SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Dixie Zone 2019 LCM Championships

Heat Sheet - 8 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 7 Mixed 100 M Breast
65 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
GS Aragon, Leah 55-59 1:55.00 NS 0
NCMS Lee, Lawrence 50-54 1:20.00 NS 0
LOCO Richardson, Laura 60-64 2:29.23 NS 0

Heat 1 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Jackson, Lindsey 25-29 NT 1:45.97 2 7
2 GS Schuman, Julia 35-39 NT 1:44.70 4 5
3 LOCO Thomas, Wallace 70-74 3:26.59 3:59.46 3 6
4 SCHH Stewart, Joanne 80-84 2:45.53 3:02.07 1 9
5 LOCO Ackerman, Louis 80-84 2:59.16 3:34.61 2 7
6 CONN King, Sarah 35-39 3:35.00 3:30.59 5 4
7 SCHH Taylor, Ginny 60-64 1:20.00 2:18.00 4 5

Heat 2 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Chuven, Herb 80-84 2:34.63 2:44.48 1 9
2 SCHH Smith, Cynthia 65-69 2:15.00 2:05.12 1 9
3 SCHH Walsh, Debra 65-69 2:13.71 2:11.74 2 7
4 GAJA Woods, Albert 90-94 2:07.53 2:45.14 1 9
5 SCHH McFadden, Rick 65-69 2:10.00 1:52.88 3 6
6 GS Knowles, Kristin 40-44 2:14.00 2:19.17 3 6
7 LOCO Miller, David 75-79 2:20.00 2:10.00 1 9
8 NASH Kendrick, Anne 65-69 2:34.64 2:43.06 3 6

Heat 3 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LOCO Johnson, Clyde (Butch) 55-59 2:01.39 NS NP 0
2 PALM Fetchen, Courtney 18-24 2:00.00 1:50.29 3 6
3 NCMS Robin, Gregory 45-49 2:00.00 1:39.76 2 7
4 NCMS Gratsou-Zodl, Violetta 45-49 1:58.48 2:01.25 3 6
5 GAJA Stolz, Hal 85-89 1:59.00 2:07.28 1 9
6 GS Bleasdale, Donald 55-59 2:00.00 1:56.66 2 7
7 NCMS Miller, Jamie 65-69 2:00.10 2:11.80 4 5
8 AMS Roark, Frances 70-74 2:06.98 2:13.67 1 9

Heat 4 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GAJA Zeigler, John 70-74 1:53.65 2:06.19 2 7
2 PALM Kasperski, Katriel 18-24 1:47.99 1:42.16 2 7
3 PALM Beardmore, Roger 65-69 1:45.37 1:49.20 2 7
4 PALM Burkholder, Kirby 55-59 1:40.00 1:42.39 1 9
5 AMS Roark, Roland 70-74 1:44.54 1:47.35 1 9
6 GS Hebel, Janice 60-64 1:47.59 1:53.97 3 6
7 WCYGF Rogers, Mark 50-54 1:50.00 1:54.64 2 7
8 GSMS Updyke, Lisa 55-59 1:55.96 1:52.01 2 7

Heat 5 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PALM Northrop, Bill 60-64 1:38.07 1:40.12 2 7
2 AWJ Rossi, Leann 50-54 1:35.88 1:38.72 2 7
3 GAJA Chinn, Sarah 35-39 1:35.00 1:31.06 2 7
4 GS Wrenn, Rachel 25-29 1:32.50 1:38.74 1 9
5 NCMS Nguyen, Sonny 40-44 1:33.33 1:24.92 1 9
6 UC21 Tonelli, Marlena 30-34 1:35.00 NS NP 0
7 PALM Holland, Anna 35-39 1:37.00 1:37.03 3 6
8 NCMS Alton, Dale 60-64 1:40.00 1:36.34 2 7

Heat 6 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LOCO Johnson, Tanner 18-24 1:31.56 NS NP 0
2 PALM Wilson, Jamie 50-54 1:30.36 1:33.86 1 9
3 WCYGF Minchew, Lauren 30-34 1:30.00 1:32.53 2 7
4 PALM Moro, Erin 40-44 1:26.73 1:26.79 2 7
5 PALM Scoggins, Olivia 18-24 1:30.00 1:41.17 1 9
6 PALM De Herder, Elizabeth 60-64 1:30.16 1:31.81 1 9
7 NCMS Uhl, Alicia 40-44 1:31.31 NS NP 0
8 GS Moore, Carolyn 55-59 1:32.00 1:33.63 1 9

Heat 7 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC55 Iovanovich, Igor 30-34 1:26.17 1:33.31 2 7
2 NCMS Robling, Steve 45-49 1:26.00 NS NP 0
3 PALM Thaler, Daniel 30-34 1:23.80 1:19.35 1 9
4 PALM Malik, Michael 35-39 1:20.50 1:24.70 2 7
5 PALM Dyer, Andy 60-64 1:22.00 1:21.56 1 9
6 GS Smith, Nicole 35-39 1:25.45 1:25.29 1 9
7 NCMS Stump, Karen 40-44 1:26.06 1:25.46 1 9
8 PALM Bruce, Stacey 45-49 1:26.63 1:25.75 2 7

Heat 8 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 NCMS Havens, Kurt 35-39 1:19.15 1:19.81 1 9
3 NCMS Butcher, Rob 45-49 1:15.00 1:12.73 1 9
4 PALM Sites, Tyler 25-29 1:13.76 1:18.42 1 9
5 UC55 Iovanovich, Courtney 30-34 1:14.29 1:15.57 1 9
6 GS Cooper, Kenneth 50-54 1:18.00 1:16.64 1 9
7 NCMS Vestal, Neal 65-69 1:20.00 1:21.76 1 9
8 NCMS Dunn, Sara 45-49 1:20.50 1:21.11 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home