 1 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
2 UC02 Bhattarai, Deepti 35-39 5:00.00 2:46.57 2
3 UC02 Niles, Laila 60-64 1:51.90 1:40.88 3
4 UC02 Murray, Valerie 45-49 2:15.00 2:02.01 4

Heat 2 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 GBM Mannschreck, Sandy 60-64 1:50.00 1:36.18 2
2 NEM Kraus, Rozann 65-69 1:37.00 1:38.77 2
3 UC02 Broadaway, Marie 30-34 1:33.00 1:15.61 3
4 NEM Mahoney, John 65-69 1:37.00 1:26.89 4
5 GBM Read, Philip 75-79 1:45.00 1:42.75 1

Heat 3 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SWS Civie, Chris 60-64 1:30.00 1:19.20 4
2 NEM Atkinson, Fiona 65-69 1:20.01 1:17.49 1
3 MESC Morse, Deb 45-49 1:17.00 1:17.67 3
4 UC02 White, Thomas 65-69 1:18.00 1:11.89 1
5 NEM Smith, Douglas 65-69 1:25.00 1:26.22 3
6 NEM Owens, Megan 30-34 1:30.14 1:10.17 2

Heat 4 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 GBM Pentheny, Gail 55-59 1:15.00 1:12.52 1
2 NEM Modlinsky, Rachel 45-49 1:12.00 1:08.37 2
3 GBM MacInnis, Kristin 30-34 1:10.00 1:06.89 1
4 GBM Orzel, Joseph 60-64 1:10.53 NS
5 NEM Jurka, Valdis 65-69 1:15.00 1:13.58 2

Heat 5 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 UC02 Libert, Carolyn 35-39 1:10.00 NS NP
2 GBM Eichenbaum, Lauren 35-39 1:07.39 1:06.86 1
3 NBPB Stevenosky Jr, Mark 35-39 1:06.00 1:23.83 2
4 NEM McDermot, Patrick 55-59 1:07.00 1:06.08 1
5 GBM Mack, Tom 60-64 1:08.00 1:05.35 2
6 NEM McNiece, Will 30-34 1:10.00 1:20.00 4

Heat 6 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NEM Mareb, Karen 60-64 1:05.00 1:03.36 1
2 MESC Kurlanski, Jozef 45-49 1:04.48 1:05.31 2
4 NEM Savuto, Paul 60-64 1:03.79 1:06.57 3
5 GBM Riedlinger, Daniel 30-34 1:05.00 56.11 3
6 NBPB Supple, Jim 60-64 1:05.00 1:05.15 1

Heat 7 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NEM Blake, Lauren 18-24 1:00.00 1:00.87 2
2 UC02 Devlin, Kevin 30-34 58.30 55.87 2
3 NEM Platteel, Rolland 25-29 58.00 58.24 2
4 GBM Rokos, Samantha 25-29 58.25 59.66 1
5 CCRI Treanor, Kelsey 18-24 59.90 1:00.45 1
6 GBM Mack, Tara 45-49 1:00.98 1:01.59 1

Heat 8 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 CCRI Gonzalez, Antonio 18-24 57.00 57.94 2
2 NEM Hoffman, Michael 30-34 50.50 50.94 1
3 NEM Chance, Joseph 25-29 49.00 49.11 1
4 CCRI Hernandez, Joshua 18-24 49.50 49.84 1
5 GBM Wolfson, Benjamin 35-39 56.70 56.88 1
6 MESC Morse, Benjamin 45-49 58.00 58.91 1

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
GBM Sandberg, Betsy 50-54 1:16.60 NP
CONN Burbank, Gerald 60-64 1:03.52 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
SwimShare
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home