2019 Hawk Invite ( Fri, Mar 29, 2019 - Sat, Mar 30, 2019 )

Heat Sheet - 4 Heats

Event 34 Men 200 Y IM
35 Swimmers

Heat 1 of 4

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
3 OHLO Dimitrov, Dimitar NT 3:03.79 29 0
4 SOLA Cardozo, Winston 2:50.71 2:45.16 28 0
5 CSM Obando-vasquez, Alex 2:32.98 2:30.56 25 0
6 CSM Chan, Jeffrey 2:37.59 2:35.84 27 0
7 SJDE Maroney, Clay 2:59.99 DQ NP 0
8 CHAB Wong, Aiden NT 2:24.57 23 0

Heat 2 of 4

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 SCC Ng, Nathan 2:32.04 2:32.35 26 0
2 SIER Pyburn, Dylan 2:20.61 2:18.68 20 0
3 SIER Bisquera, Devon 2:18.34 2:23.63 22 0
4 SIER Sun, Johnson 2:15.52 2:15.91 18 0
5 CSM Ko, Jonathan 2:15.25 2:16.64 19 0
6 SJDE Niemeyer, Carson 2:15.37 2:11.14 13 4
7 MODE Scola, Tyler 2:16.39 2:15.34 17 0
8 AMER Chigbrow, Jacob 2:18.41 2:13.76 16 1
9 SOLA Chavez, Daniel 2:22.62 2:24.85 24 0

Heat 3 of 4

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 SIER Masson, Nicholas 2:15.15 2:20.18 21 0
2 CHAB Proctor, Matthew 2:13.91 2:08.78 11 6
3 CSM Maffei, Joey 2:10.00 2:02.37 3 16
4 SRJC English, Nate 2:08.81 DQ NP 0
5 SIER Scholar, Noah 2:08.25 2:04.56 5 14
6 AMER Hansen, Maxx 2:08.43 2:07.57 8 11
7 LPC Juarez, Thomas 2:09.09 2:10.38 12 5
8 SIER Lee, Tanner 2:12.22 2:08.57 10 7
9 WV Bonnet, Alexander 2:14.56 2:12.40 14 3

Heat 4 of 4

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 OHLO Harkey, Craig 2:08.15 2:07.98 9 9
2 SRJC Barrett, Charlie 2:07.26 2:12.62 15 2
3 SIER Woo, Gary 2:05.00 NS NP 0
4 SIER Ilin, Daniel 2:01.58 NS NP 0
5 SIER Matsuura, Miumi 2:00.61 2:02.13 2 17
6 SRJC Madden, John 2:00.96 2:06.17 6 13
7 AMER Porter, Ethan 2:04.02 1:59.62 1 20
8 SIER Dutra, Joseph 2:06.21 2:06.47 7 12
9 OHLO Tello, Jecson 2:07.89 2:02.77 4 15

Scratches

School Swimmer Seed
Time
Pl
OHLO Clark, Nathan 2:28.85 NP
CHAB Ochoa, Alexis NT NP

For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home