2020 Albatross Open (SCM) ( Sat, Feb 29, 2020 )

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 19 Mixed 100 M IM
54 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 UC10 Dixon, Cindi 60-64 2:12.21 1:55.03 3 3
3 ANCM Goldberg, Julie 35-39 2:00.00 1:52.87 2 4
4 ANCM Johnson, Bonnie 50-54 1:53.67 1:52.19 3 3
5 ANCM Hepp, Pam 60-64 2:00.00 1:42.31 1 6
6 MERR Lowe, Jet 70-74 2:10.00 NS NP 0
7 CHEL Merena, Elizabeth 65-69 1:45.10 NS NP 0

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RMST Flynn, Merri 60-64 1:45.27 1:42.79 2 4
2 UC09 Wisz, Jamielee 30-34 1:45.00 1:45.35 1 6
3 YWMA Bolen, Rosina 45-49 1:40.44 1:40.36 2 4
4 GERM Barrie, LeeAnn 25-29 1:39.00 1:21.31 2 4
5 ANCM Oehlerich, Kendra 35-39 1:40.29 1:42.00 1 6
6 YWMA Rebert, Kristina 55-59 1:43.00 1:42.91 2 4
7 RMST Manheim, Lucy 75-79 2:26.89 2:35.13 1 6
8 GERM Robinson, David 75-79 1:47.00 1:44.27 1 6

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RIPM Rickard, Alan 60-64 1:37.64 NS NP 0
2 ANCM Johnson, Peter 55-59 1:36.00 1:40.38 5 1
3 ANCM Morrow, Dan 70-74 1:32.00 1:31.84 3 3
4 ANCM Gainor, Cathy 50-54 1:31.00 1:31.64 2 4
5 GOLD Rolston, Howard 80-84 1:32.00 1:30.87 1 6
6 BUMS Pot, Eugene 70-74 1:35.38 1:29.12 1 6
7 1776 Watts, Sue 65-69 1:36.53 1:39.04 3 3
8 ANCM Weiss, Martin 45-49 1:38.31 1:42.76 3 3

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GERM Dombay, Denise 50-54 1:30.67 1:26.68 1 6
2 NAMI Gellerman, Jack 25-29 1:30.00 1:22.52 3 3
3 ANCM Rubin, Hannah 45-49 1:26.49 1:31.08 1 6
4 ANCM Denes, Thomas 60-64 1:25.00 1:22.91 2 4
5 SFTL McCloskey, Cecilia 70-74 1:26.00 1:21.09 1 6
6 VMST Loftus-Charley, Shirley 65-69 1:30.00 1:28.45 2 4
7 UC09 Magd, Basem 25-29 1:30.50 1:14.50 2 4
8 ANCM Harmon, David 70-74 1:30.87 1:29.45 2 4

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1776 Burke, Barbara 55-59 1:23.41 1:27.08 1 6
2 ANCM Mc Caffrey, John 50-54 1:21.27 1:19.19 4 2
3 BCTM Fontelo, John-Paul 35-39 1:20.27 NS NP 0
4 SDS Mello, James 45-49 1:19.00 1:19.43 2 4
5 UC10 Olbum, Orly 25-29 1:20.00 1:19.42 1 6
6 UC08 WuShanley, Ying 60-64 1:20.50 1:18.71 1 6
7 RMST Evans, Brian 55-59 1:22.54 1:24.36 4 2
8 GERM Lappin, Jeanne 65-69 1:24.00 1:25.22 1 6

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GERM Wunderlich, Karl 55-59 1:16.50 1:19.52 3 3
2 1776 Meyer, Geoffrey 65-69 1:16.28 1:19.97 1 6
3 NCMS Hall, Seth 35-39 1:15.00 1:13.40 1 6
4 RMST Hanford, Jeremy 35-39 1:13.50 1:15.09 2 4
5 ETM Heeb-Wade, Olivia 18-24 1:15.00 1:13.66 1 6
6 ANCM Humbert, George 50-54 1:16.00 1:16.57 3 3
7 TERR Oloughlin, Jonathan 35-39 1:16.32 1:15.64 3 3
8 NCMS Dunn, Sara 45-49 1:16.57 NS NP 0

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DCAC Frentsos, Matthew 55-59 1:09.37 1:10.53 2 4
2 GSM Faria, Jose 50-54 1:07.00 1:06.40 2 4
3 WN5 Baldwin, Craig 45-49 1:05.51 1:05.43 1 6
4 DCAC Frentsos, Jerome 55-59 1:01.25 1:01.65 1 6
5 ANCM Roddin, Jeffrey 50-54 1:03.18 1:02.20 1 6
6 UC10 Stephens, Jacob 25-29 1:05.77 1:04.45 1 6
7 L4S Macedonia, Nicholas 30-34 1:07.65 1:08.57 1 6
8 1693 Willeboordse, Fall 50-54 1:10.00 NS NP 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home