2019 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 9 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 210 Men 25 M Free
67 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
MWA Parra, Francisco 60-64 12.80 NS 0

Heat 1 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 VGST Geller, Robert 95-99 50.00 53.47 2 17
4 GOLD Montero, Ramon 30-34 28.81 NS NP 0
5 SHARK Mitchell, Jack 80-84 30.00 30.99 4 15

Heat 2 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FACT Cornell, John 90-94 26.00 24.78 1 20
2 FACT Corse, John 95-99 25.28 29.68 1 20
3 GSC Ackerman, Paul 70-74 21.43 18.22 4 15
4 GOLD Dager, Ricardo 30-34 20.77 NS NP 0
5 PBM Taber, Mike 60-64 20.99 NS NP 0
6 YCFM Dionisi, Nicolas 35-39 24.38 26.91 5 14
7 T2NM Stollmeyer, Michael 80-84 25.50 19.59 2 17
8 YCFM Deutch, Steven 45-49 26.03 26.87 4 15

Heat 3 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SPM Esposito, Jim 55-59 20.23 14.27 3 16
2 PBM Monsein, Skip 85-89 20.00 20.44 1 20
3 SCHH Gordon, Pete 70-74 19.00 19.30 5 14
4 YCFM Tier, Martin 70-74 16.46 NS NP 0
5 FACT Hickey, Ken 70-74 19.00 23.02 6 13
6 SFTL Strzelecki, Richard 45-49 20.00 18.87 3 16
7 GOLD Perry, Nicholas 35-39 20.00 15.84 3 16
8 JDAM Dussliere, John 50-54 20.67 18.24 5 14

Heat 4 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Dorrego, Gabriel 40-44 18.00 16.34 3 16
2 SCHH McFadden, Rick 65-69 17.88 18.40 6 13
3 SWOUT Curry, Rob 65-69 17.50 16.01 4 15
4 UC14 Hileman, Mark 65-69 17.00 14.86 3 16
5 GOLD Delgado, Alexis 60-64 17.15 14.06 4 15
6 FACT Kung, Luke 80-84 17.50 20.63 3 16
7 PBM Fisher, Alex 80-84 18.00 18.63 1 20
8 FACT Rodenfels, Bill 75-79 18.46 18.67 1 20

Heat 5 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Hunter, Alvaro 35-39 17.00 16.33 4 15
2 PBM Parsons, Roger 70-74 16.50 17.53 3 16
3 SPM Zabel, Michael 55-59 16.00 14.47 4 14.5
4 COOG Keen, John 55-59 15.49 15.78 7 12
5 PBM Beuttenmuller, David 65-69 15.50 NS NP 0
6 BDO De Aguiar, Jose 50-54 19.00 26.91 6 13
7 WM Burkhardt, Martin 55-59 17.00 19.59 8 11
8 FACT Demack, Gary 65-69 17.00 17.62 5 14

Heat 6 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC50 Zarzecki, Stephen 70-74 15.00 15.55 2 17
2 AWLM Douglas, Opio 18-24 14.93 15.62 1 20
3 SHARK Knowles, Ross 60-64 14.75 14.38 5 14
4 ADMS Carvotta, Tom 60-64 13.98 14.91 6 13
5 UC14 Thomas, Mark 55-59 14.18 14.63 6 13
6 AWLM Milman, Dennis 18-24 14.82 NS NP 0
7 UC14 Luker, James 50-54 15.00 13.86 4 15
8 YCFM Pontes, Jose Renato 60-64 15.05 15.76 7 12

Heat 7 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PBM Quiggin, David 75-79 13.94 NS NP 0
2 UC08 Panichello, John 55-59 13.50 14.47 4 14.5
3 GAJA Tavormina, Robert 40-44 13.43 12.82 2 17
4 SFTL Dondi, Beda 60-64 13.34 13.65 3 16
5 WIN Vittone, Dante 55-59 13.40 DQ NP 0
6 UC14 Lewis, Tom 55-59 13.50 NS NP 0
7 PBM McMillen, Scott 65-69 13.90 13.91 2 17
8 PBM Heacock, Robert 70-74 13.97 13.65 1 20

Heat 8 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SHARK Groselle, Jack 65-69 13.00 12.67 1 20
3 BMSC Gawriljuk, Douglas 45-49 12.66 13.18 2 17
4 YCFM Sadovnik, Rico 50-54 12.59 12.95 3 16
5 PBM Aubrey, Michael 55-59 12.64 12.64 2 17
6 NCMS Havens, Kurt 35-39 12.79 12.31 2 17
7 SPM Herman, Eric 45-49 12.94 12.64 1 20
8 SPM Smith, Michael 60-64 13.03 12.31 1 20

Heat 9 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SPM Salomon, Greg 55-59 12.16 12.54 1 20
2 MWA Figari, Aurelio 30-34 12.01 12.04 1 20
3 CVMM Boosin, Michael 50-54 11.57 12.23 2 17
4 MWA Parra, Francisco 25-29 10.50 11.66 2 17
5 PBM Lotano, Daniel 35-39 10.95 11.02 1 20
6 MELB Graham, B.J. 40-44 12.00 12.32 1 20
7 SFTL Nieuwenhuis, Mark 50-54 12.09 NS NP 0
8 WIN Oliva, Steve 50-54 12.50 12.07 1 20

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home