2019 SPMS Short Course Meters Championship ( Fri, Dec 6, 2019 - Sun, Dec 8, 2019 )

Heat Sheet - 9 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 30 Mixed 800 M Free
88 Swimmers

Heat 1 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 LBG Kremers, Brian 45-49 30:01.01 12:03.07 4 5
3 UCLA Ciraulo, Christie 65-69 30:00.00 11:13.40 1 9
4 SPP McPeak, Kris 50-54 25:00.00 19:08.30 4 5
5 SPP Murphy, Joelle 60-64 26:12.00 20:00.66 4 5
6 OREG Stark, Carol 70-74 30:00.00 19:18.59 4 5

Heat 2 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DOT Zeise, Lisa 55-59 20:48.02 19:32.48 7 2
2 ARIZ Weinberg, Wendy 70-74 18:00.42 18:14.56 3 6
3 LBG Utu, Robyn 55-59 17:00.00 19:17.77 6 3
4 GRA Ziemer, Pirkko 60-64 16:35.04 16:15.43 3 6
5 OJAI Glenn, Sylvia 80-84 19:36.32 23:51.79 1 9
6 GRA MacLeod, Nancy 50-54 17:00.00 16:47.03 3 6
7 LBG Liu, Jeff 45-49 16:55.55 15:02.80 5 4
8 LBG Cole, Anita 70-74 23:01.64 27:53.80 5 4

Heat 3 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MVN Moore Barnett, Barbara 55-59 16:00.00 15:30.40 5 4
2 LBG Stanbury, Nancy 70-74 15:07.50 15:11.38 2 7
3 WH2O Olson, Jay 70-74 14:00.00 13:05.95 2 7
4 SDSM Williams, Frank 75-79 13:25.60 13:36.91 1 9
5 LBG Onisko, Kim 60-64 14:00.00 14:32.11 7 2
6 LBG Miranda, Mike 55-59 15:00.00 14:23.75 4 5
7 ROSE Huang, Chi-Ying 45-49 16:00.00 14:02.92 2 7
8 LBG Parnes, Bart 60-64 16:15.00 16:42.77 8 1

Heat 4 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Thayer, Marieke 55-59 13:04.19 13:24.33 4 5
2 ARIZ Everett, Douglas 55-59 13:00.00 13:17.78 3 6
3 GRA Sheaks, Heidi 50-54 12:34.36 12:43.14 2 7
4 WH2O Larson, Charles 65-69 12:20.00 12:32.58 2 7
5 ROSE Bzdak, Kris 60-64 12:30.00 13:06.05 6 3
6 TAM Sherrill, Mike 70-74 12:45.00 12:20.80 1 9
7 ROSE Doudikian-Scaff, Nayiri 45-49 13:03.91 13:12.32 1 9
8 MMAC Menard, Joanne 70-74 13:19.65 13:05.99 1 9

Heat 5 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Jett, Darrell 60-64 12:08.36 12:09.40 5 4
2 LVM Saul-Zachau, Joanne 60-64 11:46.50 11:49.20 2 7
3 WH2O Karlin, Olivia 55-59 11:32.65 11:29.91 2 7
4 MVN Cochran, Van 65-69 11:30.00 11:33.30 1 9
5 GRA Bloss, Wolf-Rudiger 50-54 11:30.00 10:57.21 5 4
6 SCAQ Caristo, Romina 40-44 11:45.84 11:14.41 3 6
7 TCC Feld, Karen 50-54 12:05.00 12:18.42 1 9
8 LVM Ashworth, Michelle 55-59 12:10.00 12:13.06 3 6

Heat 6 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RMDA Piner, Glenn 50-54 11:26.92 11:03.95 7 2
2 NOVA Serbia, George 55-59 11:13.19 10:53.24 2 7
3 MVN Jarvis, Scott 60-64 11:06.60 11:24.59 4 5
4 SPP Galvez, Anthony 18-24 10:56.27 NS NP 0
5 ROSE Culver, Ian 40-44 11:00.01 10:53.84 1 9
6 RAA Aleman, Moises 18-24 11:10.23 10:47.91 1 9
7 SCAQ Hickey, Brendan 50-54 11:20.18 11:00.15 6 3
8 LBG Fowler, Chris 50-54 11:29.40 11:32.08 8 1

Heat 7 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LAPS Spivey, Bonnie 60-64 10:40.84 10:24.43 1 9
2 YST Holbeck, John 60-64 10:35.91 10:31.54 2 7
3 CVMM Maidenberg, Eve 40-44 10:20.30 10:27.03 1 9
4 CMS Melanson, Edward 55-59 10:15.00 10:17.46 1 9
5 WH2O Larson, Adam 35-39 10:20.00 10:13.02 2 7
6 ROSE O'Grady, Kim 55-59 10:21.92 10:30.83 1 9
7 GRA Jensen, Dan 60-64 10:40.00 10:41.46 3 6
8 HFFM Lund, Sam 60-64 10:42.00 10:23.25 1 9

Heat 8 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 OREG Higlett, Alexis 35-39 10:00.00 9:49.21 1 9
2 SDSM Jones, Kenton 50-54 9:44.44 10:02.46 4 5
3 CMS Holman, Mary 30-34 9:38.26 10:07.65 3 6
4 OREG Sullivan, Scot 50-54 9:30.38 9:36.62 3 6
5 CMS Holman, Sara 30-34 9:34.45 9:59.04 2 7
6 GRA Hochstrasser, James 35-39 9:43.69 9:59.73 1 9
7 SDSM Parker, Emily 30-34 9:44.45 9:47.96 1 9
8 SBM Schultz, Karen 40-44 10:07.07 10:32.73 2 7

Heat 9 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Magee, Mark 50-54 9:21.93 9:25.64 2 7
2 WH2O Stryker, Samuel 25-29 9:12.04 9:15.78 2 7
3 ROSE Carlson, Maria 18-24 9:00.00 9:51.95 1 9
4 GRA Powers, Casey 25-29 8:43.02 8:52.58 1 9
5 LVM Wegner, Dan 45-49 8:52.40 8:56.37 1 9
6 ARIZ Dickson, Kurt 50-54 9:05.75 9:04.38 1 9
7 CMS Doherty, Kevin 45-49 9:13.44 9:08.75 2 7
8 UCLA Shenfeld, Brad 45-49 9:30.33 9:13.07 3 6

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
TSTT Mankerian, Yvette 45-49 21:00.00 NP
TSTT Edge, Jonathan 50-54 9:45.00 NP
CVMM Aamoth, James 55-59 11:20.98 NP
CVMM Barmann, Andrew 25-29 9:50.89 NP
WH2O Gundersen, Karl 50-54 10:40.80 NP
LVM Goldsmith, Dara 50-54 14:00.00 NP
WH2O Sinel, Craig 45-49 9:55.00 NP
ROSE Deighton, Joshua 45-49 15:00.00 NP
LAPS Anderson, Eric 75-79 14:00.00 NP
LBG Lind, Augusta 40-44 13:00.00 NP
LVM Meteyer, Beverly 65-69 14:50.00 NP
DSST Hinton, Joey 50-54 11:30.00 NP
GRA Lucero, Michael 45-49 9:42.31 NP
SPP Holland, Lindsay 40-44 26:11.00 NP
UC38 Meyer, Brian 40-44 10:06.84 NP
YST Corns, Kerston 18-24 13:00.00 NP
YST Ogden, John 65-69 14:00.00 NP
NOVA Hibben, Veronica 60-64 11:15.25 NP
MVN Montrella, Beverly 70-74 13:30.89 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home