Rose Bowl Masters SCY Swim Meet 2020 ( Sat, Feb 8, 2020 - Sun, Feb 9, 2020 )

Heat Sheet - 10 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 6 Mixed 100 Y IM
76 Swimmers

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 SPP Ottomeyer, Grady 18-24 NT NS NP 0
4 DARE Cruz, Carlos 35-39 NT 1:17.20 3 16
5 DARE Chen, Xinhao 30-34 NT 1:26.00 4 15

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DARE Jo, Kyu Myeong 45-49 NT 1:10.93 1 20
2 ROSE Gharibi, Armen 40-44 2:00.00 DQ NP 0
3 NOVA Smethurst, Everett 80-84 1:55.00 1:51.50 1 20
4 EQX Oneil, Maggie 55-59 1:46.41 1:35.93 2 17
5 GRA Ziemer, Pirkko 60-64 1:46.66 1:46.99 3 16
6 ROSE Niebrugge, Nancy 60-64 1:55.78 DQ NP 0
7 NOVA Shockro, Ellen 75-79 2:12.56 2:09.43 1 20
8 CTSM Romero, Ivan 40-44 NT 1:19.36 6 13

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DOT Chedekel, Miles 70-74 1:42.00 1:37.46 2 17
2 CTSM Padilla, Alyssa 25-29 1:38.00 1:31.73 1 20
3 ROSE House, John 75-79 1:37.74 1:45.49 1 20
4 GRA Winslow, Scott 45-49 1:32.85 1:33.20 4 15
5 GRA Zderko, Carolyn 50-54 1:33.71 NS NP 0
6 ROSE Newcombe, Mary 60-64 1:38.00 1:29.14 2 17
7 ROSE Doudikian-Scaff, Nayiri 45-49 1:38.34 1:45.76 1 20
8 ROSE Ronay, Peter 75-79 1:45.00 1:52.31 2 17

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC33 Pani, Tom 60-64 1:30.00 1:28.11 9 9
2 ROSE Rice, Terence 60-64 1:28.87 1:19.24 5 14
3 MVN Konov, Ahnastasia 30-34 1:26.98 1:25.47 4 15
4 ROSE Deighton, Joshua 45-49 1:25.00 1:29.63 3 16
5 ROSE Qiao, Yu 40-44 1:25.23 1:23.54 2 17
6 CTSM Garcia, Liz 40-44 1:28.00 1:25.18 3 16
7 EQX Cool, Satoko 50-54 1:28.95 1:27.87 2 17
8 SPP Cornford, Andrea 35-39 1:30.00 1:25.76 3 16

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 EQX Lem, Kristen 35-39 1:25.00 1:16.93 1 20
2 DDM Skill, Mary 55-59 1:23.33 1:32.97 1 20
3 ROSE Wicke, Bob 55-59 1:22.36 NS NP 0
4 CTSM Allaire, John 60-64 1:22.04 1:22.20 7 12
5 ROSE Bostrom, Michael 45-49 1:22.05 1:24.50 2 17
6 ROSE Jia, Henry 50-54 1:23.30 1:24.00 4 15
7 UC33 Enriquez, Juan 60-64 1:24.30 1:25.19 8 11
8 SCVST Kuck, Heather 40-44 1:25.00 1:17.31 1 20

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SBM Fasth, Michael 60-64 1:20.36 1:21.20 6 13
2 SPP Rush, Ben 18-24 1:20.00 1:12.14 3 16
3 SBM Boscacci, Elizabeth 60-64 1:19.65 1:23.09 1 20
4 GRA Thomas, Hillary 35-39 1:17.96 1:24.76 2 17
5 CVMM Sarich, Ani 30-34 1:18.97 1:21.72 3 16
6 UC33 Vernon, James 70-74 1:19.72 1:21.81 1 20
7 SPP Sterne, Erik 65-69 1:20.00 1:25.00 2 17
8 CTSM Seyedgavadi, Bobak 40-44 1:22.00 1:20.60 7 12

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CVMM Weiderman, Jennifer 50-54 1:14.00 1:13.38 1 20
2 SBM Johannsen, David 65-69 1:12.56 1:18.77 1 20
3 ROSE Fishwick, Scott 35-39 1:10.60 1:09.89 2 17
4 SYVM Scherer, Andrew 30-34 1:10.00 1:09.15 2 17
5 LAPS Jones, Eric 65-69 1:10.00 NS NP 0
6 ROSE McBride, William 45-49 1:10.74 DQ NP 0
7 ROSE Frost, Ray 55-59 1:14.00 1:13.38 1 20
8 ROSE Charpentier, Caroline 30-34 1:15.00 1:16.23 2 17

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC33 Lytle, Andrew 25-29 1:08.00 1:07.78 4 15
2 ROSE Culver, Ian 40-44 1:06.06 1:05.27 3 16
3 RIDG Meek, Greg 60-64 1:06.00 1:08.86 4 15
4 ROSE Frendreis, Lauren 30-34 1:05.52 1:06.78 1 20
5 ROSE Breitenbach, Ross 50-54 1:06.00 1:06.19 3 16
6 ROSE Keim, John 40-44 1:06.00 1:06.31 4 15
7 CVMM Kretz, Jonathan 40-44 1:06.50 1:05.00 2 17
8 ROSE Centeno, Cristian 30-34 1:10.00 1:15.61 3 16

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC33 Holcomb, Dean 30-34 1:05.00 NS NP 0
2 NOVA Yu, Peter 40-44 1:04.27 1:07.22 5 14
3 CRUZ Smith, Donny 60-64 1:04.17 1:05.63 1 20
4 CVMM Denny, Michael 40-44 1:04.00 1:02.50 1 20
5 ROSE Taylor, Thomas 60-64 1:04.08 1:06.64 3 16
6 CVMM Koehler, Doug 50-54 1:04.22 1:04.75 2 17
7 NOVA Weissert, Toby 60-64 1:05.00 1:05.95 2 17
8 ROSE Fisher, Sean 25-29 1:05.00 1:04.37 3 16

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC33 Tredennick, Thomas 30-34 1:03.04 1:02.84 1 20
2 ROSE AmiryinClipps, Jamaal 18-24 1:01.68 1:03.13 2 17
3 TSTT Chavez, Matthew 18-24 59.00 1:02.16 1 20
4 NOVA Shi, Eric 25-29 56.20 58.04 2 17
5 ROSE Newell, Rob 25-29 57.00 54.60 1 20
6 SPP Hoff, Colin 35-39 1:00.00 59.44 1 20
7 LVBN Perez, David 25-29 1:02.03 DQ NP 0
8 CTSM Hartman, Todd 50-54 1:03.48 1:04.72 1 20

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
SBM Knell, Lissi 25-29 1:10.35 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home