SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Dixie Zone 2019 LCM Championships

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 13 Mixed 100 M Fly
46 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
MINN Fine, Gary 65-69 1:36.87 NS 0
WCYGF Rogers, Mark 50-54 1:30.00 NS 0
LOCO Richardson, Laura 60-64 2:21.00 NS 0

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 CONN King, Sarah 35-39 3:30.00 3:41.72 3 6
4 GAJA Hutto, Joe 65-69 2:04.87 2:02.45 2 7
5 GS Panayotoff, Kristi 70-74 2:11.43 2:16.76 1 9

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SCHH Taylor, Ginny 60-64 1:58.00 2:02.34 1 9
2 GAJA Zeigler, John 70-74 1:51.45 2:02.97 2 7
3 AMS Roark, Roland 70-74 1:47.48 1:52.86 1 9
4 GAJA Chinn, Sarah 35-39 1:30.00 NS NP 0
5 PALM Hallman-Kenner, Cathy 50-54 1:42.36 1:28.18 2 7
6 GS Quinn, Cheryl 55-59 1:50.85 1:53.43 3 6
7 UC55 Lance, Robert 60-64 1:54.00 1:56.36 1 9
8 PALM Schalles, Dwayne 50-54 2:00.00 NS NP 0

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PALM Gardner, Mary (Maggie) 25-29 1:28.00 1:20.54 1 9
2 NCMS Dore, Mary 55-59 1:27.40 NS NP 0
3 GS Moore, Carolyn 55-59 1:21.35 1:23.20 1 9
4 GSMS Alderson, Pat 65-69 1:21.23 1:27.82 1 9
5 PALM Zazella, Jamie 40-44 1:21.32 NS NP 0
6 WCYGF Minchew, Lauren 30-34 1:22.00 1:23.40 2 7
7 LOCO Johnson, Tanner 18-24 1:27.56 NS NP 0
8 GAJA Hurst, Kim 50-54 1:30.00 1:25.52 1 9

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GS Smith, Nicole 35-39 1:19.56 1:18.18 2 7
2 PALM Thaler, Daniel 30-34 1:17.46 1:17.41 1 9
3 PALM Ballard, Jessica 30-34 1:16.01 1:16.01 1 9
4 PALM Scoggins, Olivia 18-24 1:15.00 1:25.57 1 9
5 NCMS Denison, Paul 60-64 1:15.68 NS NP 0
6 NCMS Uhl, Alicia 40-44 1:16.67 NS NP 0
7 PALM Elias, Maria 55-59 1:18.99 NS NP 0
8 AWJ Countryman, Marianne 55-59 1:21.00 1:23.94 2 7

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Holland, Irish 35-39 1:12.00 1:12.56 1 9
2 GS Decker, John 45-49 1:11.00 1:12.51 2 7
3 PALM LeMoine, Benjamin 35-39 1:09.81 1:16.63 1 9
4 GS Secoy, James 45-49 1:09.00 1:18.27 3 6
5 PALM Sites, Tyler 25-29 1:09.75 1:10.67 2 7
6 NCMS Goldstein, Lloyd 18-24 1:10.50 NS NP 0
7 NCMS Stump, Karen 40-44 1:11.64 1:13.68 1 9
8 NCMS Hall, Seth 35-39 1:15.00 1:16.99 2 7

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PALM Ekman, Evan 55-59 1:06.00 1:06.62 1 9
2 NCMS Andersen, Morten 45-49 1:03.81 1:04.46 1 9
3 GS Seifried, William 18-24 1:02.09 1:10.37 2 7
4 GS Cuadros, Lucas 18-24 55.00 1:01.65 1 9
5 NCMS Dallamura, Scott 40-44 1:01.60 NS NP 0
6 1776 Hiltabiddle, Steve 50-54 1:03.00 1:02.96 1 9
7 PALM Rieder, David 25-29 1:03.99 1:06.40 1 9
8 NCMS Moran, Marty 50-54 1:07.00 NS NP 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home