2019 Hawk Invite ( Fri, Mar 29, 2019 - Sat, Mar 30, 2019 )

Heat Sheet - 6 Heats

Event 20 Men 100 Y Breast
51 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
3 CHAB Weiger, Richard NT 1:18.27 43 0
4 AMER Rauchfuss, Ricky 1:35.50 1:40.47 45 0
5 CSM Chan, Jeffrey 1:25.97 1:18.87 44 0
6 SOLA Schraer, Liam 1:29.00 NS NP 0

Heat 2 of 6

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 CHAB Dodemaide, Nicholas NT 1:14.93 36 0
2 DEAN Lieu, William 1:18.46 1:17.90 42 0
3 SJDE Misasi, Nicholas 1:12.51 1:12.28 30 0
4 DEAN Gutierrez, Jess 1:16.58 1:16.08 41 0
5 SIER Gardetto, Sawyer 1:15.56 1:14.96 37 0
6 DEAN Chan, Anson 1:16.56 1:14.87 35 0
7 SCC Archibald, Donnie 1:17.10 1:14.20 34 0
8 CSM Obando-vasquez, Alex 1:17.44 1:15.86 40 0

Heat 3 of 6

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 SCC Nguyen, Tim 1:15.10 1:15.46 39 0
2 AMER Burgess, Michael 1:14.14 1:13.97 33 0
4 AMER Ford, Josh 1:11.39 1:11.45 29 0
5 AMER Chigbrow, Jacob 1:09.99 1:06.18 16 1
6 DEAN Nguyen, Casey 1:10.00 1:08.08 23 0
7 DEAN Delgado, Martin 1:12.00 1:15.42 38 0
8 WV Lopez, Alexander 1:13.31 1:12.68 31 0
9 OHLO Farley, Evan 1:14.88 1:13.94 32 0

Heat 4 of 6

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 MODE Scola, Tyler 1:09.29 1:08.12 24 0
2 CSM Ciano, Robert 1:09.17 1:09.89 27 0
3 CHAB Gamboa, Nicholas 1:08.72 1:07.97 22 0
4 FOOT Chun, Nathan 1:07.01 1:07.83 20 0
5 FOOT Levander, Arvid 1:06.58 1:07.86 21 0
6 SIER Billmire, Nicholas 1:06.77 1:05.33 14 3
7 CHAB Wong, Aiden 1:08.12 1:09.25 26 0
8 SRJC Siragusa, Santino 1:08.82 1:09.92 28 0
9 FOOT Khmel, Barys 1:09.23 1:08.48 25 0

Heat 5 of 6

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 SIER Bisquera, Devon 1:05.63 1:07.11 18 0
2 CHAB Hunt, Austyn 1:04.89 1:07.19 19 0
3 AMER Hansen, Maxx 1:04.14 1:02.20 6 13
4 SRJC Leung, Chadwick 1:03.82 1:03.10 8 11
5 SRJC English, Nate 1:03.80 1:06.48 17 0
6 SIER Westlake, Jaysen 1:03.82 1:02.30 7 12
7 LPC Machiavello, Marco 1:04.04 DQ NP 0
8 SIER Sun, Johnson 1:04.54 1:04.73 12 5
9 DEAN Tang, Derek 1:05.23 1:05.36 15 2

Heat 6 of 6

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 DEAN Hsieh, Leon 1:03.78 1:03.23 9 9
2 MODE Burch, Levi 1:03.31 1:04.42 11 6
3 SIER Ilin, Daniel 1:02.39 1:00.59 2 17
4 SIER Dutra, Joseph 1:01.10 1:01.67 4 15
5 LPC Cory, Nikolas 1:00.01 1:01.77 5 14
6 SIER Scholar, Noah 1:00.90 59.28 1 20
7 WV Hernandez, Jafet 1:01.46 1:01.14 3 16
8 MAR Cruse, Nick 1:03.00 1:04.97 13 4
9 OHLO Harkey, Craig 1:03.46 1:03.95 10 7

Scratches

School Swimmer Seed
Time
Pl
SIER Vacanti, Nicholas 1:17.42 NP
SIER Van Farowe, Carson 1:09.74 NP
CHAB Ochoa, Alexis 1:44.64 NP
SRJC Caldwell, Charles 1:06.82 NP

For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home