SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Dixie Zone 2019 LCM Championships

Heat Sheet - 8 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 24 Mixed 50 M Fly
60 Swimmers

Heat 1 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 SCHH Walsh, Debra 65-69 NT 1:02.05 2 7
4 GS Panayotoff, Kristi 70-74 1:00.86 1:00.74 1 9
5 LOCO Carroll, Jim 75-79 1:10.00 NS NP 0
6 NCMS Jackson, Lindsey 25-29 NT 38.16 2 7

Heat 2 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AWLM Beem, David 18-24 58.88 58.16 4 5
2 GSMS Updyke, Lisa 55-59 56.00 52.65 4 5
3 LOCO Johnson, Clyde (Butch) 55-59 53.26 NS NP 0
4 PALM Kasperski, Katriel 18-24 45.99 42.67 3 6
5 PALM Schalles, Dwayne 50-54 50.00 49.21 5 4
6 SCHH McFadden, Rick 65-69 55.00 51.76 3 6
7 LOCO Korsedal, Susan 65-69 56.55 52.93 1 9
8 UC13 Smith, Jen 40-44 1:00.00 NS NP 0

Heat 3 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GS Quinn, Cheryl 55-59 44.86 46.24 3 6
2 GS Schneidet, Sebastian 35-39 43.00 46.32 3 6
3 GS Carpenter, Michelle 40-44 40.07 37.26 2 7
4 BUMS Cothren, Jack 70-74 40.00 36.96 1 9
5 PALM Scoggins, Olivia 18-24 40.00 35.93 1 9
6 WCYGF Rogers, Mark 50-54 42.00 43.78 4 5
7 PALM Hallman-Kenner, Cathy 50-54 43.19 36.64 2 7
8 SCHH Smith, Cynthia 65-69 45.05 NS NP 0

Heat 4 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Dunn, Sara 45-49 39.32 38.58 1 9
2 PALM Holland, Anna 35-39 37.00 35.18 3 6
3 GS Lowry, Daniel 65-69 36.66 57.55 4 5
4 GAJA Hurst, Kim 50-54 36.22 34.70 1 9
5 AWJ Rossi, Leann 50-54 36.56 NS NP 0
6 PALM Brzezinski, Jay 70-74 37.00 38.65 2 7
7 GAJA Chinn, Sarah 35-39 37.00 34.76 1 9
8 PALM Fetchen, Courtney 18-24 40.00 40.36 2 7

Heat 5 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VMST Kellinger, Jenny 55-59 36.00 36.18 2 7
2 GS Moore, Carolyn 55-59 35.47 35.46 1 9
3 PALM Gardner, Mary (Maggie) 25-29 35.00 34.90 1 9
4 PALM Zazella, Jamie 40-44 34.51 32.99 1 9
5 GS Kane, Robert 30-34 34.64 32.20 2 7
6 PALM Burkholder, Kirby 55-59 35.31 37.08 2 7
7 PALM Shaw, Brenda 50-54 35.55 38.59 3 6
8 GS Dietrich, Jeff 25-29 36.00 34.08 2 7

Heat 6 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Hall, Seth 35-39 33.50 29.58 2 7
2 NCMS Uhl, Alicia 40-44 32.54 NS NP 0
3 NCMS Moore, John 55-59 32.00 NS NP 0
4 PALM Thaler, Daniel 30-34 31.54 30.71 1 9
5 NCMS Vestal, Neal 65-69 32.00 32.12 1 9
6 PALM Betenbaugh, David 40-44 32.11 30.79 2 7
7 GS Geiger, Oliver 25-29 33.50 NS NP 0
8 GS Smith, Nicole 35-39 34.00 35.14 2 7

Heat 7 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC55 Donahue, Meghan 30-34 31.38 32.43 1 9
2 PALM Shake, Joe 60-64 30.96 32.78 2 7
3 NCMS Denison, Paul 60-64 30.24 NS NP 0
4 PALM LeMoine, Benjamin 35-39 29.63 29.26 1 9
5 GS Decker, John 45-49 30.00 31.57 1 9
6 GS Secoy, James 45-49 30.50 31.83 2 7
7 PALM Rieder, David 25-29 30.99 30.51 1 9
8 GSMS Alderson, Pat 65-69 31.50 33.37 2 7

Heat 8 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Klein, Jonathan 60-64 29.39 29.72 1 9
2 GS Kothe, Mark 50-54 28.80 NS NP 0
3 NCMS Moran, Marty 50-54 28.04 27.80 2 7
4 NCMS Dallamura, Scott 40-44 26.78 27.04 1 9
5 1776 Hiltabiddle, Steve 50-54 27.00 26.99 1 9
6 PALM Ekman, Evan 55-59 28.20 28.48 1 9
7 GS Seigler, Robert 40-44 28.89 NS NP 0
8 GS Cooper, Kenneth 50-54 29.50 29.53 3 6

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home