Rose Bowl Masters SCY Swim Meet 2020 ( Sat, Feb 8, 2020 - Sun, Feb 9, 2020 )

Heat Sheet - 13 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 11 Mixed 100 Y Free
101 Swimmers

Heat 1 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 DARE Prachya, Warunee 50-54 NT 1:09.26 1 20
4 ROSE Leopold, Lynda 70-74 2:17.03 2:15.06 1 20
5 SPP Newman, Ryan 55-59 NT 1:14.88 2 17
6 DARE Jo, Kyu Myeong 45-49 NT 1:02.89 4 15

Heat 2 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SPP Lawrence, Adam 35-39 2:00.00 1:41.03 3 16
2 SPP Butterworth, Lorell 55-59 2:00.00 NS NP 0
3 SPP Chang, Jeffrey 25-29 1:56.55 1:18.62 5 14
4 SPP Nuchkasem, Tenn 30-34 1:55.24 1:28.49 8 11
5 SPP McPeak, Kris 50-54 1:56.08 NS NP 0
6 CTSM Faulkner, Angelina 30-34 1:58.00 NS NP 0
7 SPP DeSa, Tri 35-39 2:00.00 1:42.68 4 15
8 SPP Murphy, Joelle 60-64 2:04.00 1:58.29 4 15

Heat 3 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SPP Luangeaktrakul, Pat 50-54 1:51.00 1:44.15 3 16
2 ROSE Charles, Diana 55-59 1:48.73 NS NP 0
3 CTSM Saavedra, Monica 35-39 1:46.00 1:33.17 4 15
4 SCTM Wood, Dusty 65-69 1:41.86 1:53.98 3 16
5 CTSM Meza, Celeste 35-39 1:46.00 1:42.78 5 14
6 NOVA Shockro, Ellen 75-79 1:48.12 NS NP 0
7 SPP Bremer, Danna 40-44 1:50.00 1:41.76 3 16
8 UC33 Warder, Michael 70-74 1:55.00 1:33.56 3 16

Heat 4 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SCVST Tzanetatos, Nicole 35-39 1:33.00 1:24.76 3 16
2 SPP Holland, Lindsay 40-44 1:30.00 2:05.60 4 15
3 ROSE McMahon, Jane 65-69 1:28.13 1:28.18 1 20
4 ROSE Sindell, Linda 55-59 1:25.50 1:32.60 6 13
5 ROSE Christensen, Charlie 60-64 1:27.34 1:08.19 3 16
6 LBG Smith, Stan 70-74 1:29.01 1:31.34 2 17
7 ROSE Odonnell, Meghan 35-39 1:30.22 1:11.66 1 20
8 GRA Ziemer, Pirkko 60-64 1:37.71 1:29.94 3 16

Heat 5 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 EQX Jones, Rod 50-54 1:22.22 1:21.97 9 9
2 CTSM Garcia, Liz 40-44 1:21.00 1:17.38 2 17
3 ROSE House, John 75-79 1:20.52 1:30.38 2 17
4 ROSE Dubrick, Jon 50-54 1:20.00 1:12.63 8 11
5 EQX Oneil, Maggie 55-59 1:20.32 1:23.08 5 14
6 CTSM Buonavita, Carlos 55-59 1:20.58 1:21.17 8 11
7 ROSE Beguhl, Philip 65-69 1:21.43 1:29.00 2 17
8 ROSE Ronay, Peter 75-79 1:25.00 1:26.96 1 20

Heat 6 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 EQX Cool, Satoko 50-54 1:19.23 1:16.56 2 17
2 DDM Skill, Mary 55-59 1:16.49 1:20.90 4 15
3 ROSE Jones, Clea 55-59 1:16.00 1:13.54 1 20
4 SDSM Neville, Cathy 60-64 1:15.50 1:11.41 2 17
5 ROSE Doudikian-Scaff, Nayiri 45-49 1:15.99 1:21.08 3 16
6 CTSM McCarthy, Sheila 55-59 1:16.00 1:15.49 3 16
7 ROSE Allen, Spencer 30-34 1:16.95 1:17.52 7 12
8 LVBN Bunch, Bertram 35-39 1:20.00 1:12.29 2 17

Heat 7 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SPP Cornford, Andrea 35-39 1:15.00 1:13.36 2 17
2 RAA Kennedy, William 60-64 1:13.70 1:12.74 5 14
3 GRA Zderko, Carolyn 50-54 1:12.22 NS NP 0
4 MVN Konov, Ahnastasia 30-34 1:11.06 1:12.13 3 16
5 UC33 Pani, Tom 60-64 1:12.00 1:13.58 6 13
6 ROSE Gundersen, Natascha 45-49 1:12.80 1:05.76 2 17
7 SCVST Kuck, Heather 40-44 1:15.00 1:05.96 1 20
8 SCAQ Andelin, Tabitha 25-29 1:15.00 1:13.36 2 17

Heat 8 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CTSM Arvidson, Mark 55-59 1:10.00 1:05.30 6 13
2 CVMM Sarich, Ani 30-34 1:09.57 1:11.84 2 17
3 ROSE Coultas, Tom 65-69 1:07.00 NS NP 0
4 SPP Rush, Ben 18-24 1:06.00 1:03.44 3 16
5 SBM Boscacci, Elizabeth 60-64 1:06.90 1:10.39 1 20
6 SBM Fasth, Michael 60-64 1:08.12 1:11.79 4 15
7 ROSE Hilger, Eric 50-54 1:10.00 1:01.91 6 13
8 SPP Sterne, Erik 65-69 1:10.00 1:10.72 1 20

Heat 9 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Cavanagh, Mike 55-59 1:05.50 1:09.66 7 12
2 SCAQ Carter, Carolyn 25-29 1:05.00 1:03.07 1 20
3 MVN Jarvis, Scott 60-64 1:03.76 1:03.00 2 17
4 ROSE Turner, Michael 55-59 1:03.11 1:02.46 4 15
5 ROSE Stubbs, Keith 55-59 1:03.63 1:04.36 5 14
6 CTSM Miller, Daniel 30-34 1:05.00 59.47 5 14
7 SCAQ Chang, Mike 50-54 1:05.50 1:05.65 7 12
8 ROSE Centeno, Cristian 30-34 1:05.93 1:03.97 6 13

Heat 10 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Fishwick, Scott 35-39 1:02.66 1:00.97 1 20
2 ROSE Mc Ginley, Patrick 55-59 1:01.03 1:01.12 3 16
3 SPP Galvez, Anthony 18-24 1:00.00 1:03.08 2 17
4 UC33 Tredennick, Thomas 30-34 1:00.00 52.60 4 15
5 CVMM Kretz, Jonathan 40-44 1:00.00 57.22 3 16
6 MVN Bae, Alex 18-24 1:00.15 1:00.48 1 20
7 UCLA Sklar, Jeffrey 45-49 1:02.00 NS NP 0
8 ROSE Fleming, Mark 55-59 1:03.00 58.85 1 20

Heat 11 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Leichter, Nancy 45-49 59.96 1:01.25 1 20
2 SWM Golden, Philip 50-54 59.63 59.79 5 14
3 UC33 Lytle, Andrew 25-29 58.00 57.64 4 15
4 ROSE Frendreis, Lauren 30-34 57.52 58.15 1 20
5 ROSE Culver, Ian 40-44 57.57 56.28 2 17
6 VCM Gruber, Glenn 70-74 58.70 58.43 1 20
7 ROSE McBride, William 45-49 59.85 1:00.13 3 16
8 ROSE Frost, Ray 55-59 1:00.00 1:00.95 2 17

Heat 12 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Cienega, Julio 50-54 56.03 56.67 3 16
2 SCAQ Scott, Ronald 45-49 55.22 52.70 1 20
3 CVMM Denny, Michael 40-44 55.00 54.88 1 20
4 GRA Lucero, Michael 45-49 54.50 53.86 2 17
5 ROSE Williams, David 30-34 54.50 51.68 2 17
6 MVN Tobin, James 50-54 55.13 54.48 1 20
7 RIDG Meek, Greg 60-64 56.00 56.06 1 20
8 ROSE Paxton, Sean 50-54 56.78 58.79 4 15

Heat 13 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Breitenbach, Ross 50-54 54.00 55.43 2 17
2 ROSE AmiryinClipps, Jamaal 18-24 53.24 55.49 1 20
3 ROSE Newell, Rob 25-29 50.00 48.25 1 20
4 SPP Ottomeyer, Grady 18-24 47.50 NS NP 0
5 NOVA Shi, Eric 25-29 49.76 50.81 2 17
6 UC33 Holcomb, Dean 30-34 53.00 47.71 1 20
7 GRA Roe, Nathanael 30-34 54.00 52.25 3 16
8 LVBN Perez, David 25-29 54.12 57.31 3 16

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
SCVST Giacomazzi, Albert 60-64 1:50.00 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home