2019 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 11 Heats

Event 226 Men 50 M Free
82 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
MWA Parra, Francisco 60-64 27.90 NS 0

Heat 1 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 UC14 Koontz, Jackson 45-49 31.93 32.41 5 14
3 YCFM Deutch, Steven 45-49 1:00.34 57.63 6 13
4 PBM Taber, Mike 60-64 55.99 NS NP 0
5 FACT Cornell, John 90-94 58.00 1:03.01 1 20

Heat 2 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FACT Corse, John 95-99 55.22 1:11.62 1 20
2 FACT Kung, Luke 80-84 50.83 NS NP 0
3 BDO De Aguiar, Jose 50-54 50.00 47.46 9 9
4 GOLD Caro, Orlando 35-39 44.56 44.20 4 15
5 GOLD Dager, Ricardo 30-34 48.36 NS NP 0
6 AWLM Reisert, David 18-24 50.00 45.24 1 20
7 YCFM Dionisi, Nicolas 35-39 54.56 58.08 5 14

Heat 3 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LOCO Colyer, Bob 80-84 41.32 41.94 5 14
2 FACT Rodenfels, Bill 75-79 40.57 NS NP 0
3 HLJ Byron, John 60-64 40.00 39.85 7 12
4 SWOUT Curry, Rob 65-69 39.75 34.79 4 15
5 GOLD Dively, Michael 80-84 39.78 41.78 4 15
6 MELB Hoffman, Thomas 65-69 40.00 NS NP 0
7 GSC Ackerman, Paul 70-74 41.02 42.15 3 16
8 SCHH McFadden, Rick 65-69 42.13 40.64 6 13

Heat 4 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Tier, Martin 70-74 39.33 NS NP 0
2 GOLD Dykstra, Bill 80-84 39.00 45.28 6 13
3 SFTL Strzelecki, Richard 45-49 38.00 NS NP 0
4 GOLD Cavanaugh, Cav 80-84 37.00 37.63 2 17
5 PBM Fisher, Alex 80-84 37.71 41.14 3 16
6 GOLD Morrow, Andy 80-84 38.00 NS NP 0
7 GOLD Vila, Peter 25-29 39.22 38.55 3 16
8 SCHH Gordon, Pete 70-74 39.33 43.33 4 15

Heat 5 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Dorrego, Gabriel 40-44 36.93 42.21 3 16
2 GOLD McIntyre, David 80-84 35.07 36.56 1 20
3 UC14 Hileman, Mark 65-69 35.00 32.91 2 17
4 SHARK Knowles, Ross 60-64 34.24 NS NP 0
5 WM Burkhardt, Martin 55-59 34.72 32.92 6 13
6 UC50 Zarzecki, Stephen 70-74 35.00 34.18 2 17
7 SCHH Germeraad, Gary 65-69 36.37 NS NP 0
8 FACT Demack, Gary 65-69 37.00 40.59 5 14

Heat 6 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Armpriester, Ryan 30-34 33.86 35.84 2 17
2 COOG Keen, John 55-59 32.95 NS NP 0
3 UC14 Macek, James 25-29 32.13 30.47 2 17
4 AG Barbero, Matias 30-34 32.00 NS NP 0
5 GOLD Paskal, Kirk 50-54 32.10 29.83 6 13
6 YCFM Pontes, Jose Renato 60-64 32.86 NS NP 0
7 GOLD Delgado, Alexis 60-64 33.15 32.03 6 13
8 PBM Beuttenmuller, David 65-69 34.00 33.58 3 16

Heat 7 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PBM Green, Chip 55-59 31.85 NS NP 0
2 PBM McMillen, Scott 65-69 30.90 30.34 1 20
3 PBM Heacock, Robert 70-74 30.17 30.25 1 20
4 SFTL Dondi, Beda 60-64 29.70 30.01 5 14
5 TBAM Cue, Juan 60-64 30.00 NS NP 0
6 UC14 Thomas, Mark 55-59 30.64 32.17 5 14
7 UC14 Luker, James 50-54 31.00 30.52 8 11

Heat 8 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LHMS Fox, John 50-54 29.13 29.97 7 12
2 PALM Dyer, Andy 60-64 28.76 27.13 1 20
3 SFTL Horwitz, Peter 55-59 28.35 26.40 2 17
4 BMSC Gawriljuk, Douglas 45-49 27.94 28.24 4 15
5 LVM Ledger, Clark 50-54 28.00 28.38 5 14
6 SPM Smith, Michael 60-64 28.58 27.99 3 16
7 WIN Vittone, Dante 55-59 28.93 29.25 4 15
8 PBM Quiggin, David 75-79 29.47 29.52 1 20

Heat 9 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MINN Young, Robert 55-59 27.48 27.08 3 16
2 MELB Graham, B.J. 40-44 27.14 27.15 1 20
3 NCMS Klein, Jonathan 60-64 27.00 27.53 2 17
4 NCMS Butcher, Rob 45-49 27.00 26.11 1 20
5 TBAM Colmenares, Christian 35-39 27.00 NS NP 0
6 WIN Oliva, Steve 50-54 27.00 26.62 4 15
7 NCMS Havens, Kurt 35-39 27.21 26.98 3 16
8 MWA Parra, Francisco 25-29 23.50 24.28 1 20

Heat 10 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC14 Lewis, Tom 55-59 26.70 NS NP 0
2 SPM Salomon, Greg 55-59 26.68 NS NP 0
3 UC08 Panichello, John 55-59 26.50 NS NP 0
4 GSC Fuller, David 45-49 26.11 26.79 2 17
5 GAJA Tavormina, Robert 40-44 26.36 27.59 2 17
6 MWA Figari, Aurelio 30-34 26.66 26.08 1 20
7 SPM Herman, Eric 45-49 26.68 27.60 3 16
8 YCFM Sadovnik, Rico 50-54 26.95 25.35 1 20

Heat 11 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Nieuwenhuis, Mark 50-54 25.87 NS NP 0
2 SYN Tatterson, Bryan 55-59 24.93 25.05 1 20
3 PBM Lotano, Daniel 35-39 23.52 23.92 1 20
4 TBAM Knauss, Stephen 70-74 22.00 NS NP 0
6 SFTL Sintjago, Rinaldo 35-39 24.34 24.59 2 17
7 CVMM Boosin, Michael 50-54 25.40 26.07 2 17
8 MWA Herek, Sandro 50-54 26.00 26.38 3 16

For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home