2019 San Diego-Imperial LCM Champs ( Sun, Jul 21, 2019 )

Heat Sheet - 9 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 13 Mixed 100 M Free
50 Swimmers

Heat 1 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
2 SDSM Hubbard, Donald 90-94 2:19.51 2:18.90 1
3 KCSD Crosby, Jana 30-34 1:50.00 NS NP
4 UC44 Principe, Christina 40-44 1:50.00 1:27.23 2
5 SDSM Mitchell, Tom 85-89 1:52.00 1:58.11 2

Heat 2 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
2 SDSM Williams, Anne 80-84 1:43.97 1:42.44 1
3 SDSM Christensen, Mary Lee 70-74 1:35.00 1:38.13 1
4 SDSM Best, Bob 85-89 1:40.00 1:39.48 1
5 SDSM Fulcher, Adriane 30-34 1:45.00 1:26.75 2

Heat 3 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 MVN Montrella, Beverly 70-74 1:32.97 NS NP
2 SDSM Walsh, Bill 60-64 1:29.00 1:30.08 3
3 CTSM Allaire, John 60-64 1:20.57 NS NP
4 ROSE Chambers, Kate 40-44 1:22.00 1:21.83 1
5 ROSE Angell, Ursula 45-49 1:30.00 1:29.83 2
6 SCAQ Nagy, Tessa 18-24 1:34.42 1:43.67 4

Heat 4 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 IM Ellis, Joel 60-64 1:19.08 1:12.52 1
2 RAQ Otto, Gregory 50-54 1:16.80 1:20.13 3
3 WIND Landes, David 70-74 1:14.80 1:17.36 1
4 SDSM Andersen, Peter 75-79 1:15.49 1:19.72 1
5 SDSM Sicard, Federico 65-69 1:19.00 1:27.82 1
6 SDSM Simpson, Lisa 55-59 1:19.44 1:19.21 1

Heat 5 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 ROSE Clopein, Kyla 18-24 1:14.00 1:09.28 2
2 YST Holbeck, John 60-64 1:12.99 1:12.89 2
3 UC05 Grune, Steven 25-29 1:10.00 1:00.76 3
4 ROSE Jenkins, Elizabeth 30-34 1:11.47 1:12.08 1
5 WIND Bathey, Tony 55-59 1:13.00 NS NP
6 WIND Scheff, Jonathan 65-69 1:14.00 NS NP

Heat 6 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 JDAM Dussliere, Julie 45-49 1:09.45 1:12.95 1
2 MVN Jarvis, Scott 60-64 1:08.54 NS NP
3 WIND Fremont, Robert 60-64 1:08.00 NS NP
4 ROSE McBride, William 45-49 1:08.08 NS NP
5 SDSM Baker, Kelsie 25-29 1:09.00 1:10.74 1
6 SDSM Leslie, Alix 18-24 1:09.99 1:09.63 3

Heat 7 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SDSM Al-Mashat, Hashim 40-44 1:06.78 1:06.49 2
2 ROSE Cohen, Jason 30-34 1:06.50 1:09.72 2
3 NOVA Tobin, James 50-54 1:04.33 1:05.43 2
4 ROSE Otazu, Micah 18-24 1:05.00 1:02.80 1
5 NOVA Lorenz, John 60-64 1:06.50 NS NP
6 ROSE Leichter, Nancy 45-49 1:07.44 NS NP

Heat 8 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 OREG Wan, Eric 50-54 1:02.50 1:01.15 1
2 SDSM Merrill, Tracy 30-34 1:00.99 1:01.63 1
3 ROSE Popko, David 40-44 59.99 1:01.55 1
5 SDSM Rozow, Stephen 50-54 1:02.33 NS NP
6 ROSE AmiryinClipps, Jamaal 18-24 1:02.57 1:03.25 4

Heat 9 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 GRA Bilaver, Mathew 18-24 58.77 NS NP
2 REES Hegmann, Paul 18-24 57.98 57.95 3
3 RIPT Nguyen, Cory 18-24 55.70 56.41 1
4 ROSE Shi, Eric 25-29 57.19 58.43 2
5 UC44 Huxhold, Mitchell 25-29 58.54 57.80 1
6 ROSE Otazu, Griffith 18-24 59.10 56.41 1

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
GRA Powers, Casey 25-29 1:00.70 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home