2019 Rowdy Gaines Masters Classic ( Fri, Oct 11, 2019 - Sun, Oct 13, 2019 )

Heat Sheet - 8 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 304 Men 50 M Fly
64 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
MWA Parra, Francisco 60-64 30.03 NS 0

Heat 1 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Klein, Jonathan 60-64 1:30.00 30.40 2 17
2 GOLD Dively, Michael 80-84 1:05.00 1:05.83 3 16
3 SFTL Burt, Byron 50-54 57.00 52.12 6 13
4 LOCO Colyer, Bob 80-84 51.28 50.39 1 20
5 PBM Taber, Mike 60-64 55.99 38.52 6 13
6 SCHH McFadden, Rick 65-69 1:00.00 47.23 4 15
7 GOLD Montero, Ramon 30-34 1:11.27 NS NP 0
8 FACT Corse, John 95-99 2:12.16 NS NP 0

Heat 2 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AWLM Reisert, David 18-24 50.00 45.08 4 15
2 GOLD McIntyre, David 80-84 48.55 52.78 2 17
3 YCFM Iselin, Christian 75-79 45.00 43.85 1 20
4 GOLD Vila, Peter 25-29 41.84 41.26 2 17
5 SPM Zabel, Michael 55-59 45.00 34.95 4 15
6 GAJA Zeigler, John 70-74 46.78 54.11 3 16
7 UC14 Gebert, Michael 60-64 50.00 36.80 5 14
8 NCMS Miller, Jamie 65-69 50.75 NS NP 0

Heat 3 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TBAM Knauss, Stephen 70-74 40.00 45.49 2 17
2 NAUT Wolwark, Nickolas 18-24 39.71 NS NP 0
3 COOG Keen, John 55-59 37.80 38.32 5 14
4 AWLM Milman, Dennis 18-24 36.54 NS NP 0
5 YCFM Weiss, Brian 50-54 37.50 34.07 5 14
6 UC14 Kastyrka, Dzmitry 40-44 39.00 33.31 3 16
7 WM Burkhardt, Martin 55-59 39.96 39.38 6 13
8 GOLD Miyares, Andres 35-39 41.44 41.84 4 15

Heat 4 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NAUT Concepcion, Sean 25-29 36.46 DQ NP 0
2 PBM McMillen, Scott 65-69 35.90 32.30 2 17
3 UC14 Koontz, Jackson 45-49 34.00 37.77 5 14
4 SPM Davis, Kern 65-69 34.00 32.49 3 16
5 UC14 Lewis, Tom 55-59 34.00 NS NP 0
6 AWLM Douglas, Opio 18-24 34.71 33.74 3 16
7 SFTL Cox, Raymond 40-44 36.36 37.49 4 15
8 PBM Quiggin, David 75-79 36.50 NS NP 0

Heat 5 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Dondi, Beda 60-64 33.44 33.81 4 15
2 PBM Heacock, Robert 70-74 32.69 33.35 1 20
3 TBAM Cue, Juan 60-64 31.50 NS NP 0
4 LVM Ledger, Clark 50-54 31.00 30.76 3 16
5 TBAM Bouyoucas, William 50-54 31.00 32.48 4 15
6 TBAM Colmenares, Christian 35-39 32.00 29.52 2 17
7 BMSC Gawriljuk, Douglas 45-49 32.96 32.64 4 15
8 SHARK Couch, Bob 70-74 33.91 NS NP 0

Heat 6 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SPM Smith, Michael 60-64 30.83 31.65 3 16
2 SPM Herman, Eric 45-49 30.73 31.29 3 16
3 PALM Dyer, Andy 60-64 30.40 30.01 1 20
4 SFTL Horwitz, Peter 55-59 30.35 28.53 2 17
5 SPM Salomon, Greg 55-59 30.38 NS NP 0
6 SHARK Groselle, Jack 65-69 30.50 29.91 1 20
7 GAJA Tavormina, Robert 40-44 30.83 30.72 2 17
8 WSC Billingsley, Patrick 35-39 31.00 NS NP 0

Heat 7 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 NCMS Havens, Kurt 35-39 29.50 30.73 3 16
3 UC14 Mcleod, Chris 40-44 29.00 NS NP 0
4 SFTL Johnson, Sulemani 18-24 28.90 29.86 1 20
5 MINN Young, Robert 55-59 28.97 28.94 3 16
6 MELB Graham, B.J. 40-44 29.10 NS NP 0
7 CVMM Boosin, Michael 50-54 30.00 30.70 2 17
8 YCFM Hynes, Brodie 45-49 30.09 31.04 2 17

Heat 8 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Kroupa, Andy 50-54 28.65 28.86 1 20
2 MWA Mendes, Rodrigo 40-44 28.00 28.09 1 20
3 SYN Tatterson, Bryan 55-59 27.00 27.18 1 20
4 MWA Parra, Francisco 25-29 24.35 NS NP 0
5 PBM Lotano, Daniel 35-39 25.84 25.89 1 20
6 CMS Doherty, Kevin 45-49 28.00 28.49 1 20
7 NAUT Wodaferew, Daniel 18-24 28.39 32.01 2 17
8 MWA Figari, Aurelio 30-34 28.70 28.32 1 20

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home