2019 Caltech Pentathlon SCY Swim Meet ( Sun, Mar 3, 2019 )

Heat Sheet - 24 Heats

<<< Previous Event    

Event 5 Mixed 100 Y IM
154 Swimmers

Heat 1 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MVN Williams, Pamela 60-64 3:00.00 NS NP 0
2 ROSE McMahon, Jane 65-69 2:15.15 1:51.90 3 6
3 ROSE Manrique, Janet 40-44 2:10.00 1:55.09 7 2
4 LBG Jiang, Rachel 55-59 2:15.00 2:09.00 4 5
5 LBG Cole, Anita 70-74 2:46.86 3:34.48 1 9
6 ROSE Kornfeld, Maurine 95-99 3:54.11 3:29.59 1 9

Heat 2 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Mitchell, Tom 85-89 2:05.00 1:57.83 2 7
2 ROSE Tomikawa, Brian 65-69 2:00.00 DQ NP 0
3 UC33 Ding, Xiaozhe 25-29 1:56.42 1:49.72 3 6
4 WH2O Salibian, Mossi 50-54 1:58.00 2:08.53 8 1
5 ROSE Goode, Douglas 80-84 2:05.00 2:12.95 2 7
6 ROSE Shockro, Ellen 75-79 2:09.84 2:12.54 2 7

Heat 3 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SNM Todd, Diana 75-79 1:50.01 1:45.11 1 9
2 MVN Malley, Julie 50-54 1:48.00 1:38.16 5 4
3 ROSE Rainey, James 55-59 1:45.00 1:34.58 13 0
4 ROSE ODonnell, Meghan 35-39 1:45.13 1:31.57 3 6
5 GRA Winslow, Scott 45-49 1:50.00 1:38.81 8 1
6 ROSE Niebrugge, Nancy 60-64 1:55.78 1:59.11 4 5

Heat 4 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Bennett, Kristin 60-64 1:42.89 1:47.04 3 6
2 WH2O Karlin, Olivia 55-59 1:40.05 1:28.49 3 6
3 NOVA Smethurst, Everett 80-84 1:38.50 1:55.26 1 9
4 UC33 Thiessen, Rosalie 25-29 1:40.00 1:47.76 7 2
5 SOBA Halford, Jennifer 40-44 1:41.34 1:37.75 6 3
6 ROSE Graves, Tanisha 45-49 1:44.95 1:45.18 5 4

Heat 5 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Ronay, Peter 75-79 1:37.00 1:46.05 3 6
2 LBG Miranda, Mike 55-59 1:36.00 1:39.55 14 0
3 TCC Belvedere, Kimberly 40-44 1:35.57 NS NP 0
4 TSTT Hirsch, Helene 60-64 1:35.93 1:33.87 2 7
5 SDSM Best, Bob 85-89 1:37.00 1:43.36 1 9
6 UC33 Chyun, Grace 40-44 1:37.67 DQ NP 0

Heat 6 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Smith, Ryland 70-74 1:32.00 1:40.52 2 7
2 WH2O Wilcox, Dylan 40-44 1:30.00 1:20.16 10 0
3 WH2O Borman, Zachary 25-29 1:30.00 1:06.36 2 7
4 WH2O Sharaf, Joe 30-34 1:30.00 1:22.90 5 4
5 MVN Burrola, Amy 25-29 1:30.00 1:14.67 6 3
6 NOVA Bradbury, Debbie 65-69 1:34.50 1:36.49 2 7

Heat 7 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MVN monge, madeline 25-29 1:30.00 1:13.23 4 5
2 CTMA Sedlmayer, Rachel 40-44 1:28.28 1:27.53 5 4
3 SDSM Carey, George 75-79 1:27.11 1:33.57 2 7
4 ROSE Stacey, John 70-74 1:27.74 1:32.40 1 9
5 UC33 Allen, Lauren 50-54 1:30.00 1:32.91 4 5
6 WH2O Wong, Irene 30-34 1:30.00 1:20.39 4 5

Heat 8 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Turner, Michael 50-54 1:25.00 NS NP 0
2 GRA Sheaks, Heidi 45-49 1:24.47 1:26.20 4 5
3 ROSE Sterne, Erik 65-69 1:22.50 1:19.72 4 5
4 TCC Keep, Ryan 45-49 1:24.00 1:18.38 5 4
5 ROSE Snell, Carol 50-54 1:24.92 1:23.83 3 6
6 TCC Heydorff, Josh 45-49 1:25.25 1:26.73 7 2

Heat 9 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Wicke, Bob 55-59 1:22.36 1:24.10 12 0
2 UCLA Ciraulo, Christie 65-69 1:21.63 1:23.23 1 9
3 CTM So, Charissa 40-44 1:20.95 1:22.61 4 5
4 CTMA Pepito, Alphonso 60-64 1:21.00 1:16.67 8 1
5 UC33 Seymour, Richard 50-54 1:21.91 1:19.55 5 4
6 ROSE Bostrom, Michael 40-44 1:22.44 1:23.03 11 0

Heat 10 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LAPS Sleeis, Joyce 40-44 1:20.00 1:12.99 2 7
2 UC33 Thiessen, Doug 55-59 1:20.00 1:16.45 9 0
3 SCAQ Chang, Mike 50-54 1:19.98 1:22.49 7 2
4 WH2O Armenta Salas, Michelle 30-34 1:20.00 1:10.64 2 7
5 WH2O Porciuncula, Igor 35-39 1:20.00 1:12.47 2 7
6 ROSE Turner, Lauren 25-29 1:20.32 NS NP 0

Heat 11 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LVM Saul-Zachau, Joanne 60-64 1:19.25 1:23.80 1 9
2 ROSE Snaer, Kevin 50-54 1:18.60 1:18.50 4 5
3 WH2O Camacho, Raymond 50-54 1:18.00 1:20.26 6 3
4 MVN Sandstedt, Christian 45-49 1:18.45 1:18.76 6 3
5 SDSM Freshley, Mike 75-79 1:18.99 1:18.13 1 9
6 CVMM Robinson, Keith 60-64 1:19.92 1:23.65 9 0

Heat 12 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WH2O Graham, Errol 55-59 1:17.40 1:19.58 11 0
2 ROSE Irvine, Mark 55-59 1:17.00 1:18.85 10 0
3 MVN Bae, Alex 18-24 1:15.99 1:13.37 2 7
4 SCAQ HICKEY, BRENDAN 45-49 1:16.34 DQ NP 0
5 ROSE Jenkins, Elizabeth 30-34 1:17.15 1:16.96 3 6
6 GRA Thomas, Hillary 35-39 1:17.96 1:22.96 2 7

Heat 13 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SWM Kenney, Michael 45-49 1:15.14 1:16.11 4 5
2 ROSE Ableson, Brad 40-44 1:15.07 NS NP 0
3 ROSE Cohen, Jason 30-34 1:15.00 1:09.78 3 6
4 NOVA Bolcoa, Scott 35-39 1:15.00 1:13.61 3 6
5 ROSE Khalil, Heidi 45-49 1:15.14 1:17.49 3 6
6 CVMM Edwards, Clive 65-69 1:15.33 1:14.04 3 6

Heat 14 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC33 Vaughan, Matt 60-64 1:15.00 1:15.39 5 4
2 YST Ramos, John 60-64 1:14.90 NS NP 0
3 MVN Ambrosio, Irving 40-44 1:13.00 1:06.46 5 4
4 ROSE Soderstrom, Tom 60-64 1:13.20 1:15.44 6 3
5 ROSE Frost, Ray 55-59 1:15.00 1:13.58 8 1
6 SCAQ Shcheglov, Alexander 30-34 1:15.00 1:11.29 4 5

Heat 15 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SWM Nelson, Greg 55-59 1:12.30 1:12.76 7 2
2 WH2O MacDonald, Keely 25-29 1:12.00 1:10.50 3 6
3 CVMM Cleavenger, Becky 55-59 1:11.89 1:10.82 1 9
4 WH2O Trumbo, Isaac 30-34 1:12.00 DQ NP 0
5 SCAQ Pinto, Rachel 40-44 1:12.27 1:14.22 3 6
6 SBM Johannsen, David 60-64 1:12.56 1:16.64 7 2

Heat 16 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VCM Warmuth, Stacey 60-64 1:11.55 NS NP 0
2 MOVY LUND, PETE 55-59 1:11.00 NS NP 0
3 TCC McKinley, Frank 55-59 1:10.93 1:09.86 5 4
4 MVN Borzone, Ray 60-64 1:10.99 1:09.31 3 6
5 CVMM Weiderman, Jennifer 50-54 1:11.00 1:11.18 1 9
6 ROSE O'Grady, Kim 55-59 1:11.71 1:13.87 2 7

Heat 17 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SCA Esparza, Deena 50-54 1:10.00 1:12.22 2 7
2 SOBA Merrigan, Brian 55-59 1:09.97 1:11.88 6 3
3 ROSE Bayles, Lonna 40-44 1:09.66 1:11.86 1 9
4 LBG Berryhill, Hayley 25-29 1:09.85 1:14.65 5 4
5 SWM Keene, Lance 60-64 1:10.00 1:12.32 4 5
6 ROSE Burnett, Nicholas 35-39 1:10.00 1:09.37 1 9

Heat 18 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CTM Wang, Renee 18-24 1:09.42 1:11.83 1 9
2 LBG Giacobe, Drew 40-44 1:09.10 1:10.19 7 2
3 WH2O Vucinich, Elizabeth 35-39 1:09.00 1:08.11 1 9
4 VCM Kerns, Hubie 65-69 1:09.00 1:07.28 1 9
5 SCAQ Fradkin, Ana 45-49 1:09.21 1:11.87 2 7
6 ROSE Gomez Larez, Luis 40-44 1:09.63 1:11.80 9 0

Heat 19 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SPP Galvez, Anthony 18-24 1:08.63 1:12.08 4 5
2 ROSE Capizzi, Stefanie 30-34 1:08.41 1:08.40 1 9
3 CTM Wong, Alice 25-29 1:07.50 1:06.75 2 7
4 VCM Gruber, Glenn 65-69 1:07.75 1:08.39 2 7
5 SPP McPeak, Charles 45-49 1:08.63 1:09.24 3 6
6 CTM Butler, Eric 40-44 1:08.67 1:10.34 8 1

Heat 20 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MVN Condor-Fisher, Sarah 45-49 1:07.39 1:10.61 1 9
2 ROSE Culver, Ian 40-44 1:06.59 NS NP 0
3 MVN Barker, Douglas 55-59 1:05.00 NS NP 0
4 SCA Sidenberg, Phil 60-64 1:06.41 1:09.10 2 7
5 UC33 Baltz, John 40-44 1:07.00 1:08.29 6 3
6 SWM Golden, Philip 50-54 1:07.40 1:09.12 3 6

Heat 21 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SBM Parish, Brittany 25-29 1:04.49 1:04.15 1 9
2 LBG Kremers, Brian 45-49 1:04.01 1:01.88 2 7
3 PSM nalli, lyle 55-59 1:03.30 1:05.91 4 5
4 SBM Power, Michael 50-54 1:03.45 NS NP 0
5 ROSE Taylor, Thomas 55-59 1:04.15 1:04.08 3 6
6 GRA Boshoff, Nick 50-54 1:04.68 1:03.03 1 9

Heat 22 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CVMM Koehler, Doug 50-54 1:02.50 1:04.18 2 7
2 MVN Peralta, Daniel 18-24 1:02.26 DQ NP 0
3 ROSE AmiryinClipps, Jamaal 18-24 1:01.68 1:03.89 3 6
4 ROSE Lum, Andrew 25-29 1:01.90 1:01.93 1 9
5 LBG Burdick, Michael 40-44 1:02.45 1:03.29 4 5
6 SCAQ Kajiwara, Doug 60-64 1:02.50 1:02.35 1 9

Heat 23 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Durieux, Chad 35-39 1:00.74 NS NP 0
2 ROSE Ward, Chris 35-39 1:00.37 DQ NP 0
3 GRA Bernard, Damien 30-34 1:00.00 55.53 1 9
4 VCM Lum, Bryant 55-59 1:00.11 1:00.41 1 9
5 WH2O Sinel, Craig 40-44 1:00.43 1:00.20 2 7
6 ROSE Popko, David 40-44 1:01.00 1:01.06 3 6

Heat 24 of 24

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MVN Sumner, David 45-49 59.00 58.51 1 9
2 ROSE Shi, Eric 18-24 57.88 1:00.03 2 7
3 WH2O Bondarenko, Nikita 18-24 56.00 56.07 1 9
4 RYL Bagri, Val 40-44 57.65 57.85 1 9
5 UCLA Reisfield, Alexander 30-34 59.00 1:06.00 2 7
6 LAPS Kelca, Brian 55-59 59.73 1:01.81 2 7

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
LBG Smith, Stan 70-74 1:50.00 NP
LBG Stanbury, Nancy 65-69 1:38.75 NP
MVN Horvath, Katherine 40-44 1:19.39 NP
GRA Zderko, Carolyn 50-54 1:19.33 NP
EQX Rose, Cyrus 35-39 1:05.00 NP
OSID Robnett, Jay 55-59 1:11.12 NP
ROSE Sharma, Jasmine 45-49 1:44.45 NP
SWHM Goldfine, Phillip 45-49 35.00 NP
ROSE Underhill, Jason 35-39 1:40.00 NP
VCM Derr, John 65-69 1:20.00 NP

<<< Previous Event    
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home