2019 SPMS Short Course Meters Championship ( Fri, Dec 6, 2019 - Sun, Dec 8, 2019 )

Heat Sheet - 10 Heats

Event 1 Mixed 1500 M Free
81 Swimmers

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 UC33 Hobbs, Delrie 65-69 50:00.00 31:49.14 2 7
3 SPP Murphy, Joelle 60-64 45:15.00 37:07.08 4 5
4 LBG Cole, Anita 70-74 41:49.51 50:59.85 2 7
5 LBG Utu, Robyn 55-59 42:00.89 37:58.01 6 3
6 WH2O Larson, Charles 65-69 50:00.00 23:32.01 2 7
7 LBG Liu, Jeff 45-49 50:30.00 29:05.06 2 7

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA MacLeod, Nancy 50-54 32:30.00 32:25.01 6 3
2 ROSE Tomikawa, Brian 65-69 31:59.48 31:53.67 6 3
3 FMT Bergstrom, Robert 75-79 30:28.72 29:28.72 2 7
4 SFTL Braaksma, Harry 80-84 30:00.00 29:08.65 1 9
5 LVM Cochran, Victor 70-74 30:00.00 31:36.14 4 5
6 LBG Parnes, Bart 60-64 31:15.00 31:19.70 7 2
7 SPP Kopp, Natasha 50-54 32:13.61 30:41.36 5 4
8 MVN Moore Barnett, Barbara 55-59 33:00.00 29:56.53 5 4

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Onisko, Kim 60-64 28:50.00 28:24.39 6 3
2 WH2O Wilson, Thomas 65-69 28:00.00 25:55.09 5 4
3 LBG Werner, John 55-59 27:07.00 26:23.66 5 4
4 ROSE Bzdak, Kris 60-64 26:00.00 24:59.56 5 4
5 MVN Cochran, Van 65-69 27:00.00 23:50.91 3 6
6 ROSE Huang, Chi-Ying 45-49 27:52.34 27:26.16 2 7
7 CVMM Scoggins, Richard 60-64 28:00.00 24:03.69 4 5
8 LBG Miranda, Mike 55-59 30:00.00 28:46.48 6 3

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 OREG Hathaway, David 55-59 25:37.00 19:41.75 2 7
2 ROSE Doudikian-Scaff, Nayiri 45-49 25:14.13 25:14.84 1 9
3 MMAC Menard, Joanne 70-74 25:08.25 26:06.03 1 9
4 LVM Gottsche, Jack 55-59 24:30.00 22:55.59 4 5
5 TAM Sherrill, Mike 70-74 25:00.00 23:33.16 2 7
6 CVMM Koehler, Deanna 50-54 25:11.49 22:32.66 2 7
7 SDSM Williams, Frank 75-79 25:26.80 25:51.13 1 9
8 WH2O Olson, Jay 70-74 26:00.00 25:31.85 3 6

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Sheaks, Heidi 50-54 24:02.05 23:59.72 4 5
2 ARIZ Roth, Barry 65-69 24:00.00 22:12.90 1 9
3 SCAQ Caristo, Romina 40-44 23:37.38 21:48.48 2 7
4 VCM Foote, David 65-69 23:30.00 24:24.60 4 5
5 LVM Wyson, Joseph 60-64 23:30.04 22:44.70 3 6
6 TCC Feld, Karen 50-54 23:52.06 23:09.80 3 6
7 LVM Cuthbert, Catriona 30-34 24:00.00 23:01.69 4 5
8 UCLA Ciraulo, Christie 65-69 24:15.16 21:01.04 1 9

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VCM Kerns, Hubie 70-74 22:30.00 20:42.57 1 9
2 LVM Saul-Zachau, Joanne 60-64 22:23.35 22:24.84 2 7
3 NSM Hernandez, Jill 55-59 22:00.00 19:07.60 1 9
4 ROSE Frost, Ray 55-59 22:00.00 21:57.34 3 6
5 DSST Hinton, Joey 50-54 22:00.00 21:07.85 4 5
6 SCAQ Hickey, Brendan 50-54 22:03.15 20:23.05 3 6
7 LVM Ashworth, Michelle 55-59 22:30.00 22:45.78 4 5
8 RMDA Piner, Glenn 50-54 22:41.53 21:08.96 5 4

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Maroudis, Kristina 40-44 21:40.49 21:52.85 3 6
2 DAM Hernandez, Sarah 35-39 21:30.30 19:02.32 2 7
3 GRA Bloss, Wolf-Rudiger 50-54 21:30.00 21:19.31 6 3
4 LAPS Spivey, Bonnie 60-64 20:25.66 20:03.58 1 9
5 HFFM Lund, Sam 60-64 20:40.00 20:05.05 1 9
6 SDSM Given, Michael 55-59 21:30.00 NS NP 0
7 SPP Galvez, Anthony 18-24 21:37.44 20:48.84 1 9
8 GRA Hammond, Christine 55-59 21:55.16 22:37.70 3 6

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MAM Cox, Juliet 50-54 20:18.00 20:02.62 1 9
2 GRA Reason, Matt 45-49 20:00.00 20:34.52 1 9
3 ROSE O'Grady, Kim 55-59 19:32.76 19:33.65 2 7
4 NOVA Crosson, Jeffrey 55-59 18:59.00 19:03.39 1 9
5 OREG Higlett, Alexis 35-39 19:26.00 18:40.02 1 9
6 SBM Schultz, Karen 40-44 19:55.06 19:50.85 1 9
7 GRA Jensen, Dan 60-64 20:05.00 20:13.93 2 7
8 ROSE Chung, Kathy 35-39 20:18.36 20:13.02 3 6

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC38 Meyer, Brian 40-44 18:43.00 19:21.92 2 7
2 SDSM Parker, Emily 30-34 18:18.47 18:33.52 1 9
3 ROSE Popko, David 40-44 18:00.83 17:57.69 1 9
4 GRA Powers, Casey 25-29 17:18.30 17:18.42 1 9
5 ARIZ Dickson, Kurt 50-54 17:33.95 17:34.13 1 9
6 CMS Holman, Sara 30-34 18:14.17 18:59.75 2 7
7 CMS Holman, Mary 30-34 18:27.04 19:12.18 3 6
8 SDSM Jones, Kenton 50-54 18:44.44 19:35.92 2 7

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
4 ROSE Huang, Lin 60-64 30:00.00 29:38.61 3 6
5 OJAI Glenn, Sylvia 80-84 43:11.74 45:45.07 1 9
6 LBG Chang, Edward 30-34 35:00.00 27:09.77 1 9

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
LBG Kremers, Brian 45-49 50:00.00 NP
SDSM Jett, Darrell 60-64 23:08.71 NP
SDSM Thayer, Marieke 55-59 23:52.19 NP
LBG Lind, Augusta 40-44 26:30.00 NP
LAPS Anderson, Eric 75-79 30:00.00 NP
GRA Lucero, Michael 45-49 18:40.66 NP
SPP Holland, Lindsay 40-44 45:15.00 NP
MVN Jarvis, Scott 60-64 21:30.00 NP

For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home