SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Dixie Zone 2019 LCM Championships

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 23 Mixed 200 M Breast
49 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
LOCO Richardson, Laura 60-64 5:31.24 NS 0

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CONN King, Sarah 35-39 7:00.00 7:43.18 3 6
2 SCHH Stewart, Joanne 80-84 6:07.70 6:45.96 1 9
3 LOCO Miller, David 75-79 5:15.00 4:42.54 1 9
4 GS Knowles, Kristin 40-44 4:59.00 5:09.72 2 7
5 SCHH Walsh, Debra 65-69 5:09.73 NS NP 0
6 GAJA Chuven, Herb 80-84 5:30.00 NS NP 0
7 LOCO Ackerman, Louis 80-84 6:35.16 7:45.88 1 9
8 LOCO Thomas, Wallace 70-74 7:12.55 8:21.93 3 6

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LOCO Johnson, Clyde (Butch) 55-59 4:51.32 NS NP 0
2 NCMS Miller, Jamie 65-69 4:43.16 5:10.85 4 5
3 GS Bleasdale, Donald 55-59 4:35.34 4:41.60 2 7
4 GAJA Stolz, Hal 85-89 4:10.00 4:59.95 1 9
5 NCMS Gratsou-Zodl, Violetta 45-49 4:13.47 4:23.91 3 6
6 AMS Roark, Frances 70-74 4:40.18 5:08.02 1 9
7 GAJA Hutto, Joe 65-69 4:48.23 4:55.95 3 6
8 GAJA Woods, Albert 90-94 4:56.38 NS NP 0

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PALM Schalles, Dwayne 50-54 4:00.00 4:07.17 2 7
2 GSMS Updyke, Lisa 55-59 4:00.00 4:03.23 1 9
3 GAJA Zeigler, John 70-74 3:52.23 4:34.04 2 7
4 MINN Fine, Gary 65-69 3:46.23 3:51.14 2 7
5 AMS Roark, Roland 70-74 3:50.00 4:03.59 1 9
6 PALM Kasperski, Katriel 18-24 3:59.99 3:52.95 1 9
7 WCYGF Rogers, Mark 50-54 4:00.00 3:58.23 1 9
8 PALM Hallman-Kenner, Cathy 50-54 4:02.27 3:43.00 2 7

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PALM Wilson, Jamie 50-54 3:33.88 3:35.31 1 9
2 PALM Burkholder, Kirby 55-59 3:30.00 3:48.84 1 9
3 PALM Northrop, Bill 60-64 3:28.00 3:36.61 2 7
4 LOCO Johnson, Tanner 18-24 3:23.24 NS NP 0
5 PALM De Herder, Elizabeth 60-64 3:25.48 NS NP 0
6 NCMS Nguyen, Sonny 40-44 3:29.99 3:21.91 1 9
7 NCMS Vazquez, Maria 50-54 3:30.00 NS NP 0
8 NCMS Alton, Dale 60-64 3:35.00 3:33.96 1 9

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PALM Vogler, Terry 45-49 3:15.03 3:19.93 2 7
2 PALM Thaler, Daniel 30-34 3:14.56 3:05.04 1 9
3 NCMS Holland, Irish 35-39 3:10.00 3:07.35 1 9
4 PALM Bruce, Stacey 45-49 3:05.96 3:06.46 2 7
5 PALM Moro, Erin 40-44 3:08.10 3:15.12 1 9
6 NCMS Vestal, Neal 65-69 3:10.19 3:08.20 1 9
7 UC21 Tonelli, Marlena 30-34 3:15.00 NS NP 0
8 ART Chan, Amos 18-24 3:17.70 3:21.24 1 9

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GS Smith, Nicole 35-39 3:05.00 3:12.06 2 7
2 NCMS Robin, Gregory 45-49 3:00.00 NS NP 0
3 NCMS Dunn, Sara 45-49 2:59.62 2:59.95 1 9
4 UC55 Iovanovich, Courtney 30-34 2:39.85 2:46.59 1 9
5 PALM Sites, Tyler 25-29 2:40.88 2:56.70 1 9
6 GS Decker, John 45-49 3:00.00 3:11.07 1 9
7 PALM Malik, Michael 35-39 3:03.01 3:08.20 1 9
8 PALM Dyer, Andy 60-64 3:05.00 3:11.49 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home