SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2019 Oregon City Spring Ahead Short Course Meters A/B/C and Masters

Heat Sheet - 10 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 62 Mixed 50 M Free
50 Swimmers

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Seed
Time
Time
1 OREG Berghaus, Peter 55.00 NS
2 OREG Franklin, Kristina 51.38 NS
3 OREG Ward, Joy 45.07 NS
4 SFTL Larson, Linda 45.77 NS
5 UC37 Golden, Sandra 51.70 NS

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Seed
Time
Time
1 OREG Lamb, Willard 45.00 NS
2 OREG Rousseau, Sandi 41.00 NS
3 OREG Goodman, Ann 40.00 NS
4 OREG Cloyd, Ilana 40.75 NS
5 OREG Helm, Charlie 43.50 NS

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Seed
Time
Time
1 OREG Calnek-Morris, Sue 40.00 NS
2 UC37 Gretsch, Jenna 38.35 NS
3 OREG Wiley, Heather 38.00 NS
4 OREG Huang, Allen 38.09 NS
5 OREG Wells, Melisa 39.75 NS

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Seed
Time
Time
1 OREG Royle, Mary Anne 36.60 NS
2 OREG Radcliff, David 36.26 NS
3 OREG Jacobs-Brown, Michelle 35.00 NS
4 OREG Wren, Mark 35.60 NS
5 OREG Kelber, Michael 36.33 NS

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Seed
Time
Time
1 UC37 Fujioka, Randy 35.00 NS
2 OREG Phipps, Tom 33.50 NS
3 OREG Hecksel, Toni 33.00 NS
4 OREG Larson, Allen 33.06 NS
5 OREG Bedford, Kathleen 34.65 NS

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Seed
Time
Time
1 OREG Silbaugh, Scott 32.50 NS
2 OREG Philbrick, Larry 32.00 NS
3 OREG Jenkins, Valerie 31.00 NS
4 OREG Brockbank, Doug 31.00 NS
5 OREG Crabbe, Colette 32.39 NS

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Seed
Time
Time
1 OREG Golgotiu, Kirsti 30.70 NS
2 OREG Weisshaar, Meredith 30.45 NS
3 OREG Scott, Andrew 30.00 NS
4 OREG Cloyd, KC 30.01 NS
5 OREG Cavender, Erin 30.45 NS

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Seed
Time
Time
1 OREG Edwards, Wes 29.90 NS
2 OREG Skinner, Sonja 29.23 NS
3 OREG Crooks, Alex 28.61 NS
4 OREG Seton, John 29.00 NS
5 OREG Higlett, Alexis 29.50 NS

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Seed
Time
Time
1 OREG Sandin, Dave 28.50 NS
2 OREG Kilburn, David 27.90 NS
3 MMMT Divilbiss, Zachary 27.60 NS
4 OREG Washburne, Brent 27.86 NS
5 OREG Kamat, Julie 28.08 NS

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Seed
Time
Time
1 OREG Bruzual, Igor 27.20 NS
2 OREG Self, Mike 25.19 NS
3 OREG Grote, Kurt 24.60 NS
4 OREG Weston, Benjamin 24.99 NS
5 OREG Sullivan, Scot 27.05 NS

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home