SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Dixie Zone 2019 LCM Championships

Heat Sheet - 9 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 20 Mixed 100 M Back
74 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1693 Bricken, Susan 75-79 NT NS 0

Heat 1 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GS Merriwether, Kim 45-49 NT 1:48.34 4 5
2 UC45 Brock, Thompson 45-49 3:15.15 NS NP 0
3 CONN King, Sarah 35-39 3:00.00 2:52.22 1 9
4 SCHH Bender-Klein, Susan 70-74 2:45.00 2:37.91 2 7
5 GAJA Haase, Judith 75-79 2:52.69 3:00.28 1 9
6 LOCO Thomas, Wallace 70-74 3:02.53 3:11.13 4 5
7 GS DeMere, Susan 60-64 NT NS NP 0
8 NCMS Jackson, Lindsey 25-29 NT 1:30.23 2 7

Heat 2 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LOCO Ackerman, Louis 80-84 2:35.05 2:52.33 1 9
2 GS Durovchic, Fran 65-69 2:30.00 2:33.19 5 4
3 GAJA Newell, Sally 80-84 2:20.95 2:30.21 2 7
4 LOCO Miller, David 75-79 2:20.00 2:08.92 1 9
5 NASH Kendrick, Anne 65-69 2:20.27 2:20.46 4 5
6 GS Elliott, Kacky 80-84 2:23.25 2:28.53 1 9
7 SCHH Stewart, Joanne 80-84 2:32.28 2:49.84 3 6
8 GS Robertson, William 80-84 2:44.00 NS NP 0

Heat 3 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LOCO Johnson, Briana 50-54 2:07.53 NS NP 0
2 GS Barber, Barbara 65-69 2:06.87 2:11.09 2 7
3 SCHH Taylor, Ginny 60-64 1:59.00 2:06.36 1 9
4 AWLM Beem, David 18-24 1:55.56 1:49.84 3 6
5 GS Panayotoff, Kristi 70-74 1:56.58 2:09.89 1 9
6 SCHH Germeraad, Gary 65-69 2:04.92 2:02.84 3 6
7 SCHH Smith, Cynthia 65-69 2:07.00 NS NP 0
8 SCHH Walsh, Debra 65-69 2:13.10 2:16.65 3 6

Heat 4 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC55 Lance, Robert 60-64 1:51.00 1:48.64 3 6
2 GAJA Delair, Stan 70-74 1:50.00 1:48.99 3 6
3 LOCO Hoffmann, Peter 65-69 1:48.00 1:40.03 2 7
4 GS Schneidet, Sebastian 35-39 1:47.00 1:48.27 2 7
5 PALM Kasperski, Katriel 18-24 1:47.99 1:41.74 2 7
6 GSMS Updyke, Lisa 55-59 1:50.00 1:44.54 2 7
7 MINN Fine, Gary 65-69 1:50.00 NS NP 0
8 GS Bleasdale, Donald 55-59 1:53.85 1:59.20 3 6

Heat 5 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PALM Schalles, Dwayne 50-54 1:45.00 1:42.41 3 6
2 PALM Fetchen, Courtney 18-24 1:40.00 1:38.23 1 9
3 PALM Beeman, Alexander 30-34 1:35.28 1:39.83 3 6
4 NCMS Nguyen, Sonny 40-44 1:33.33 1:43.81 4 5
5 BUMS Cothren, Jack 70-74 1:35.00 1:32.01 2 7
6 PALM Thaler, Daniel 30-34 1:39.91 1:37.38 2 7
7 LOCO Korsedal, Susan 65-69 1:43.00 1:48.16 1 9
8 PALM Seif, Gretchen 45-49 1:46.22 1:47.63 3 6

Heat 6 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VMST Kellinger, Jenny 55-59 1:30.00 1:29.69 1 9
2 PALM Wilson, Jamie 50-54 1:29.13 1:31.75 3 6
3 SCHH Koepp, Amy 45-49 1:28.00 1:29.48 2 7
4 NCMS White, Warren 65-69 1:24.85 1:31.59 1 9
5 WCYGF Minchew, Lauren 30-34 1:25.00 1:22.30 2 7
6 NCMS Vazquez, Maria 50-54 1:28.00 1:20.49 1 9
7 UC55 Iovanovich, Igor 30-34 1:29.91 1:30.79 1 9
8 PALM Brzezinski, Jay 70-74 1:30.00 1:27.39 1 9

Heat 7 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Uhl, Alicia 40-44 1:23.16 NS 0
1 PALM Bruce, Stacey 45-49 1:26.99 1:20.34 1 9
2 GS Carpenter, Michelle 40-44 1:20.92 1:28.54 2 7
3 GS Cooper, Kenneth 50-54 1:20.00 1:17.25 2 7
4 PALM Vogler, Terry 45-49 1:18.71 1:18.34 1 9
5 PALM Gardner, Mary (Maggie) 25-29 1:19.00 1:20.17 1 9
6 GS Dietrich, Jeff 25-29 1:20.00 1:18.44 2 7
7 LOCO Johnson, Tanner 18-24 1:21.75 NS NP 0
8 PALM Shaw, Brenda 50-54 1:24.13 1:22.11 2 7

Heat 8 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PALM Moro, Erin 40-44 1:18.00 1:20.92 1 9
2 PALM Burkholder, Kirby 55-59 1:17.12 1:20.28 2 7
3 NCMS Smith, Stratton 55-59 1:15.80 1:15.11 1 9
4 GS Secoy, James 45-49 1:14.00 1:19.20 2 7
5 GS Geiger, Oliver 25-29 1:15.00 NS NP 0
6 NCMS Gendzel, Leonardo 40-44 1:15.89 1:13.99 2 7
7 ART Chan, Amos 18-24 1:17.53 1:18.15 1 9
8 PALM Shake, Joe 60-64 1:18.23 1:23.50 2 7

Heat 9 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1776 Hiltabiddle, Steve 50-54 1:13.00 1:11.29 1 9
2 UC55 Donahue, Meghan 30-34 1:11.49 1:14.33 1 9
3 GS Seigler, Robert 40-44 1:09.61 1:14.47 3 6
4 PALM Rieder, David 25-29 1:04.99 1:06.32 1 9
5 NCMS Klein, Jonathan 60-64 1:08.00 1:09.10 1 9
6 PALM Betenbaugh, David 40-44 1:10.82 1:09.67 1 9
7 GS Kothe, Mark 50-54 1:12.10 NS NP 0
8 PALM LeMoine, Benjamin 35-39 1:13.24 1:18.57 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home