SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2019 Albatross Open (SCM)

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 19 Mixed 100 M IM
41 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 SCYM Moeller, Janet 85-89 2:45.00 DQ NP 0
4 ANCM Sugg, Stephanie 55-59 2:09.94 2:24.53 1 6
5 ANCM Schrier, Steve 65-69 2:10.00 1:40.00 1 6

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 GERM Boyle, Michael 65-69 2:00.97 2:22.84 3 3
3 RMST Wynes, Anthony 45-49 1:55.00 1:36.62 5 1
4 L4S Shuford, Carol 50-54 1:50.00 NS NP 0
5 SFTL Hunter, Alvaro 35-39 1:53.55 1:49.93 1 6
6 NCMS Miller, Jamie 65-69 1:56.47 2:04.09 2 4
7 GERM Golden, Roger 75-79 2:04.30 1:46.78 2 4

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UMAC Payne, Stephen 55-59 1:50.00 NS NP 0
2 ANCM Oehlerich, Kendra 35-39 1:45.00 1:40.29 2 4
3 ANCM Johnson, Peter 55-59 1:36.00 1:36.96 1 6
4 GOLD Protzman, Barbara 65-69 1:32.00 1:34.18 2 4
5 ADMS Stuntz, Cheryl 45-49 1:35.00 1:22.11 1 6
6 GMUP Zamon, Frederick 75-79 1:42.63 1:47.62 3 3
7 ANCM Weiss, Martin 40-44 1:45.00 1:38.31 2 4
8 GERM Robinson, David 75-79 1:50.00 1:47.65 4 2

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VMST Loftus-Charley, Shirley 65-69 1:30.00 1:29.42 1 6
2 ANCM Vandegriff, James 60-64 1:26.34 1:25.31 4 2
3 GERM Main, Bryan 45-49 1:25.00 1:20.61 3 3
4 ANCM Hussmann, Patrick 30-34 1:22.42 1:25.25 1 6
5 GERM Dombay, Denise 50-54 1:24.06 1:22.05 1 6
6 ANCM Denes, Thomas 60-64 1:25.00 1:22.76 3 3
7 1776 Watts, Sue 65-69 1:29.18 1:36.53 3 3
8 GOLD Rolston, Howard 75-79 1:30.00 1:31.76 1 6

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1776 Heimann, Rick 60-64 1:22.00 1:22.54 2 4
2 COLU Pellegrini, Traci 50-54 1:15.50 NS NP 0
3 ANCM Hjelle, Mark 45-49 1:15.00 1:16.37 2 4
4 GERM Tomson, Farol 45-49 1:14.60 1:23.88 4 2
5 ADMS Stuntz, Conrad 45-49 1:15.00 1:13.28 1 6
6 ANCM Humbert, George 50-54 1:15.00 1:15.45 2 4
7 ANCM Mc Caffrey, John 50-54 1:20.00 1:21.27 3 3
8 NAMI Folgar, Javier 30-34 1:22.39 1:25.88 2 4

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DCAC Stakem, Meredith 35-39 1:14.42 1:20.02 1 6
2 DCAC DiBartolomeo, Renae 25-29 1:10.50 1:17.09 1 6
3 NCMS Braun, Erika 45-49 1:06.22 NS NP 0
4 GERM Mann, Andrew 18-24 1:01.83 1:03.63 1 6
5 ANCM Roddin, Jeffrey 50-54 1:03.13 1:03.18 1 6
6 NCMS Dunson, David 45-49 1:09.66 NS NP 0
7 ALEX Bales, Paul 60-64 1:12.76 1:16.01 1 6
8 ALEX Jent, Daniel 40-44 1:14.56 1:12.55 1 6

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home