2020 Phillips Exeter Mini Meet ( Sun, Feb 2, 2020 )

Heat Sheet - 10 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 4 Mixed 50 Y Free
56 Swimmers

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
2 UC02 Bhattarai, Deepti 35-39 1:10.00 1:10.82 3
4 UC02 Niles, Laila 60-64 1:00.00 54.79 3

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 GBM Ferris, Amy 45-49 55.00 33.93 3
2 NEM Galvin, Denise 60-64 NT 43.18 2
3 GBM Mannschreck, Sandy 60-64 45.00 42.03 1
5 GBM Childs, Nicole 45-49 55.00 38.06 4
6 GBM Donovan Berry, Lisa 65-69 57.00 NS

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NBPB Sager, Lauren 30-34 44.00 45.37 4
2 NEM Mahoney, John 65-69 39.90 36.42 3
3 NBPB Orender, Kirsten 50-54 38.08 38.64 1
4 GBM Caverly, Ashley 30-34 38.69 33.52 2
5 NEM Kraus, Rozann 65-69 42.00 43.19 2
6 GBM Nichols, Dione 50-54 44.89 45.68 2

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NEM Atkinson, Fiona 65-69 35.20 34.43 1
2 NEM Stokes, Karin 55-59 34.00 31.28 1
3 GBM Lewis, John 70-74 32.00 33.93 1
4 GBM Cook, Emily 30-34 32.16 33.65 3
5 NEM Tunstall, Nancy 55-59 35.00 32.71 2
6 GBM Read, Philip 75-79 38.00 39.73 1

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 GBM Pentheny, Gail 55-59 32.00 33.07 3
2 GBM Eichenbaum, Lauren 35-39 29.98 30.02 1
3 NEM Crusco, Kysa 40-44 29.50 30.84 2
4 GBM Ferris, Alex 18-24 29.50 29.14 3
5 YSTM Konstantinidis, Stephanie 25-29 30.00 38.58 3
6 GBM MacInnis, Kristin 30-34 32.00 29.41 1

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NEM Avard, Christian 45-49 28.99 NS
2 NEM Plencner, Bob 65-69 28.90 29.07 2
3 NBPB McMullen, Sean 30-34 28.70 28.99 6
4 GBM Mack, Tara 45-49 28.79 28.34 2
5 GBM Orzel, Joseph 60-64 28.90 NS
6 LTNE Dudak, Shannon 35-39 29.29 31.50 2

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NBPB Borras, Edward 35-39 28.24 26.24 2
2 GBM Bouzakine, Taras 35-39 28.00 27.28 3
3 NEM Platteel, Rolland 25-29 28.00 26.99 2
4 NEM Zetea, Anca 45-49 28.00 28.09 1
5 NEM Ray, Bryan 65-69 28.00 28.67 1
6 NBPB Supple, Jim 60-64 28.50 28.07 1

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 CCRI Treanor, Kelsey 18-24 27.90 26.94 1
2 NBPB Stevenosky Jr, Mark 35-39 27.00 28.11 4
3 NEM Sweetser, Stacy 40-44 26.41 25.22 1
4 NEM Clark, Randy 40-44 26.99 26.87 1
5 UC02 Devlin, Kevin 30-34 27.50 25.33 5
6 GBM Cloitre, Christophe 40-44 27.99 27.80 2

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 GBM Colella, Jocelyn 25-29 25.50 26.03 1
2 GBM Riedlinger, Daniel 30-34 25.00 24.81 4
3 GBM Whitford, Matthew 40-44 24.00 NS
4 NEM Volper, Thomas 35-39 24.03 24.07 1
5 MESC McLean, Beck 18-24 25.18 24.68 2
6 GBM Rokos, Samantha 25-29 26.31 27.36 2

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 MESC Nolan, Steve 30-34 23.50 24.39 3
2 CCRI Hernandez, Joshua 18-24 22.90 22.83 1
4 GBM Schuster, Kevin 30-34 22.89 24.15 2
6 NEM Hoffman, Michael 30-34 23.50 23.42 1

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
NEM Dennison, Laura 35-39 NT NP
SWS Civie, Chris 60-64 46.00 NP
LTNE Wright, Leo 25-29 23.36 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home