2019 SPMS Short Course Meters Championship ( Fri, Dec 6, 2019 - Sun, Dec 8, 2019 )

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 7 Men 200 M Breast
44 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 SDSM Coles, Bill 80-84 5:08.92 6:47.02 1 9
4 LBG Werner, John 55-59 4:00.01 3:47.31 3 6
5 SDSM Gast, Monte 70-74 4:27.50 4:20.30 4 5

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Onisko, Kim 60-64 4:00.00 NS NP 0
2 VCM Foote, David 65-69 3:50.00 4:27.92 4 5
3 LBG Chang, Edward 30-34 3:42.00 3:42.94 3 6
4 LBG Butler, Bill 60-64 3:40.00 NS NP 0
5 WH2O Myers, Charles 65-69 3:40.00 3:42.40 3 6
6 SCAQ Chang, Mike 50-54 3:45.00 3:36.70 6 3
7 LBG Miller, Eric 70-74 3:50.98 3:51.96 2 7
8 MVN Hayward, David 55-59 4:00.00 3:45.52 2 7

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LVM Wyson, Joseph 60-64 3:30.33 3:21.77 4 5
2 SCAQ Edwards, Travis 35-39 3:30.00 3:15.76 2 7
3 CVMM Robinson, Keith 60-64 3:24.90 3:23.39 5 4
4 SDSM Freshley, Mike 75-79 3:22.00 3:27.87 1 9
5 YST Ramos, John 60-64 3:23.27 NS NP 0
6 SBM Johannsen, David 65-69 3:27.37 3:24.18 2 7
7 LBG Kremers, Brian 45-49 3:30.01 3:15.76 5 4
8 GRA Winslow, Scott 45-49 3:37.08 DQ NP 0

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Stephenson, Dan 60-64 3:09.55 3:00.30 3 6
2 VCM Blatt, Michael 60-64 3:05.00 2:57.47 2 7
3 LVM Webster, Dale 50-54 3:00.10 2:45.57 4 5
4 GRA Bloss, Wolf-Rudiger 50-54 3:00.00 NS NP 0
5 OREG Stark, Allen 70-74 3:00.10 3:07.07 1 9
6 ROSE Tong, Hung 70-74 3:03.50 4:03.49 3 6
7 ROSE Paxton, Sean 50-54 3:05.93 NS NP 0
8 CVMM Edwards, Clive 65-69 3:20.06 3:19.94 1 9

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Fleming, Mark 55-59 2:57.00 3:04.90 1 9
2 ROSE Centeno, Cristian 30-34 2:50.50 3:16.94 2 7
3 SWLB Morris, Jeffrey 35-39 2:47.16 2:36.47 1 9
4 SDSM Ascher, Nathan 45-49 2:45.00 2:44.91 4 5
5 CVMM Koehler, Doug 50-54 2:45.34 2:44.69 3 6
6 SDSM Jones, Kenton 50-54 2:49.49 3:04.15 5 4
7 OREG Howell, Richard 60-64 2:55.00 2:56.90 1 9
8 OREG Miller, Matt 40-44 3:00.00 2:56.72 2 7

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Magee, Mark 50-54 2:41.93 2:43.50 2 7
2 NOVA Duplanty, Chris 50-54 2:34.84 2:31.68 1 9
3 CMS Doherty, Kevin 45-49 2:29.08 2:31.28 3 6
4 NOVA West, Steve 45-49 2:16.00 2:17.02 1 9
5 OREG Grote, Kurt 45-49 2:23.61 2:21.39 2 7
6 PSM Yung, Cejih 30-34 2:33.05 2:30.75 1 9
7 ROSE Durieux, Chad 40-44 2:37.91 2:42.61 1 9
8 CVMM Barmann, Andrew 25-29 2:44.89 2:51.32 1 9

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
GRA Boshoff, Nick 50-54 2:45.96 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home