2019 SPMS Short Course Meters Championship ( Fri, Dec 6, 2019 - Sun, Dec 8, 2019 )

Heat Sheet - 5 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 32 Men 100 M Fly
56 Swimmers

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ARIZ Everett, Douglas 55-59 1:55.24 1:50.49 7 2
2 SDSM Williams, Frank 75-79 1:43.90 1:46.01 2 7
3 WH2O Graham, Errol 60-64 1:32.40 1:26.65 2 7
4 LVM Gottsche, Jack 55-59 1:25.90 1:23.86 6 3
5 WH2O Larson, Charles 65-69 1:32.00 NS NP 0
6 LBG Miller, Eric 70-74 1:40.00 1:33.92 1 9
7 WH2O Wiener, Neal 75-79 1:54.00 1:54.97 3 6

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CVMM Buckley, Mark 65-69 1:19.96 1:21.25 1 9
2 CVMM Stanley, Bradford 55-59 1:18.50 1:10.72 2 7
3 GRA Burke, Tom 60-64 1:12.15 1:13.81 1 9
4 CMS Melanson, Edward 55-59 1:12.00 1:12.20 4 5
5 OREG Hathaway, David 55-59 1:12.07 1:11.46 3 6
6 LBG Giacobe, Drew 45-49 1:12.89 1:16.04 4 5
7 SCAQ Condon, Jeff 55-59 1:19.00 1:19.67 5 4
8 TAM Burns, Richard 75-79 1:20.00 1:17.59 1 9

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC33 Arne, Anthony 50-54 1:10.11 1:08.09 4 5
2 ROSE Blackway, Derek 40-44 1:10.00 1:10.44 2 7
3 RAA Aleman, Moises 18-24 1:09.70 1:09.90 4 5
4 LVM Ivey, Kyle 18-24 1:08.00 1:03.12 2 7
5 MVN Peralta, Daniel 18-24 1:08.50 1:02.91 1 9
6 SCAQ Scott, Ronald 45-49 1:09.92 1:03.81 2 7
7 ROSE Fisher, Sean 18-24 1:10.00 1:06.27 3 6
8 OREG Washburne, Brent 55-59 1:11.84 NS NP 0

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RAA Carpio, Raphael 30-34 1:07.37 1:07.38 3 6
2 SDSM Bouchard, Mike 50-54 1:07.00 1:05.15 2 7
3 WH2O Sinel, Craig 45-49 1:05.62 1:07.62 3 6
4 SBM Parker, Carl 40-44 1:04.00 NS NP 0
5 SCAQ Donaldson, Colin 25-29 1:05.48 1:03.52 2 7
6 WH2O Larson, Adam 35-39 1:06.24 1:10.07 2 7
7 MVN Tobin, James 50-54 1:07.00 1:06.87 3 6
8 QSSSJ Keighley, Tim 55-59 1:07.75 1:07.07 1 9

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WH2O Peck, Nick 25-29 1:03.00 1:04.70 3 6
2 ROSE Schwartz, Joshua 40-44 1:02.14 1:00.12 1 9
3 WH2O Kunsch, Antoine 30-34 59.06 1:00.24 1 9
4 GRA Marshall, Mario 35-39 54.72 55.84 1 9
5 GRA Hoyt, Trevor 25-29 58.00 56.79 1 9
6 CMS Doherty, Kevin 45-49 1:02.00 1:01.85 1 9
7 WH2O Dueweke, Colin 30-34 1:03.00 1:03.24 2 7
8 VCM Shaffer, Mike 50-54 1:03.15 1:00.65 1 9

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
WH2O Ballard, James 60-64 1:08.00 NP
SDSM Ascher, Nathan 45-49 1:09.09 NP
UC33 Sterne, Erik 65-69 1:21.21 NP
UC33 Uytengsu, Fred 55-59 1:11.00 NP
TSTT Chavez, Matthew 18-24 1:03.63 NP
TSTT Edge, Jonathan 50-54 1:12.00 NP
ROSE Breitenbach, Ross 50-54 1:09.00 NP
GRA Menefee, Bruce 60-64 1:25.00 NP
GRA Cook, Jacob 30-34 1:08.00 NP
SPP Hoff, Colin 35-39 1:07.00 NP
UC02 Bilaver, Mathew 18-24 1:09.02 NP
UC38 Meyer, Brian 40-44 1:07.00 NP
UC45 Lancaster, Gregory 25-29 1:05.00 NP
MVN Hayward, David 55-59 1:27.99 NP
WH2O Peterson, Jeffrey 40-44 1:02.25 NP
LBG Miranda, Mike 55-59 2:00.00 NP
WH2O Myers, Charles 65-69 1:39.00 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
SwimShare
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home