2020 Albatross Open (SCM) ( Sat, Feb 29, 2020 )

Heat Sheet - 8 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 2 Mixed 100 M Free
61 Swimmers

Heat 1 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 SFTL Waldman, Alanna 25-29 NT 1:09.89 2 4
3 RMST Manheim, Lucy 75-79 1:56.10 1:59.89 2 4
4 ANCM Yochelson, Deborah 65-69 1:48.15 1:46.56 2 4
5 ANCM Gillen, Neal 80-84 1:55.89 2:03.52 2 4
6 ANCM Sugg, Stephanie 55-59 2:26.25 2:44.05 3 3

Heat 2 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GERM Noonan Sturm, Chris 60-64 1:42.05 1:53.08 2 4
2 ANCM Covino, Daniel 50-54 1:40.00 1:06.92 2 4
3 UC09 Bromley, Ena 50-54 1:37.61 1:36.75 4 2
4 VMST Schreiner, Beth 75-79 1:35.00 1:35.83 1 6
5 DCM Shay, Barry 80-84 1:35.35 1:51.10 1 6
6 MARY Mazyck, Carla 60-64 1:38.65 1:42.13 1 6
7 UC09 Cosby, Adriane 40-44 1:40.00 1:27.34 4 2
8 ANCM Honberg, Lynda 65-69 1:43.00 1:45.55 1 6

Heat 3 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC09 Herbein, Orsolya 40-44 1:32.57 1:28.70 5 1
2 RMST Bennett, Ruth 70-74 1:30.60 1:33.57 2 4
3 RIPM DeVight, John 45-49 1:30.00 1:26.63 3 3
4 MERR Lowe, Jet 70-74 1:28.00 1:30.72 3 3
5 NCMS Gratsou-Zodl, Violetta 50-54 1:29.69 1:29.63 3 3
6 MARY San Felice, Selene 25-29 1:30.55 1:22.22 4 2
7 ARMS Hufford, Ellen 35-39 1:32.40 1:33.78 4 2
8 UC09 Wisz, Jamielee 30-34 1:34.74 1:28.18 1 6

Heat 4 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 L4S Bozeman, Lesley 35-39 1:26.00 NS NP 0
2 ANCM Weiss, Martin 45-49 1:25.68 1:28.77 4 2
3 ANCM Redmon, Joe 60-64 1:24.24 1:20.54 2 4
4 TERR Payne, Stephen 55-59 1:22.34 1:18.45 3 3
5 ANCM Oehlerich, Kendra 35-39 1:23.93 1:17.95 3 3
6 ANCM Moses, Todd 45-49 1:25.00 1:24.84 2 4
7 VMST Lyttle, Ann 70-74 1:26.00 1:22.61 1 6
8 UC10 Kelleher, Karin 55-59 1:27.46 NS NP 0

Heat 5 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ANCM Sundel, Nanci 55-59 1:20.00 1:18.93 1 6
2 TERR Crnogorcevic, Milena 25-29 1:17.00 1:22.16 3 3
3 GERM Arispe, Eduardo 40-44 1:15.49 DQ NP 0
4 UC10 Tenpas, Katie 55-59 1:15.00 1:22.91 2 4
5 GERM Bancroft, Caren 50-54 1:15.22 1:14.33 2 4
6 BUMS Pot, Eugene 70-74 1:15.70 1:15.10 1 6
7 ANCM Johnson, Peter 55-59 1:18.00 1:21.57 4 2
8 GERM Wright, Steve 70-74 1:20.00 1:19.05 2 4

Heat 6 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ANCM Fallick, David 55-59 1:13.00 NS NP 0
2 UC09 Lucas, James 50-54 1:11.00 1:10.90 3 3
3 NAMI Denney, Joshua 40-44 1:10.00 1:08.48 1 6
4 RIPM Rickard, Alan 60-64 1:09.90 1:10.02 1 6
5 DCAC Franz, Craig 65-69 1:10.00 1:14.12 1 6
6 UC09 Corlis, Amy 40-44 1:10.49 1:10.72 2 4
7 GERM Hassett, Dorota 40-44 1:12.00 1:07.25 1 6
8 FAC Algera, Bonnie 40-44 1:14.12 1:16.21 3 3

Heat 7 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DCAC Stakem, Meredith 35-39 1:05.76 1:02.52 1 6
2 GERM Westbrooks, Francis 18-24 1:05.00 1:00.48 1 6
3 ANCM Hooker, Brian 45-49 1:04.93 1:06.68 1 6
4 GERM Wunderlich, Karl 55-59 1:04.26 1:04.05 2 4
5 TERR Oloughlin, Jonathan 35-39 1:04.81 1:03.44 3 3
6 UC10 Gandee, Brad 65-69 1:05.00 NS NP 0
7 1693 Hicks, Taylor 25-29 1:05.10 1:05.04 1 6
8 UC10 Oak, Nikhil 35-39 1:07.00 1:02.31 2 4

Heat 8 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TERR Grover, Mollie 35-39 1:03.58 1:03.00 2 4
2 NAMI Gellerman, Jack 25-29 1:02.00 1:09.71 2 4
3 TERR Gamble, Grant 25-29 58.00 58.12 1 6
4 UC09 Helfers, Edward 35-39 57.50 55.95 1 6
5 NCMS Braun, Erika 45-49 57.56 59.18 1 6
6 ANCM Britt, Clay 55-59 59.00 1:02.31 1 6
7 1693 Willeboordse, Fall 50-54 1:03.50 1:03.10 1 6
8 ANCM Humbert, George 50-54 1:04.00 1:04.10 1 6

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home