2020 Albatross Open (SCM) ( Sat, Feb 29, 2020 )

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 9 Mixed 200 M Free
52 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 ANCM Honberg, Lynda 65-69 3:55.00 3:45.86 4 2
4 ANCM Yochelson, Deborah 65-69 3:49.96 3:43.48 3 3
5 UC10 Kelleher, Karin 55-59 3:50.00 NS NP 0
6 ANCM Hepp, Pam 60-64 4:00.00 3:24.30 4 2

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ANCM Bargeski, Juie 55-59 3:40.00 3:19.96 2 4
2 VMST Schreiner, Beth 75-79 3:32.00 3:32.10 1 6
3 MERR Lowe, Jet 70-74 3:25.00 3:28.54 3 3
4 UC09 Cosby, Adriane 40-44 3:20.00 3:13.25 2 4
5 GERM Henochowicz, Anne 35-39 3:24.60 3:39.78 4 2
6 ANCM Hinga, Kenneth 70-74 3:25.00 3:15.28 2 4
7 DCM Shay, Barry 80-84 3:34.59 4:16.22 1 6
8 ANCM Foley, Linda 65-69 3:45.00 3:29.75 2 4

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ANCM Moses, Todd 45-49 3:15.00 3:19.72 5 1
2 RMST Bennett, Ruth 70-74 3:13.74 3:18.99 2 4
3 VMST Lyttle, Ann 70-74 3:10.00 3:00.97 1 6
4 GERM Gilgore, Deborah 60-64 3:05.00 3:03.46 3 3
5 YWMA Bolen, Rosina 45-49 3:08.80 3:10.63 2 4
6 NCMS Gratsou-Zodl, Violetta 50-54 3:13.20 3:14.54 3 3
7 RIPM DeVight, John 45-49 3:15.00 3:07.70 4 2
8 ARMS Hufford, Ellen 35-39 3:15.48 3:19.30 3 3

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ANCM Johnson, Peter 55-59 3:03.00 3:11.98 4 2
2 YWMA Rebert, Kristina 55-59 2:55.76 2:55.45 1 6
3 RMST Brightwell, Kim 60-64 2:52.82 2:46.10 1 6
4 GERM Nelson, Greg 60-64 2:52.00 2:48.72 2 4
5 GERM Bancroft, Caren 50-54 2:52.47 2:50.07 2 4
6 1776 Watts, Sue 65-69 2:55.75 3:04.33 1 6
7 ANCM Oehlerich, Kendra 35-39 3:01.21 2:54.44 2 4
8 TERR Payne, Stephen 55-59 3:04.00 2:59.82 3 3

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 L4S Henning, Heidi 60-64 2:50.00 2:51.79 2 4
2 ANCM Leonard, Roger 70-74 2:49.54 2:49.92 1 6
3 GERM Schneider, Johanna 45-49 2:46.35 2:55.22 1 6
4 GERM Chin, Lisa 35-39 2:35.86 2:28.56 1 6
5 RIPM Rickard, Alan 60-64 2:39.90 2:47.35 1 6
6 RMST Moyer, Steven 60-64 2:49.50 2:51.19 3 3
7 DCAC Bloom, Scott 55-59 2:50.00 2:56.86 2 4
8 GERM Dombay, Denise 50-54 2:50.68 2:40.84 1 6

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PALM McWilliams, Haley 25-29 2:33.41 2:18.79 2 4
2 DCAC Franz, Craig 65-69 2:33.00 2:40.97 1 6
3 SWED Tonelli, Marlena 30-34 2:30.65 2:32.92 1 6
4 GERM Wunderlich, Karl 55-59 2:28.58 2:30.97 1 6
5 UC10 Gandee, Brad 65-69 2:30.00 NS NP 0
6 GERM Main, Bryan 45-49 2:33.00 2:32.21 2 4
7 TERR Dowell, Noah 40-44 2:33.09 2:32.22 2 4
8 UC09 Corlis, Amy 40-44 2:35.00 2:39.41 1 6

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC10 Olbum, Orly 25-29 2:25.00 2:35.72 3 3
2 NAMI Gellerman, Jack 25-29 2:19.00 2:39.65 1 6
3 CRUZ Harbourt, Cliff 45-49 2:15.69 2:19.47 1 6
4 TNYA Denrich, David 40-44 2:11.38 2:13.39 1 6
5 TERR Randolph, Courtney 25-29 2:15.12 2:15.90 1 6
6 ETM Heeb-Wade, Olivia 18-24 2:19.00 2:14.45 1 6
7 ANCM Humbert, George 50-54 2:23.00 NS NP 0
8 ANCM Hooker, Brian 45-49 2:28.37 2:33.70 3 3

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home