SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Dixie Zone 2019 LCM Championships

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 8 Mixed 200 M Back
45 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
NCMS Lee, Lawrence 50-54 2:22.11 NS 0
LOCO Richardson, Laura 60-64 5:05.76 NS 0

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 GS DeMere, Susan 60-64 NT NS NP 0
4 LOCO Thomas, Wallace 70-74 6:19.34 6:43.68 4 5
5 CONN King, Sarah 35-39 6:30.00 5:57.54 2 7

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GS Robertson, William 80-84 5:50.00 5:55.26 1 9
2 GS Elliott, Kacky 80-84 4:55.00 5:12.96 2 7
3 GAJA Newell, Sally 80-84 4:44.53 5:04.26 1 9
4 GS Panayotoff, Kristi 70-74 4:31.47 4:30.48 1 9
5 LOCO Johnson, Briana 50-54 4:31.77 NS NP 0
6 SCHH Walsh, Debra 65-69 4:47.46 NS NP 0
7 SCHH Stewart, Joanne 80-84 5:46.36 6:11.77 3 6
8 GAJA Haase, Judith 75-79 5:54.83 6:19.90 1 9

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Zeigler, John 70-74 3:50.11 NS NP 0
2 PALM Seif, Gretchen 45-49 3:45.83 3:47.52 2 7
3 GSMS Updyke, Lisa 55-59 3:43.42 3:44.25 3 6
4 LOCO Korsedal, Susan 65-69 3:36.09 3:48.72 1 9
5 LOCO Hoffmann, Peter 65-69 3:40.00 3:40.42 2 7
6 GAJA Delair, Stan 70-74 3:45.00 3:51.51 3 6
7 WCYGF Rogers, Mark 50-54 3:50.00 3:42.23 2 7
8 GAJA Hutto, Joe 65-69 4:16.42 4:14.39 3 6

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Pillmore, Bill 70-74 3:34.00 3:31.81 2 7
2 BUMS Cothren, Jack 70-74 3:30.00 3:23.25 1 9
3 PALM Wilson, Jamie 50-54 3:14.10 3:32.53 3 6
4 SCHH Koepp, Amy 45-49 3:06.09 3:05.66 1 9
5 AWJ Countryman, Marianne 55-59 3:06.89 3:03.59 1 9
6 PALM Beeman, Alexander 30-34 3:16.79 3:25.39 1 9
7 NCMS Nguyen, Sonny 40-44 3:33.33 3:45.80 2 7
8 GS Bopp, Sara 55-59 3:35.00 3:36.12 2 7

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS White, Warren 65-69 3:00.00 3:15.07 1 9
2 NCMS Vazquez, Maria 50-54 2:58.00 2:54.46 1 9
3 PALM Vogler, Terry 45-49 2:51.33 2:53.70 2 7
4 ART Chan, Amos 18-24 2:47.45 2:46.31 1 9
5 NCMS Holland, Irish 35-39 2:48.00 2:45.01 1 9
6 PALM Gardner, Mary (Maggie) 25-29 2:57.00 2:47.32 1 9
7 PALM Shaw, Brenda 50-54 2:58.97 2:57.27 2 7
8 PALM Burkholder, Kirby 55-59 3:00.96 3:11.79 2 7

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Smith, Stratton 55-59 2:41.00 2:42.80 1 9
2 UC55 Donahue, Meghan 30-34 2:39.66 2:44.51 2 7
3 NCMS Klein, Jonathan 60-64 2:32.00 3:04.51 1 9
4 PALM Rieder, David 25-29 2:19.99 2:26.34 1 9
5 PALM Ballard, Jessica 30-34 2:31.26 2:39.78 1 9
6 PALM Betenbaugh, David 40-44 2:38.56 2:40.63 1 9
7 GS Kothe, Mark 50-54 2:40.10 2:36.57 1 9
8 GS Decker, John 45-49 2:45.00 2:45.70 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home