SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Dixie Zone 2019 LCM Championships

Heat Sheet - 13 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 6 Mixed 50 M Free
91 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1693 Bricken, Susan 75-79 40.00 NS 0

Heat 1 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
8 GS Figueroa, Daniel 35-39 NT 1:00.25 4 5

Heat 2 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 NCMS Boyce, Logan 18-24 NT 28.79 2 7
3 NCMS Jackson, Lindsey 25-29 NT 32.56 2 7
4 UC45 Brock, Thompson 45-49 1:05.00 44.58 3 6
5 GS Villa, Jose 50-54 NT 58.76 5 4
6 GS Schuman, Julia 35-39 NT 36.72 2 7

Heat 3 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 LOCO Carroll, Jim 75-79 2:05.00 DQ NP 0
3 GAJA Haase, Judith 75-79 1:19.38 1:19.39 1 9
4 GS Stuck, William 60-64 1:06.00 42.79 2 7
5 GAJA Stolz, Irwin 90-94 1:08.00 1:09.62 2 7
6 SCHH Bender-Klein, Susan 70-74 1:20.00 57.91 2 7
7 NCMS Alton, Dale 60-64 NT 36.70 1 9

Heat 4 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GS Knowles, Kristin 40-44 58.00 57.50 6 3
2 LOCO Ackerman, Louis 80-84 55.07 1:00.32 3 6
3 GS Elliott, Kacky 80-84 54.47 55.38 2 7
4 AMS Roark, Frances 70-74 49.18 48.05 1 9
5 GS Durovchic, Fran 65-69 52.00 53.80 3 6
6 SCHH McFadden, Rick 65-69 55.00 41.13 6 3
7 GAJA Newell, Sally 80-84 56.01 55.01 1 9

Heat 5 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LOCO Johnson, Briana 50-54 47.07 NS NP 0
2 GAJA Chuven, Herb 80-84 45.92 48.24 2 7
3 AWLM Beem, David 18-24 44.21 42.55 3 6
4 GS Bopp, Sara 55-59 43.00 41.32 4 5
5 PALM Beeman, Alexander 30-34 44.02 40.71 4 5
6 GS Barber, Barbara 65-69 44.49 43.80 2 7
7 GAJA Woods, Albert 90-94 46.03 52.83 1 9
8 GS Byer, Allan 65-69 49.08 52.69 7 2

Heat 6 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GS Robertson, William 80-84 42.00 46.74 1 9
2 LOCO Johnson, Clyde (Butch) 55-59 40.16 NS NP 0
3 LOCO Miller, David 75-79 40.00 37.93 1 9
4 SCHH Smith, Cynthia 65-69 39.13 40.46 1 9
5 NCMS Gratsou-Zodl, Violetta 45-49 39.99 41.70 2 7
6 GAJA Delair, Stan 70-74 42.00 42.61 5 4
7 PALM Northrop, Lisabeth 60-64 42.29 40.72 3 6

Heat 7 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GS Williams, Kim 40-44 38.38 NS NP 0
2 SCHH Gordon, Pete 70-74 38.30 41.38 4 5
3 GS Hebel, Janice 60-64 37.52 37.93 2 7
4 SCHH Germeraad, Gary 65-69 35.78 36.00 5 4
5 LOCO Yates, Kevin 70-74 37.00 37.86 3 6
6 PALM Sidletsky, Marlis 40-44 38.02 39.30 5 4
7 NCMS Greene, Dana 50-54 38.34 NS NP 0
8 UC13 Smith, Jen 40-44 38.70 37.86 4 5

Heat 8 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AMS Roark, Roland 70-74 35.49 35.19 2 7
2 PALM Gardner, Mary (Maggie) 25-29 35.00 32.46 1 9
3 GS Ewell, William 65-69 34.00 33.18 3 6
4 AWJ Rossi, Leann 50-54 33.53 33.98 4 5
5 PALM Holland, Anna 35-39 34.00 32.12 1 9
6 PALM Hallman-Kenner, Cathy 50-54 34.01 32.79 2 7
7 PALM Fetchen, Courtney 18-24 35.00 35.55 1 9
8 GS Quinn, Cheryl 55-59 35.60 35.59 3 6

Heat 9 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 GAJA Hurst, Kim 50-54 31.88 31.87 1 9
3 VMST Kellinger, Jenny 55-59 31.70 31.89 2 7
4 PALM Scoggins, Olivia 18-24 31.00 35.61 2 7
5 PALM Zazella, Jamie 40-44 31.11 31.10 3 6
6 NCMS Dunn, Sara 45-49 31.70 32.21 1 9
7 PALM Shaw, Brenda 50-54 32.51 33.57 3 6
8 NCMS Dore, Mary 55-59 33.50 NS NP 0

Heat 10 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GSMS Weber, Gregory 65-69 30.92 32.06 2 7
2 GSMS Alderson, Pat 65-69 30.50 30.33 1 9
3 NCMS Robling, Steve 45-49 30.00 NS NP 0
4 GS Kane, Robert 30-34 29.76 29.34 3 6
5 GS Read, Jack 50-54 30.00 29.54 4 5
6 UC13 Hanvey, Kris 55-59 30.00 NS NP 0
7 PALM Elias, Maria 55-59 30.73 31.49 1 9
8 PALM Brzezinski, Jay 70-74 31.00 32.99 1 9

Heat 11 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Hall, Seth 35-39 29.50 27.55 1 9
2 NCMS Denison, Paul 60-64 29.06 NS 0
2 GS Lowry, Daniel 65-69 33.00 33.91 4 5
3 PALM Cook, Andy 55-59 29.00 27.44 2 7
4 PALM Shake, Joe 60-64 28.95 30.43 1 9
5 NCMS Moore, John 55-59 29.00 NS NP 0
6 NCMS Stump, Karen 40-44 29.06 29.44 1 9
7 PALM Malik, Michael 35-39 29.47 29.79 3 6
8 PALM Moro, Erin 40-44 29.76 30.28 2 7

Heat 12 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC55 Donahue, Meghan 30-34 28.55 29.63 1 9
2 GS Secoy, James 45-49 28.00 28.76 2 7
3 NCMS Gendzel, Leonardo 40-44 27.65 27.88 3 6
4 NCMS Moran, Marty 50-54 27.50 28.69 3 6
5 AWJ Lotan, Eran 45-49 27.56 28.53 1 9
6 NCMS Havens, Kurt 35-39 27.70 27.98 2 7
7 LOCO Johnson, Tanner 18-24 28.24 NS NP 0
8 NCMS Goldstein, Lloyd 18-24 28.60 NS NP 0

Heat 13 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC55 Charcalla, Randy 40-44 27.16 26.19 1 9
2 PALM Ekman, Evan 55-59 26.67 26.60 1 9
3 1776 Hiltabiddle, Steve 50-54 26.00 25.44 1 9
4 GS Cuadros, Lucas 18-24 24.10 24.92 1 9
5 UC55 Iovanovich, Igor 30-34 24.16 24.66 1 9
6 NCMS Dallamura, Scott 40-44 26.56 26.74 2 7
7 GS Kothe, Mark 50-54 27.10 26.83 2 7
8 PALM Thaler, Daniel 30-34 27.21 27.94 2 7

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home