2019 Hawk Invite ( Fri, Mar 29, 2019 - Sat, Mar 30, 2019 )

Heat Sheet - 8 Heats

Event 36 Men 100 Y Free
74 Swimmers

Heat 1 of 8

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
4 SOLA Baird, Robert 1:16.00 1:07.27 62 0
5 SOLA Lauder, Dale 1:13.80 1:14.92 64 0
6 AMER Rauchfuss, Ricky 1:15.50 1:15.01 65 0
7 WV Kruska, Marko NT 1:04.21 61 0

Heat 2 of 8

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 CHAB Ford, James 1:08.63 1:08.89 63 0
2 SJDE Maroney, Connor 1:03.50 1:00.21 55 0
3 SIER Gardetto, Sawyer 1:02.08 1:00.29 56 0
4 SRJC Mote, Erik 1:01.82 1:02.17 59 0
5 LPC Samonek, Derick 1:00.70 58.71 51 0
6 SJDE Apley, Logan 1:00.99 57.92 47 0
7 SCC Archibald, Donnie 1:01.95 59.33 54 0
8 SCC Nguyen, Tim 1:03.37 1:02.79 60 0
9 SJDE Garcia, Andy 1:04.67 1:00.96 58 0

Heat 3 of 8

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 CHAB Weiger, Richard 1:00.16 59.08 53 0
2 SOLA Schraer, Liam 59.66 55.27 39 0
3 OHLO Pereira, Xander 59.00 58.12 48 0
4 CSM Chan, Jeffrey 58.57 58.71 51 0
5 SCC Trujillo, Sam 58.29 NS NP 0
6 OHLO Kennedy, Edward 58.52 56.99 44 0
7 AMER Thiel, Josh 58.95 58.33 50 0
8 SIER Wade, Austin 59.07 54.54 35 0
9 MODE Willis, Daniel 1:00.15 1:00.79 57 0

Heat 4 of 8

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 CSM Bondar, Arthur 58.00 54.96 38 0
2 CHAB Dodemaide, Nicholas 57.53 56.48 42 0
3 MODE Clark, Jared 57.20 55.62 41 0
4 AMER Bedford, Brian 56.63 55.56 40 0
5 MODE Burch, Levi 56.48 57.07 46 0
6 CSM Lee, Mathew 56.50 56.78 43 0
7 AMER Ford, Josh 57.10 NS NP 0
8 SIER Vacanti, Nicholas 57.23 54.90 37 0
9 SOLA Singh, Amrit 57.99 53.12 30 0

Heat 5 of 8

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 AMER Abcarious, Nick 56.14 52.72 27 0
2 SRJC Valentino, Anthony 55.71 57.04 45 0
3 SCC Freiwald, Owen 54.78 54.76 36 0
4 MODE Jacobi, Thys 54.17 54.13 34 0
5 SRJC Holloway, Luc 53.89 54.11 33 0
6 AMER Tsymbal, Mark 53.99 51.80 19 0
7 AMER Crowl, Cody 54.22 52.37 24 0
8 AMER Chigbrow, Jacob 54.80 51.93 21 0
9 SRJC Pettit, Noah 55.79 58.23 49 0

Heat 6 of 8

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 CHAB Felarca, Austin 53.46 51.59 16 1
2 LPC Severs, Luke 53.27 52.39 25 0
3 SJDE Anderson, Matt 52.82 51.48 15 2
4 LPC Doss, Andrew 52.40 52.78 28 0
5 SIER Vorobyev, Leo 51.82 51.19 13 4
6 AMER McLaughlin, Devin 52.22 49.98 8 11
7 SIER Grantham, Andrew 52.68 50.04 9 9
8 LPC Meyn, Brian 53.06 53.65 31 0
9 SIER Billmire, Nicholas 53.41 52.25 23 0

Heat 7 of 8

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 LPC Kuan, Matthew 51.51 53.86 32 0
2 SIER Callahan, Graden 51.39 49.44 7 12
3 SIER Van Farowe, Carson 51.27 52.64 26 0
4 SIER Westlake, Jaysen 51.16 51.92 20 0
5 SJDE Murguia, Julio 50.99 49.10 6 13
6 SIER Dutra, Joseph 51.02 51.76 18 0
7 SIER Swift, Nathan 51.20 50.18 10 7
8 SRJC Siragusa, Santino 51.28 53.10 29 0
9 LPC Machiavello, Marco 51.50 51.41 14 3

Heat 8 of 8

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 CSM Ciano, Robert 50.73 52.13 22 0
2 WV Auger, Kevin 49.41 50.55 12 5
3 WV Woodhouse, Dylan 49.00 51.60 17 0
4 LPC Perez Del Rio, Esteban 48.48 45.76 1 20
5 SRJC Sidorenko, Mark 45.63 47.13 2 17
6 SIER Thias, Eric 48.30 48.73 4 15
7 CSM Maffei, Joey 48.81 48.44 3 16
8 CHAB Hunt, Austyn 49.35 50.53 11 6
9 WV Andino, Misael 50.47 49.07 5 14

Scratches

School Swimmer Seed
Time
Pl
CSM Niland, Eric 1:21.55 NP
AMER Burgess, Michael 54.15 NP
LPC Grande, Joseph 1:01.39 NP
SCC Vo, Tam 58.05 NP
SCC Ledoux, Josh 58.79 NP
MODE Draper, Maclain 1:15.00 NP
AMER McCutcheon, Gage 54.89 NP

For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home