2019 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 206 Men 100 M IM
51 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 FACT Kung, Luke 80-84 2:24.66 2:40.90 5 14
4 GOLD Cavanaugh, Cav 80-84 2:00.00 1:58.30 3 16
5 GOLD Dively, Michael 80-84 2:03.30 1:59.12 4 15

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SCHH McFadden, Rick 65-69 1:55.51 1:45.38 2 17
2 SCHH Germeraad, Gary 65-69 1:50.86 NS NP 0
3 PBM Taber, Mike 60-64 1:45.99 NS NP 0
4 GOLD McIntyre, David 80-84 1:44.03 1:41.69 1 20
5 UC50 Zarzecki, Stephen 70-74 1:45.00 1:34.25 2 17
6 LOCO Colyer, Bob 80-84 1:47.76 1:50.10 2 17
7 GSC Ackerman, Paul 70-74 1:51.45 DQ NP 0
8 BDO Messineo, Doug 75-79 1:59.00 1:53.09 1 20

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PCST Ebel, Mark 70-74 1:42.00 NS NP 0
2 SPM Esposito, Jim 55-59 1:33.23 1:19.60 5 14
3 AG Barbero, Matias 30-34 1:30.00 DQ NP 0
4 SFTL Cox, Raymond 40-44 1:29.29 1:26.96 5 14
5 NAUT Wolwark, Nickolas 18-24 1:30.00 1:30.66 3 16
6 SHARK Knowles, Ross 60-64 1:30.87 1:28.72 2 17
7 PBM Parsons, Roger 70-74 1:34.50 NS NP 0
8 YCFM Iselin, Christian 75-79 1:44.00 DQ NP 0

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NAUT Concepcion, Sean 25-29 1:25.12 1:32.46 1 20
2 AWLM Douglas, Opio 18-24 1:24.91 1:25.03 2 17
3 UC14 Thomas, Mark 55-59 1:22.76 1:26.88 7 12
4 YCFM Hynes, Brodie 45-49 1:18.63 1:17.45 3 16
5 SPM Zabel, Michael 55-59 1:20.00 1:21.30 6 13
6 PBM Quiggin, David 75-79 1:24.50 NS NP 0
7 UC14 Tisdale, David 50-54 1:24.99 DQ NP 0
8 GOLD Paskal, Kirk 50-54 1:26.28 1:18.22 2 17

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC14 Koontz, Jackson 45-49 1:18.00 1:27.39 4 15
2 NAUT Wodaferew, Daniel 18-24 1:15.91 1:16.75 1 20
3 BMSC Gawriljuk, Douglas 45-49 1:14.15 1:16.87 2 17
4 GAJA Tavormina, Robert 40-44 1:13.21 1:12.26 3 16
5 UC14 Lewis, Tom 55-59 1:14.00 NS NP 0
6 TBAM Colmenares, Christian 35-39 1:15.00 1:09.58 2 17
7 PBM Heacock, Robert 70-74 1:17.48 1:20.21 1 20
8 PBM McMillen, Scott 65-69 1:18.00 1:16.22 1 20

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SPM Salomon, Greg 55-59 1:12.60 1:16.56 4 15
2 MELB Graham, B.J. 40-44 1:12.15 1:09.62 2 17
3 SPM Smith, Michael 60-64 1:10.97 DQ NP 0
4 SFTL Nieuwenhuis, Mark 50-54 1:10.00 NS NP 0
5 TBAM Gonzalez, Jorge 55-59 1:10.53 1:09.46 2 17
6 UC14 Mcleod, Chris 40-44 1:11.00 1:15.35 4 15
7 MINN Young, Robert 55-59 1:12.56 1:12.26 3 16
8 NCMS Rubacky, Mark 50-54 1:12.77 1:14.95 1 20

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Havens, Kurt 35-39 1:07.85 1:08.98 1 20
2 SPM Aversa, John Rocco 40-44 1:06.15 1:03.73 1 20
3 CMS Doherty, Kevin 45-49 1:05.26 1:03.36 1 20
4 PBM Lotano, Daniel 35-39 1:02.28 DQ NP 0
5 MWA Figari, Aurelio 30-34 1:05.00 1:05.00 1 20
6 SPM Newhaller, Daniel 60-64 1:06.00 NS NP 0
7 PBM Aubrey, Michael 55-59 1:07.35 1:09.06 1 20
8 PALM Dyer, Andy 60-64 1:08.82 1:08.67 1 20

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home