2019 SPMS Short Course Meters Championship ( Fri, Dec 6, 2019 - Sun, Dec 8, 2019 )

Heat Sheet - 5 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 29 Mixed 400 M IM
52 Swimmers

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Frendreis, Lauren 30-34 9:27.52 5:36.58 2 7
2 ROSE Bennett, Kristin 60-64 9:13.46 NS NP 0
3 SDSM Neville, Cathy 60-64 7:44.11 7:14.50 3 6
4 CVMM Stokols, Niki 60-64 7:20.00 7:12.07 2 7
5 GRA Sheaks, Heidi 50-54 7:40.97 7:22.93 4 5
6 LBG Miller, Eric 70-74 7:46.51 DQ NP 0
7 ROSE Turner, Lauren 25-29 9:27.25 6:15.41 1 9
8 ROSE Ronay, Peter 75-79 9:30.00 9:46.89 2 7

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Freshley, Mike 75-79 7:15.00 7:30.50 1 9
2 LVM Ashworth, Michelle 55-59 6:59.00 7:07.32 2 7
3 TCC Feld, Karen 50-54 6:46.84 6:46.98 2 7
4 GRA Burke, Tom 60-64 6:15.24 DQ NP 0
5 OREG Delmage, Arlene 55-59 6:24.51 6:13.98 1 9
6 SCAQ Hickey, Brendan 50-54 6:47.37 7:00.49 5 4
7 CVMM Koehler, Deanna 50-54 7:04.79 6:54.83 3 6
8 GRA Kreger, Jeffrey 50-54 7:15.00 DQ NP 0

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VCM Kerns, Hubie 70-74 6:15.00 5:59.34 1 9
2 CVMM Weiderman, Jennifer 50-54 6:04.00 6:07.96 1 9
3 GRA Reason, Matt 45-49 5:58.71 DQ NP 0
4 OREG Mcclafferty, Christine 45-49 5:55.00 5:44.61 1 9
5 WH2O Gundersen, Karl 50-54 5:55.25 5:55.95 4 5
6 NOVA Weissert, Toby 60-64 6:00.00 5:46.07 1 9
7 SDSM Given, Michael 55-59 6:10.00 6:04.01 2 7
8 OREG Howell, Richard 60-64 6:15.00 6:12.45 2 7

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CMS Melanson, Edward 55-59 5:50.00 DQ NP 0
2 HFFM Gutierrez, Michael 25-29 5:40.00 5:30.15 2 7
3 CVMM Koehler, Doug 50-54 5:28.23 5:27.94 3 6
4 SDSM Ascher, Nathan 45-49 5:22.31 5:23.86 2 7
5 SDSM Parker, Emily 30-34 5:23.21 5:27.10 1 9
6 CMS Holman, Sara 30-34 5:31.87 5:37.80 3 6
7 CMS Holman, Mary 30-34 5:43.79 5:53.64 4 5
8 LAPS Spivey, Bonnie 60-64 5:51.11 5:57.76 1 9

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Fisher, Sean 18-24 5:15.00 5:14.31 1 9
2 ROSE Popko, David 40-44 5:09.99 5:14.92 1 9
3 GRA Magee, Mark 50-54 4:58.68 5:01.38 1 9
4 CMS Doherty, Kevin 45-49 4:43.64 4:44.70 1 9
5 GRA Powers, Casey 25-29 4:46.93 4:44.23 1 9
6 ROSE Carlson, Maria 18-24 5:00.00 DQ NP 0
7 VCM Shaffer, Mike 50-54 5:10.34 5:01.42 2 7
8 WAMS Jaegers, Al 55-59 5:19.90 5:18.44 1 9

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
SOBA Guthrie, Julie 40-44 6:58.00 NP
NSM Hernandez, Jill 55-59 5:45.00 NP
LVM Santoro, Shelly 40-44 10:00.00 NP
LBG Kremers, Brian 45-49 6:30.01 NP
WH2O Larson, Adam 35-39 5:28.86 NP
WH2O Sinel, Craig 45-49 5:09.24 NP
TSTT Edge, Jonathan 50-54 5:35.00 NP
YST Holbeck, John 60-64 5:53.23 NP
NOVA Fowler, Jamie 60-64 5:10.00 NP
SBM Igloi, Kristof 30-34 5:05.00 NP
ROSE Bostrom, Michael 45-49 7:36.21 NP
ROSE Galluzzi, David 45-49 5:35.28 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home