2019 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 106 Men 25 M Breast
47 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 T2NM Stollmeyer, Michael 80-84 33.50 28.65 1 20
2 SCHH McFadden, Rick 65-69 30.00 22.92 4 15
3 SWOUT Curry, Rob 65-69 29.50 23.52 5 14
4 YCFM Dionisi, Nicolas 35-39 26.00 29.87 4 15
5 SPM Esposito, Jim 55-59 29.23 18.62 3 16
6 SCHH Gordon, Pete 70-74 30.00 DQ NP 0
7 FACT Corse, John 95-99 30.18 34.52 1 20

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC14 Haddad, Keith 40-44 25.00 23.58 4 15
2 GOLD Pendergrass, Robert 75-79 23.00 21.73 1 20
3 NCMS Miller, Jamie 65-69 22.27 NS NP 0
4 JDAM Dussliere, John 50-54 22.12 21.51 6 13
5 GOLD Delgado, Alexis 60-64 22.15 18.29 3 16
6 PBM Parsons, Roger 70-74 22.50 21.87 2 17
7 FACT Hickey, Ken 70-74 24.00 NS NP 0
8 HLJ Byron, John 60-64 25.00 22.89 5 14

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Hunter, Alvaro 35-39 21.50 NS NP 0
2 AWLM Douglas, Opio 18-24 20.68 21.38 1 20
3 GOLD Perry, Nicholas 35-39 20.04 20.55 3 16
4 SPM Zabel, Michael 55-59 20.00 17.98 2 17
5 TYSM Lee, Charles 75-79 20.00 NS NP 0
6 YCFM Dorrego, Gabriel 40-44 20.57 20.92 3 16
7 PBM Taber, Mike 60-64 20.99 NS NP 0
8 GAJA Zeigler, John 70-74 21.99 23.00 3 16

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Cox, Raymond 40-44 19.19 18.60 2 17
2 AG Barbero, Matias 30-34 19.00 18.39 1 20
3 YCFM Weiss, Brian 50-54 18.50 16.87 3 16
4 SPM Smith, Michael 60-64 18.30 16.78 2 17
5 SFTL Armpriester, Ryan 30-34 18.47 19.11 2 17
6 PBM McMillen, Scott 65-69 18.70 18.32 3 16
7 MLAC Meade, Matthew 50-54 19.13 19.71 5 14
8 WM Burkhardt, Martin 55-59 19.64 18.83 4 15

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Hynes, Brodie 45-49 17.89 18.95 3 16
2 NCMS Rubacky, Mark 50-54 17.52 17.94 4 15
3 ADMS Carvotta, Tom 60-64 17.01 18.48 4 15
4 SHARK Groselle, Jack 65-69 17.00 15.95 1 20
5 WIN Oliva, Steve 50-54 17.00 15.25 1 20
6 PBM Heacock, Robert 70-74 17.22 18.00 1 20
7 GAJA Tavormina, Robert 40-44 17.54 17.44 1 20
8 SPM Davis, Kern 65-69 18.00 17.24 2 17

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BMSC Gawriljuk, Douglas 45-49 16.43 17.26 2 17
2 CVMM Boosin, Michael 50-54 15.56 16.85 2 17
3 NCMS Havens, Kurt 35-39 15.00 15.61 2 17
4 PBM Aubrey, Michael 55-59 14.26 14.88 1 20
5 SPM Newhaller, Daniel 60-64 15.00 16.24 1 20
6 MELB Graham, B.J. 40-44 15.30 NS NP 0
7 PBM Lotano, Daniel 35-39 15.70 14.96 1 20
8 SPM Herman, Eric 45-49 17.00 16.16 1 20

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home